Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Milyen körülmények között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen körülmények között tudnál megbocsátani egy érzelmi/testi megcsalást?

Figyelt kérdés

A kérdést csak azért teszem fel, mert nagyrészt aki hűtlenségre adja a fejét, az valamit vagy nem kap meg a párjától, vagy pedig egy gerinctelen, gyenge egyén.


A kérdésen belül gondolok itt a megcsalt félre. Pl te a megcsalt fél vagy, de ilyen vagy olyan okokból a párod hűtlen volt veled testileg/lelkileg.


De mi van akkor ha a megcsalt fél mondjuk lelkileg/fizikailag bántalmazta a párját, vagy pl a kommunikációja a megcsalt félnek mindig nyers, dühös és félvár volt?

Gondolok itt arra, hogy a megcsalt fél érzelmileg, testileg nem tudta megadni a hűtlen félnek azt, amiért végül a hűtlen fél hűtlen lett.


És gondolok itt arra is, hogy a hűtlen fél nem akarja a kapcsolatot dobni, mert olyat keresett amit a másik sajnos valamilyen oknál fogva nem tudott megadni neki, pl szeretetet, szerelem, együttérzés, támogatás stb.


De a hűtlenség, és a másik elvesztése eléggé sok dolgot átfest, mi van ha az igazán vétkes az, aki hűséges, és a szenvedő alany a hűtlen.


És amikor a megcsalt fel szembesül vele, hogy az amit adott, ahogyan bánt a másikkal, éveken keresztül hova vezetett, hova kergette a kapcsolatot?


Szerintem vannak esetek, amikor a hűtlenség valamilyen szinten érthető, vannak esetek amikor az élet olyan problémákat és akadályokat állít felénk, ami konkrétan egy tükör a megcsalt félnek.


Úgy érzem, hogy nem mindig a hűtlen fél a legnagyobb hibás, úgy érzem hogy a párkapcsolatok kis százaléka, ahol hűtlenség dobja fel a fejét, valahol érthető és valahol, valamilyen szinten megbocsátható, mert nem mindig a hűtlen az, aki az akar lenni.


máj. 30. 17:21
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
A kérdésem csupán felvetés, de már jönnek a #8-as elvakult, ocsmány válaszolói.
máj. 30. 17:58
 12/55 A kérdező kommentje:

#10

Az értelmi szinted nem fogja fel a kérdést?

Nem olvasod amit írtam, vagy rosszul értelmezed?

máj. 30. 18:00
 13/55 anonim ***** válasza:
95%
Mi ocsmány ezen? Megcsaltad és most még azt is elvárod, hogy pálcát törjünk felette, téged meg felmentsünk?
máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Atya úr isten. A kérdés csak felvetés te elmeháborodott, vedd be a gyógyszered. 😂😂
máj. 30. 18:01
 15/55 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már idáig eljut egy kapcsolat ott nincs tisztelet a másik iránt, vagy nincs szeretet, nincs valami hiányzik belőle amit a két fél nem tud megadni a másiknak, hiány állapot áll fent.

Vagy felismered, hogy mi hiányzik a kapcsolatból és tudatosan tenni érte közösen, mindkét félnek, vagy elengedni, úgy hogy két nem összeillő ember van együtt kényszerből, vagy kényelemből, vagy függőségből, vagy bármilyen reasonból…egyéni.

Ami a lényeg, hogy a két fél együtt közösen oldja meg és ugyanannyi energiát fektessen bele, ha nem akkor ennyi volt..Ismerjék fel, hogy mindkét fél hibázott és ha van esély innét vissza hozni érzelmileg akkor mehet, de ehhez komoly érzelmi intelligencia szükséges mindkét fél részéről, ritkaság..

máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
35%

Személy szerint nekem volt egy nagyon rossz időszakom az életben.

Szerettük egymást a párommal, mégis egy külső dolog miatt elhatárolódtunk egymástól ekkor.


Aztán valamiért egy több hónapja ismert munkatársamnál kialakult nálam egy fellángolás érzés, akkor csak ő járt a fejemben.

Gondoltam ez így nem lesz jó, nem akarom hogy beleszeressek, bár lehet hogy már azt a pontot is érintettem.

Mindenesetre felmondtam, hogy esélyt se adjak magamnak arra, hogy bármi hülyeséget csináljak véletlenül.


Pár évvel később elmondtam ezt a páromnak, hogy történt egy ilyen, de fizikai megcsalás nem volt, sőt a kollégám nem is tudott arról, hogy érzek valamit iránta.


Ekkor megmondta, hogy inkább történt volna valami egyszeri fizikai alkalom, még azt is könnyebben megbocsátaná, mint egy botlást, de az érzelmi megcsalást ő nem tudja elfogadni, az pedig hogy mint kiderült, emiatt váltottam munkahelyet, teljesen kiboritotta.

Már nem vagyunk együtt.

máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%

#12:


Felfogtam a kérdést. Fel akarod menteni a csalfát. Nyugodtan tedd meg. Én nem értek vele egyet.

máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
A megcsalásra nincs mentség; ha elégedetlen vagy a párkapcsolatodban, akkor szakíts.
máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféleképpen nem tudnám megbocsájtani a megcsalást. Hiszem, hogy két értelmes felnőtt embernek meg kell tudnia beszélni minden problémát egy párkapcsolatban. Ha meg nincs megoldás, egyik erre - másik arra, ne raboljuk egymás idejét.

40/f

máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
Jajj már, dehogy felvetés a kérdés! Ez valószínűleg nagyon nagy eséllyel megtörtént. A párod elhanyagolt, aztán viszketett a nunád és beleültél egy másik fszba. És most szeretnél önigazolni, hogy mégse érezd magadat szrul annyira. Az a helyzet, hogy nincsen ilyen. Kinek mit bír el a gyomra, ki mennyire alázkodik meg és megy le kutyába. Nő vagyok (tudom az én válaszomra abszolút nem vagy kíváncsi), de ha a férjem ezt megcsinálná, holnap már adnám is be a válást. Ha szr velem, akkor ki lehet nyitni a szàját. Ha nem veszek róla tudomást, akkor nyugodtan el lehet engem hagyni is. Nem kötelező velem lenni. Te is nyugodtan szakíthattál volna, de nyilván könnyebb volt más ágyába befeküdni. Megérdemelnéd, hogy páros lábbal rúgjon ki a párod.
máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!