Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi baja van állandóan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi baja van állandóan a feleségemnek?

Figyelt kérdés

Elsősorban férfitársaim válaszára lennék kíváncsi.

Szóval közel 11 éve vagyunk együtt, majdnem 7 éve házasok. Van három gyerkőcünk 6, 4, 2 évesek. Én reggel fél6kor elmegyek dolgozni és általában este fél8 mire hazaérek. Ilyenkor lezuhanyzok, megvacsorázok és leülök egy kicsit netezni. (mivel nekem csak ekkor van időm rá), majd megyek lefeküdni. Ő otthon van egész nap, ő látja el a gyerekeket, a háztartást. Mire hazaérek elég gyakran igen feszült már, türelmetlen a gyerekekkel is. Az hogy én leülök a gép elé, az szószerint főben járó bűn. Van hogy a mosogatógépet nekem kell megpakolni mert halmokban állnak a mosatlanok. Vasárnap szinte programszerűen kiveri a balhét azért, mert napközben le merek feküdni. Megbeszéltük azt is hogy hetente kétszer legalább együtt leszünk, hát lassan 2-3 hete hogy semmi. Én nem értem mi lehet a baja! Pláne hogy kérdezem és az utóbbi időben nem is mond semmit.


2016. nov. 2. 10:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
85%
37-essel :) De a 38assal is amúgy. A férjem is feminista. Lányai vannak, nem kezdheti elég korán beléjük sulykolni, hogy nem kevesebbek, mint egy pasi :p
2016. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
94%

33-as, csak részben értek egyet veled.

Abban nincs feltétlenül igazad, hogy a pasi azért dolgozik sokat, mert 3 gyereke van.

Van, aki egy gyerek mellett, vagy nulla gyerek mellett is ennyit dolgozna, és van, aki nem is a pénz miatt dolgozik.


Volt főnökömnek (!) gyereke van. A feleség most adta be a válókeresetet. Főnököm munka után sosem ment haza. Mindenféle kamu feladatot kitalált, tett-vett az irodában tudod, miért? Mert az irobában ülni sokszor kényelmesebb, mint hazamenni, és az egyik gyerekkel leckét írni, a másikkal legot pakolni, a harmadikat elvinni sétálni..stb. Csak megcsinálni megy a gyereket, aztán amikor látják, mennyi teendő van egy gyerekkel, akkor rájönnek, kényelmesebb túlóra címén ülni még pár órát az irodában, beszélgetni a kollégákal, csinálni ezt-azt. Volt főnökömnél a feleség pont ezért adta be a válást. Nem kellett plusz egy ember a családba, akire csak főzni kellett, meg mosni utána, de támasz nem volt semmmiben.


És nekem is van férjem, informatikus. Ha fele ennyi pénzt keresne, akkor is kényelmesen megélnénk, mégis sokat dolgozik, mert imádja a munkáját, mert tele van ambícióval, szereti a karrierjét. Én pont ezért nem szültem haramdikat, mert úgy érzem, két gyereket még elviszek egyedül a hátamon, kettőt már nem bírnék, márpedig ő nem vesz vissza a munkából.


Nekem mindig gyanús a 14 órát otthonától távol töltő férfi, főleg nyugaton, ahol kevesebb munkából is meg lehet élni. Azok a férfiak, akik igazán AKARJÁK tűzőn-vizen keresztül is megoldják, hogy tudjanak minőségi időt tölteni a gyerekeikkel, családjukkal, akik meg nem azok nem!

2016. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
97%

Latszik abbol, hogy provokativ kerdes, hogy a ferfiak valaszara vagy kivancsi, kozben ok honnan tudnak? Nem egeszseges felnott embernek eveken keresztul otthon semmittennie, a hazimunka meg a gyerekek nem egyenlo azzal, amikor az ember minden nap eljar otthonrol dolgozni, sikereket er el, kihivasokkal talalkozik, stb.

Az, hogy a masfel eves Robikaba sikeresen beletuszkoljuk vegre a bebipapit, nem valami nagy sikerelmeny :D

Maradj otthon a kolykokkel egy evet aztan majd kiderul, te hogyan birod ep esszel.

2016. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
49%

Bár csak két gyerekem van, de a baj az, hogy a nő egy idő után úgy érzi, csak cselédnek jó; az én exem ráadásként még nem is dolgozott! A gyerekek csak engem tudtak "nyúzni", hogy anya anya anya...mert ő a gép mellett ült és meg sem hallotta....

Neki járt a nyugalomban "dolgozás" (netezés), nekem nem ....

Soha egy dícséret, egy kedves szó - mintha alanyi jogon járna mindez.


Vekerdy is megmondta, az anyák beleőrülnek egy idő csak már csak abba, hogy mindig ők ugrálnak a gyerek körül, minden szösszenetre nekik kell figyelni. Engem nem fizikailag, hanem agyilag szívnak le teljesen, nem is szégyellem bevallani, ez van. Kell a pihenés, kell a lepasszolás.


A feministáknak meg üzenem, hogy a nő nem úgy nem egyenlő a férfival, hogy kevesebb, hanem egyszerűen MÁS. És ezt sokan nem képesek elfogadni. A nő szerepe mindig is a szülés volt, meg a gyereknevelés, a család összetartása...amióta ennyi feminista van, azóta minden felborult, a bányásznők csodálkoznak, hogy nem találkoznak férfit, és a nők minden téren kényszeresen meg akarják mutatni, hogy ők is tudják azt, amit a pasi. Csak ez mire jó???

NEM háztartásbeli akarok lenni, félreértés ne essék, mert ilyenkor hajlamos mindenki rögtön nekemesni, hogy akkor elégedjek meg a gyerekzsivajjal...csak megtalálni azt az arany középutat, hogy dolgozom olyan területen mint nő, amit szeretek, de mégis van egy férfi, akit elismerek hogy férfi.

2016. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
100%

#35

A himsoviniszta az az ember, aki azt hiszi egy férfi különb egy nőnél.

2016. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a hozzászólásokat.

A feleséged frusztrált, amit el is tudok hinni, hiába van otthon. Van 3 gyereketek, akik nevelése, ellátása az ő feladata, ebbe nagyon bele lehet fáradni. Elhiszem, hogy otthon "csak" 1 gyerekre kell odafigyelni, de nyilván olyan du. 4 körül azért elhozza az oviból a másik kettőt és egészen lefekvésig már mindhárom gyerekre oda kell figyelni, nevelni, játszani velük.... Azt nem láttam, hogy írtad volna, hogy te voltál-e már a három gyerekkel mondjuk egy egész napot egyedül? Erre kíváncsi lennék, hogy hogyan boldogultál, amikor mondjuk mindhárom hisztizik? Vagy ha egyszerre betegek? Szóval én megértem a feleséged, mert baromi fárasztó. Főleg úgy, hogy írod, dolgozik is otthonról, illetve ugye ott az a fránya háztartás is. Nekem 1 gyerekem van, aki már 8 éves, de időnként most is elfáradok. A feleséged valószínűleg azt szeretné, hogy amikor hazaérsz, akkor kicsit legyetek együtt, foglalkozzatok egymással. Ugyanakkor nyilván te is dolgozol sokat és az is érthető, hogy időnként kikapcsolnál. De ezt meg kéne beszélnetek, ő is értse meg, ha mondjuk heti 2-3x netezel este, de legyenek olyan esték is, amikor vele (velük) foglalkozol, miután hazaértél. Egy felelősségteljes apának/férjnek ez is a feladatai közé tartozik. Nem csak a jóból kell kivenni a részed (értsd ezalatt a szexet). Ha egész nap dolgozik, elhiszem, hogy estére már semmi kedve a szexhez, főleg úgy, hogy a férjétől nem kap gyengédséget.

2016. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 A kérdező kommentje:
Effektíve napi 10 órát dolgozom, kétszer másfél óra az utazás a munkahelyre illetve haza, valamint ha boltba is kell menni akkor az plusz idő. Két gyerkőcöt terveztünk, a harmadik meglepetés gyerek és a feleségem nem volt hajlandó elvetetni. Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 2. 16:30
 48/69 anonim ***** válasza:
83%

Milyen ország az, ahol heti 50 óra a munkaidő?


Kérdező, nekem csak az a furcsa, hogy te nem érzed, milyen vacak élet ez. Munka-netezés-alvás Neked. Feleségnek meg munka.gyerekek.munka.munka.munka. Nem az a furcsa, hogy a feleséged depis, hanem az, hogy Te nem. És nem érted, mi a baj.

2016. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg nem érzed ugy, hogy valamit rosszul csinálsz, mikor sose foglalkozol se a feleségeddel, se a gyerekeiddel, csak gépezel és alszol?
2016. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
100%

De ne felejtsétek ha az uratok hazaér nektek is kuss a nevetek....



tibcsi, mélységesen sajnálom és szánom szerencsétlen feleséged/barátnőd, akármid is van. Meg csodálkozom is hogy egy nőnek nincs más választása, mint egy hozzád hasonló ősember....szerencsétlen pára.

2016. nov. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!