Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi baja van állandóan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi baja van állandóan a feleségemnek?

Figyelt kérdés

Elsősorban férfitársaim válaszára lennék kíváncsi.

Szóval közel 11 éve vagyunk együtt, majdnem 7 éve házasok. Van három gyerkőcünk 6, 4, 2 évesek. Én reggel fél6kor elmegyek dolgozni és általában este fél8 mire hazaérek. Ilyenkor lezuhanyzok, megvacsorázok és leülök egy kicsit netezni. (mivel nekem csak ekkor van időm rá), majd megyek lefeküdni. Ő otthon van egész nap, ő látja el a gyerekeket, a háztartást. Mire hazaérek elég gyakran igen feszült már, türelmetlen a gyerekekkel is. Az hogy én leülök a gép elé, az szószerint főben járó bűn. Van hogy a mosogatógépet nekem kell megpakolni mert halmokban állnak a mosatlanok. Vasárnap szinte programszerűen kiveri a balhét azért, mert napközben le merek feküdni. Megbeszéltük azt is hogy hetente kétszer legalább együtt leszünk, hát lassan 2-3 hete hogy semmi. Én nem értem mi lehet a baja! Pláne hogy kérdezem és az utóbbi időben nem is mond semmit.


2016. nov. 2. 10:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Szoktam neki olykor csokit, energiaitalt vinni, mert ő azt szereti, pedig én nem díjazom, inna inkább kávét, de azt meg nem szereti. A gyerekeket nem tudjuk lepasszolni csak olyan két havonta. Dolgozik ő, csak otthonról. Havi olyan 2-3 napot vesz igénybe, meg ha hirtelen kell esetleg valami. A két nagy oviban van napközben, lényegében csak a kicsi van neki otthon, januártól heti két alkalommal megy majd ő is bölcsibe.
2016. nov. 2. 10:34
 12/69 anonim ***** válasza:
93%

Keress más munkát. Olyan sokat vagy távol, hogy nem éri meg szerintem. És ne csak az asszony idegeskedésére nézz(persze az a feltűnő), hanem a gyerekekre is. Biztos hiányzol nekik, csak ők nem vágják a fejedhez mint az asszony. Alig lehetsz velük.

Ha netán azért nem váltasz mert sokat keresel akkor pedig egy bébiszitterrel időnként könnyítsd meg az asszony dolgát. ő is nyugodtabb lesz.

2016. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
75%

Huu ez a csoki meg Eital nagy segitseg. Mintha amigy nem enne vagy inna semmit.

Fozni, takaritani is kell, gyerekert menni oviba, arra osszeszedni a harmadikat..lehet, faradekonyabb is lett.

2016. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 Noblesse Oblige ***** válasza:
87%

Kipróbálnám a következőt:

Keresnék egy hétvégét amikor szabad vagyok. Leszerveznék valami programot, vacsit étteremben, mozit, színházat, masszázst stb. Valami pihentetőt amit élvezhetünk együtt. A hétvégére elintézném, hogy vigyázzanak a kölykökre. Én pucba vágnám magam, mint az első randis fiú, és a feleségem is megkérném, hogy rittyentse ki magát. Él élvezném a a hétvégét, a randit. És na végén megkérdezném, hogy érezte magát.


Valamikor ti is így kezdtétek a kapcsolatotokat. Sokkal könnyebb volt inden, nem kellett 3 gyerekért felelősséget vállalni és nem poshadtatok így bele az életbe, a hétköznapokba. Szerintem próbálj meg egy kis program frissítést, és törd meg a rutint. Nehéz időpontot találni, és pénzt, időt áldoz erre, de régen vígan és dalolva mondat le a dolgaid, csakhogy vele legyél, hogy boldoggá tedd. Most próbáld meg ezt megint. Nem kell ebből rendszert csinálni, de hidd el, egy ilyen hétvége fel tudja tölteni az embert. És érzi utána, hogy van miért küzdeni tovább.

A hétvége után pedig megbeszélitek, hogy mi az min változtatni kéne, mert ez így csak árkot vet közétek. Te akarod azt a dögös nőt, akit gyermekeid anyjának választottál, ő pedig hiányolja a férjét, aki el tudta varázsolni a randikon.


Sajnos az egyetlen kapcsolatban sem elég, hogy létezünk, és vagyunk. Egy kapcsolat örök küzdelem, hogy életben tartsuk a tüzet, hogy ne hagyjuk szétesni. Nálatok meghalt a kommunikáció, mert nincs már feltétlen bizalom. A feleséged nem érzi úgy, hogy megértenéd a problémáját. Lépned kell és én ezt a látványos lépést javaslom. Kavard fel az állóvizet!

2016. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 A kérdező kommentje:
Amikor itthon vagyunk (külföldön élünk amúgy, ezért nincs nagyszülő aki besegítene) akkor elszoktunk kettesben menni vacsorázni. Decemberben 3 napra megyünk Prágába csak ketten. (mondjuk nagyon remélem addig változik a mostani felállás, mert akkor nincs is értelme az egésznek)
2016. nov. 2. 10:45
 16/69 anonim ***** válasza:
96%

Akkor most elmondom, hogy milyen egy egy 3 gyerekes anyának a részmunkaidős állás. Fél ötkor kel, összekészíti saját magát, majd egyenként a gyerekeket, felöltözteti, megeteti. Közben őrjöng, mert a kicsi lehányta a ruháját, a középső dackorszakban van, és semmit nem akar, a nagy meg az istenért sem akar felkelni.

Elindul a 3 gyerekkel hatkor, fél hétkor, a kicsi babakocsiban, a középső ölben, a nagy kézen fogva, bejárja a kerületet, míg az egyiket leadja a bölcsiben, a másikat az oviban, a harmadikat a suliban, majd buszra száll, és 10 perc késéssel bezuhan a munkahelyére, ahol eléggé utálják, mert állandóan késik, állandóan otthon van, mert valamelyik gyerek mindig beteg, semmit nem lehet rábízni, szart sem ér a munkája, és ezt folyamatosan éreztetik is vele. Ebben a légkörben eltölt négy órát, majd elindul haza. Először bevásárol, majd a szatyrában cipelt két kiló krumplival, egy kiló hússal, két kiló kenyérrel, három doboz tejjel és egy nagy csomag pelenkával felszedi a kicsit a bölcsődében, a középsőt az oviban, a nagyot a suliban. Hazaérve hozzáfog vacsorát főzni, közben a kicsin pelenkát cserél, a nagynak segít a háziban, miközben a középső folyamatosan ordít, hogy játsszon vele. Végre megérkezik a ház ura, a családfő, aki megvacsorázik, és amíg az anya megfürdeti, lefekteti a gyerekeket, netezik, mert neki nincs máskor ideje. Ha már alszanak a gyerekek, akkor a nő elmosogat, rendet rak, majd kikészíti, kivasalja a gyerekek ruháját, amiket holnap fognak felvenni. Ha még a ház ura ébren van ekkor, mert valószínű, hogy már rég alszik, mert ő fáradt, és reggel korán kell kelnie, de ha még ébren van, akkor részt vesz még egy 10 perces berakom-elmegyek-falnak fordulok projektben, mivel megbeszélték, hogy ennek hetente legalább kétszer meg kell történnie.

Hétvégén egy kicsit könnyebb az élete, nem kell fél ötkor kelnie, elég hatkor, amire egész héten nem volt idő, azt most megcsinálhatja, moshat, takaríthat, ablakot pucolhat, csak a porszívózással van baj, mert az zavarja az urát az alvásban.

2016. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:
Hát nálunk ez nem így zajlik. Mint írtam is a két nagy jár oviba, egy oviba járnak fél9re. A feleségem otthonról dolgozik, tehát ez sem állja meg a helyét. Van hogy hazafele menet én megyek be a boltba, nem ő vásárol be.
2016. nov. 2. 10:55
 18/69 anonim ***** válasza:
100%
van, hogy...
2016. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
49%

#16

Ez nagyon szép és jó, de senkinek a fejéhez nem szorítanak pisztolyt, hogy három, orgonasíp módon érkező gyereket vállaljon. Pláne ha apuka láthatóan nem mozgatja nagyon magát segítség terén. Nem véletlen, hogy sok értelmes nő nem vagy maximum 1-2 gyereket vállal.

2016. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
100%

#16 vagyok.

Abból indultam ki, hogy megvan a három gyerek, és ebben a helyzetben mennyire jó egy anyának részmunkaidős állást vállalnia. Hogy ki miért szült/csinált három gyereket, és miért nem mérte fel előzőleg az ebből adódó nehézségeket, azzal ebben a szösszenetemben nem foglalkoztam, de az is megérne egy misét.

2016. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!