Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik szerint a házasság csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik szerint a házasság csak egy papír, azok miért nem hajlandóak házasodni?

Figyelt kérdés
Azokra a (zömmel, de nem kizárólag) férfiakra gondolok, akik akarnak már gyereket meg közös házat, és mikor a másik jelzi, hogy rendben, de előtte össze kéne házasodni, akkor nemet mondanak. És nem nagy esküvőre gondolok, hanem akár csak egy anyakönyvvezető előtt két tanúval aláírt dolgot is elleneznek. Ha az csak egy papír és a másiknak fontos, ráadásul praktikus, adminisztratív előnyei is vannak, akkor mért nem lehet aláírni?
2016. febr. 24. 19:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
K.R.! Már leírtuk, hogy nem tarthat igényt semelyik fél arra a vagyonra, amit házasság előtt szerzett a másik.
2016. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
53%

#49, ez egy valóban szélsőséges - és természetesen nem igaz - példa, ami a házasság előtt külön vagyon volt, vagy amit a házasság alatt az egyik fél örököl, vagy nevesített ajándékba kap, az akkor is magánvagyon marad, ha 50 éves házasok az illetők.

A felvetésednél maradva tehát a nőt akkor is kirakhatja a saját lakásából, ha házastársak meg akkor is, ha élettársak, pusztán a válópert célszerű megindítani ha házasok. A saját kiskorú gyerekét meg akkor SE teheti ki a házából, ha a párjával élettársak, meg akkor se, ha házastársak. (illetőleg a bíróság méltányolható esetben a gyerekek nagykorúságáig megítélhet a nőnek lakásHASZNÁLATOT, mindkét esetben - ugyanis ez a gyerekelhelyezésről szól, ami független a szülők családi állapotától)

Javaslom ez ügyben a hatályos ("új") Ptk tanulmányozását, ha nem akar valaki tévhitekben ringva élni.

Na, ezzel szemben én valóban nem tehetem ki az élettársamat, ugyanis a lakás felét evidensen neki ajándékoztam, szépen, telekkönyvileg. Ha valakinek garancia kell, hogy senki se tehesse ki a másikat, EZ a működő megoldás, nem a házasság... (közösen vett, vagy közössé tett lakás)

2016. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
Házasság előtt szerzett vagyon nem lesz közös. Például: Az én nevemen van félig az a ház amiben a férjemmel élünk. A férjemnek semmi köze a házhoz. Képben sem volt amikor ez a ház már megvolt. Válás esetén NEM tarthat igényt rá, mert semmi köze nincs hozzá. Nem házasság alatt került a nevemre, hanem jóval előbb.
2016. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
Megítélhet lakáshasználatot...ez nem jelenti azt, hogy meg is ítélik. És a bírósági tárgyalásik hová is menjen a hölgy, ha a pasija kirakja?
2016. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

#50, apró nüansz, hogy a kérdés az volt, hogy a FÉRFINAK miért jó, nem az, hogy a nőnek miért az. Mondjuk nem érdekes, mert ez egy valóban "uniszex" helyzet, a férfira meg a nőre ugyanaz áll - ezt hívják egyenjogúságnak:)


Illetve az USA-ban - meg Európán belül talán csak Olaszországban - létezik ez az asszonytartás nevű betegség. Na, ilyen Európában máshol NINCS, szerencsére nálunk se. Van viszont az uniszex házastársi tartás, és az új Ptk óta az annak megfelelő élettársi tartás is, különösen méltányolható esetben. Szóval itt is a tartásra szoruló rászorultsága a feltétel, nem az, hogy volt-e esküvő, vagy nem.

2016. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

#54, pont ugyanoda, ahova az úr, ha a csaja rakta ki... ahova akar, tudod, öngondoskodás meg egyéni felelősség, meg ilyesmi...

De a lényeg az, hogy ez sem családi állapottól függ...

2016. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
51%
Hát, ha egy férfinak az önmagában nem kiváltság, hogy a párja hivatalosan is összekötné vele az életét, akkor nem tudom mi az. De tőlem aztán nyugodtan éljen együtt 60 évesen is a csajával.:)Nekem 8.
2016. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
#57, miért lenne kiváltság, amikor tkp SEMMI sem változik vele... ha - a szavaiddal élve - össze köti vele az életét hivatalosan, akkor is ugyanúgy leléphet bármikor, nem? Nézd meg, Magyarországon az átlag házasság hossza 13,5 év, mi meg 18 éve élünk együtt... nu?
2016. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
Egyébként van egy privát tapasztalatom, első sorban azok erőltetik a házasságot - ha férfi, ha nő - akiknek a lényeg a kapcsolatban nem a másik ember, hanem a majdani gyerek... a kapcsolat voltaképp csak ahhoz kell, mint egy eszközként...
2016. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

Aki vágyik rá, akinek sokat számít, hogy nem a pasijával/csajával él, hanem a házastársával, annak kiváltság, hogy a párja hivatalos módon is a társa legyen.


18 év az 18 év. Akik jól, magukhoz illő párt választanak, azok összeházasodva is együtt fognak maradni. :) Tehát a házasság semmilyen negatívummal nem jár, mert elválni sem fognak, pereskedni sem fognak stb stb. Akkor meg mi az akadálya?


A gyerek meg ...Nem mindenki akar, vagy tud vállalni gyereket, aki házasságban szeretne élni.

2016. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!