Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Milyen körülmények között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen körülmények között tudnál megbocsátani egy érzelmi/testi megcsalást?

Figyelt kérdés

A kérdést csak azért teszem fel, mert nagyrészt aki hűtlenségre adja a fejét, az valamit vagy nem kap meg a párjától, vagy pedig egy gerinctelen, gyenge egyén.


A kérdésen belül gondolok itt a megcsalt félre. Pl te a megcsalt fél vagy, de ilyen vagy olyan okokból a párod hűtlen volt veled testileg/lelkileg.


De mi van akkor ha a megcsalt fél mondjuk lelkileg/fizikailag bántalmazta a párját, vagy pl a kommunikációja a megcsalt félnek mindig nyers, dühös és félvár volt?

Gondolok itt arra, hogy a megcsalt fél érzelmileg, testileg nem tudta megadni a hűtlen félnek azt, amiért végül a hűtlen fél hűtlen lett.


És gondolok itt arra is, hogy a hűtlen fél nem akarja a kapcsolatot dobni, mert olyat keresett amit a másik sajnos valamilyen oknál fogva nem tudott megadni neki, pl szeretetet, szerelem, együttérzés, támogatás stb.


De a hűtlenség, és a másik elvesztése eléggé sok dolgot átfest, mi van ha az igazán vétkes az, aki hűséges, és a szenvedő alany a hűtlen.


És amikor a megcsalt fel szembesül vele, hogy az amit adott, ahogyan bánt a másikkal, éveken keresztül hova vezetett, hova kergette a kapcsolatot?


Szerintem vannak esetek, amikor a hűtlenség valamilyen szinten érthető, vannak esetek amikor az élet olyan problémákat és akadályokat állít felénk, ami konkrétan egy tükör a megcsalt félnek.


Úgy érzem, hogy nem mindig a hűtlen fél a legnagyobb hibás, úgy érzem hogy a párkapcsolatok kis százaléka, ahol hűtlenség dobja fel a fejét, valahol érthető és valahol, valamilyen szinten megbocsátható, mert nem mindig a hűtlen az, aki az akar lenni.


máj. 30. 17:21
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
67%
Egy párkapcsolat KÉT EMBEREN MÚLIK tehát KÉT ember rontja el, ki milyen mértékben. DE az akkor se indok arra, hogy megcsalás történjen és lényegtelen, hogy testi, vagy lelki, testi/lelki. A szakítás a megoldás. (/Nyitott kapcsolat.)
máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%

Süket duma.


Nem tudnám megbocsátani. Onnantól folyton azon kattognék, hogy ha nem látom, épp megcsal.

máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%
Mehetne amerre akarna!
máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%

Az áldozathibáztatásban hiszel? Szíved joga. Én nem így látom.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, én megbocsájtottam, olyan "körülmények között" , hogy a jóban rosszban-ra történt esküből indultam ki.

Baromi nagy hiba volt.

máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan körülmény, hogy ezt elnézzem.
máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy férfiak válaszára vagyok kíváncsi inkább.
máj. 30. 17:46
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lennék képes megbocsátani, mert ha valami nem jó akkor ki kell nyitni a szánkat szólni a másiknak és dolgozni rajta! Van párterápia is aki hisz ebben. De, nem megoldás a megcsalàs. Mindig azon járna az eszem, hogy talán most is megcsal. Nagyon nehéz visszaállítani egy megrendült bizalmat. Szinte lehetetlen. Szerintem ha egyszer megcsalnak, akkor nagy valószínűséggel újra meg is fognak. Nem hiszem el, hogy nem lehet visszafognia magát az embernek.
máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
68%
Tehát félredugtál azért mert a partnered úgy viselkedett veled mint a kutyával? Szép, nem vagy tőle különb csak szólok.
máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy soha nem kapsz semmilyen pozitív dolgot a parodtól, pl a külsődre, belsődre, csak negatívat max. Pl így egy harmadik könnyen befurakodik egy párkapcsolatba.


De a történtek után, meg te, aki megcsalt, de bántalmazó félként mész tovább és tovább, ugyanúgy hűtlenség fog kísérni, mert érzelmeket adsz és veszel el, magadhoz édesgeted, aztán tüzes vassal elűzöd.


És a következő, következő, következő kapcsolatban is ez lesz, ezeket fogod tapasztalni, mint pl amikor a nők panaszkodnak arról, hogy minden férfi csak szexre használja és nem tudja miért, ez kb olyan, mármint a kérdésem, hogy minden nő hűtlen vele, de miért?


Egy ok mindig van, egy probléma, amit hurcol magával a megcsalt fél.

máj. 30. 17:56
 10/55 anonim ***** válasza:
93%
Nem megoldás a megcsalás. Mit nem értesz meg ezen?
máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!