Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Szerető helyett miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerető helyett miért nem válsz? Mi az oka?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 05:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
52%
Van az az erős szerelem,kémia ami jobb ha nem derül ki.
2021. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
67%

37, Őszintén, hány éves vagy? Hány éve élsz házasságban?


Egyébként én nem csaltam meg senkit és nincs gond a házasságommal, szóval nem magamat akarom mentegetni, egyszerűen csak van bennem empátia, van pszihológiai ismeretem és tudom, hogy nem fekete-fehér a világ.

2021. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
61%

"Persze, tegyen ellene... Vagy azt mondja a nőnek, hogy akkor viszont látásra. A nő meg mondjuk ott lesz 160 nettóval, túl fénykorán, lakás nélkül. Ez aztán szép kilátás!"


Mit ne mondjak, az is szép kilátás, hogy benne marad egy kapcsolatban csak azért, mert nem tud egyedül megélni. Mielőtt bárkihez is hozzáköltözik, meg össze-vissza cselekszik, előtte át kéne gondolni a helyzetét, nem beleugrani felelőtlenül minden hülyeségbe.

2021. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
69%
42-es: Valóban, a világ nem fekete fehér, de ettől még nem erre kell fogni azt, hogy megcsalom a párom, és utána meg írják a szokásos szövegeket. Ezek mind általános kifogások, amik csak arra jók, hogy a megcsaló fél tükörbe tudjon nézni. Még magának is hazudik, mert úgy könnyebb elviselni az egész helyzetet.
2021. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
67%
Mégegyszer: hány éves vagy, hány éve élsz házasságban?
2021. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
65%
Nem teljesen mindegy az neked? Ha leírom hogy x éve élek házasságban, akkor nem fogod elhinni, ha meg azt írom, hogy nem vagyok házas, akkor meg jön a szokásos szöveg: akkor minek szövegelek, ha nem éltem még át. Ebből kifolyólag teljesen mindegy, mit mondok:)
2021. máj. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
67%
Én elhiszem, ha leírod. Nem mindegy, mert ha ezt 40 év házassággal a hátad mögött állítod, akkor lehet elgondolkodok az igazadon, van súlya a véleményednek. Ha 23 éves vagy és 3 éves a kapcsolatod, akkor nyilván anynit is nyom a latba.
2021. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha impotens férfi lennék (írom nem aszex nőként:)) és tényleg nem lenne orvosolható a dolog, a nőm meg tüzes maradt, hát akkor marad, hogy kézzel-lábbal szeretem vagy vennék egy felcsatolható műizét. (Ahogy pl. allergiás vagyok egy csomó kajára, ettől még főzöm azokat is annak, akiket szeretek, pedig meg se kóstolhatom.) Hogy inkább én öleljem a feleségem és örülhessek az örömének, mint másra szánja az idejét, gondolatait és végül ahhoz (is) kötődjön. Mert mindig ez a vége, hiába bizonygatjuk, hogy az csak test, normális embereknél a lélekkel együtt jár, nem kettévágva. De ha ezeket nem lehet otthon megbeszélni, mert ciki, tabu az egész téma, akkor ott van az igazi gond. Hogy azt hisszük, a másik csak akkor szeret, ha gondolatolvasó és minden "magától" működik. Vagy pláne ha hazudunk, hogy ne kelljen bevallani, hogy probléma van, de igaziból ezzel esélyt se adjunk, hogy ő is dönthessen.

Egyébként meg ha már évtizedes házasságokról beszélünk, hát senki nem marad ugyanolyan, mint az elején volt. 40-50 év fölött az átlag magyarnak - barátaimból is kiindulva - elég sok baja van akkor is, ha igyekszik konzerválni magát. Nem vagyunk hollywoodi sztárok :) (Bár erről valami azt hiszem Woody Allen mondás jut eszembe az osztálytalálkozóról: "A többiek úgy meghíztak és megkopaszodtak, hogy meg se ismertek.") Az esztétika nem egyenlő az erotikával, az erotika meg csak a szerelem egy szelete, a szerelem meg csak a párkapcsolat egy szelete. Na de minden szelet közös kellene legyen és kívülről nem pótolható mással, valami csere-szelettel, aki csak arra kell. Ha a páromnak fáj, nekem is fáj. Az ő érdeke az én érdekem. Az ő teste ezért az én testem és az én testem az ő teste, így érünk egyre jobban össze. Ez nem csak a szexről szól. (Együtt megöregedett párok szoktak ezért nagyon hasonlítani.) Érdekel hát, hogy mi történik vele, ugyanannyira, mintha velem történne, mert annyira szeretem, mint magamat. És ott az igazi határ, hogy a kölcsönösség miatt szeretem (és ismerem) magamat is annyira, amennyire őt, és megbízom benne, hogy felnőttként az ő felelőssége dönteni arról, ha netán már nem akar velem közösséget vállalni, nem pedig az ő elképzelt döntése alapján ál-mártírkodom, ezzel kényszerhelyzetbe hozva és pont visszahárítva a felelősséget. (Az "Azért csaltalak meg és hazudok neked, mert nem akarlak bántani és jobb neked, ha nem tudod." majdnem ugyanolyan logika, mint az "Azért leszek öngyilkos, mert annyira szeretlek, de nem vagyok méltó hozzád.") Szerintem csak így működik/működne, az ehhez való folytonos információcserével, egy alap empátiával, és mindent egy lapra feltéve kiskapuk helyett. (Ami nem egyenlő az önállótlansággal vagy hogy folyton egymás aurájába lógjunk.)

Az ember meg csak felelősen vállaljon gyereket meg hitelt, hogy ha bármi történik az egyik "lábával", akkor se kerüljön csapdába. Uff :)

2021. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
40%
28-as vagyok. 30-nak és 48-nak:Természetesen foglalkoztunk az impotencia preoblémával, nem rendezhető, már a korából adódik, 80 éves. A doki nagyon őszintén mondta és egyet is értetünk vele: örüljünk, hogy 78 éves koráig OK volt. Viszont a férjem egy erősen domináns férfi, akinek nagyon fájdalmas ezzel szembe nézni, tehát nem is beszél már róla- ill. valljuk be őszintén: mi változna a beszédtől? És pont emiatt a mentalitás miatt az se működne, hogy én nyitott kapcsolatban, diszkréten szeretőt tartsak. Ez sokkal többet rombolna az ő egóján, mint amennyit rajtam segítene. De az se lenne normális, ha elválnék tőle és élném az életem nélküle, valaki mással.Azt hiszem, hogy a férjem úgy gondolja, amiről nem beszélünk, az nincs; nem bolygatja, hogy hová tűnök el időnként, én pedig mindig teljesen hihető alibivel szolgálok.
2021. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:
És ha párod is csalna elválnál?
2021. máj. 27. 19:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!