Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha azt mondja a férjed, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha azt mondja a férjed, hogy ne főzzél hétköznap, mert elég, ha a munkahelyén eszeik főtételt, de közben apósét megeszi, rosszul esne?

Figyelt kérdés

Téged bántana, ha azt mondja a férjed, hogy ne főzzél hétköznap, mert elég, ha a munkahelyén eszeik főtételt ebédidőben, estére jó a hideg, nem kell neki, de közben meg, amit az apja főz ( közel laknak) hetente 1-2x bemegy és megeszi az apja által főzött vacsorát?Itthon vagyok, nem dolgozom.

Nem értem, hogy amit én főzök az nem kell neki, amit az apja főz az meg igen?

Te, hogyan éreznéd?


2014. dec. 1. 16:35
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
51%

Istenem, bolhából elefántot. Csak mi nők vagyunk képesek ilyen fassgokon hisztizni.


Ne főzz - igaza van, mi sem szoktunk, nem is kéri.

De ha átugrunk este a nagyijához (ritkán) és megkínálja kajcsival, naná, hogy megeszi. Vagy úgy hív fel, hogy Fiam, ezt és ezt csináltam, akkor indulás.


Mert az apja máshogy/mást főz. Kislányként én is imádtam mamáéknál vacsizni (pedig anya is csinált kajcsit), mert teljesen másokat ettek, mint mi. Pl. nagyapám kangyisi levese, mama milánóija - bármikor kész voltam otthagyni érte anya körözöttjét, almás pitéjét, de ő egyszer nem sértődött meg ezen.

2014. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Én lúzernek érzem tőle magam, aki nem képes a családjára főzni, ezért rászorulunk, hogy após főzzön hetente többször.


Egyik nap mondom neki, hogy csinálok Y ételt. Nem kell. Délután meg hallom, hogy kéri a családját, hogy csináljanak neki olyat. MEGALÁZÓ nekem ez.

2014. dec. 1. 17:08
 23/51 anonim ***** válasza:
65%

Ja, hát ha ilyen hisztis pita lenne a feleségem, nekem sem kéne a főztje, kenje a hajára.


És, ha emiatt ordítozna is velem, kb. addig tartana a házasságunk.

Mondjuk KÉRDEZD MEG, apja hogyan csinálja, mennyiben más, mint amit te.


Én is sütök-főzök és bizony előfordul, hogy a párom meghagyja (ezt én csak lerendezem egy "legalább több marad nekem" - vállrándítással), vagy utána ízesít, mégsem rinyálok, egy pillanatig sem, hanem érdeklődök, hogy legközelebb hogyan csináljam, hogy neki is jó legyen.


De úgy látszik, könnyebb ripacskodnod, mint kommunikálni.

2014. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj, elhiszem, hogy rongy érzés, de tényleg próbáljátok lekommunikálni - nem üvöltözni, mert az nevetséges -, esetleg kérdezd meg apósékat, ők hogyan főzik.


De a férjed mit mond, mi a baj a kajcsiddal? Mert valami oka van, hogy nem eszi. Sótlan, fűszertelen - nálunk ez a fő baj -, nyers, véres... Kell, hogy mondjon rá okot, hogy tudj változtatni.

2014. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Nalatok alapveto kommunikacios hibak lehetnek es inkabb ezen aggodnek, mint hogy ki foz a ferjemre.
2014. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg hisztis vagy és valóban nem tudsz értelmesen beszélni a saját férjeddel, ha tudnál, akkor nem lennének ilyen félreértések. Nekem a férjem, ha valami nem ízlik neki, megmondja, hogy mi a gondja vele, sós, édes, akármi, utána igyekszem úgy csinálni, hogy jó legyen neki, vagy mondjuk a desszertet, vagy akár egy teát plusz édesítem neki, mert én nem szeretem annyira édesen. Ezeket a dolgokat mind meg lehet beszélni és szerintem meg is kell.
2014. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a férjeddel, hogy mivel otthon vagy, neked nem teher a főzés, sőt néha szeretnél is kicsit gyakorolni. Rendben, hétközben eszik a munkahelyén, vagy az apjánál, ha az megkínálja, de hétvégén szívesen főzöl valamit.

Esetleg ilyenkor közösen főzőcskézhettek, egy jó kis közös program, így kialakíthatjátok a közös ízlésereket és ha már gyakorlottabb leszel, esetleg hétközben is főzhetsz néha, ha van kedved.

2014. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
Az volt az első gondolatom, ahogy olvastam a kérdést, hogy valószínűleg nem főzöl jól, mert egy pasi se hárítja ennyire a meleg vacsorát, ha az finom is. A válaszaid alapján nem tévedtem. Ezt a fene nagy hisztit egyébként én sem értem, kérdezd meg, hogy mi baja a kajáddal, hogy tudj rajta változtatni. Így máris nem lesz fölöslegesen veszekedés. Ha meg nem akarod meghallgatni az építő kritikát, akkor ne főzz. De nehogymár elvárd a férjedtől, hogy olyat egyen, ami egyszerűen nem ízlik neki.
2014. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
28-as vagyok megint. Még annyit, hogy én értem, hogy megalázó számodra, hogy mindenki más főztjét eszi a tied helyett. te szeretnél megfelelni, és megalázó neked, hogy nem tudsz, érthető. De erre nem a hiszti meg a veszekedés a megoldás, hanem az, hogy megtanulsz úgy főzni, hogy neki is jó legyen. Ehhez pedig kérdezni kell, értelmesen, nem veszekedve.
2014. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem esik rosszul,szokott ilyet a férjem.

Mindennap azt eszik amit szeretne,annyiszor,és ahogyan ő akarja,étteremben dolgozik szakács.

Ha meglátogatjuk a szüleit,ott mindig eszik melegételt,ha itthon csinálok nem mindig.. Ott többen vannak,nem akarja őket megsérteni,és mégis azon nőtt fel. Nekem amúgyis azt mondja ne főzzek,csak ha magamnak szeretnék valamit,ő nem kér rá,ezért ne álldogáljak a konyhába. Ha szabadnapos akkor főzök,és segít szeletelni,pucolni,ami neki gyorsabban és jobban megy :))

2014. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!