Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Beteg gyermek kontra házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteg gyermek kontra házasság?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

negyvenes házaspár, évek óta próbálkoznak, az orvosok nem találtak okokat a gyermektelenségre, most végre megtapadt a magzat. Viszont a vizsgálatok szerint nem lesz egészséges.

A férj el akarja vetetni, az asszony nem, viszont a férj kijelentette, hogy vagy a baba, vagy ő. Az asszony azt mondta, hogy ez a baba is nehezen jött össze, valószínűleg nem lenne esélye saját gyermekre.


Lehet itt igazságot szolgáltatni? Igaza van a férjnek, hogy nem akar beteg gyermeket, vagy igaza van az asszonynak, hogy ha beteg is, de végre saját gyereke lesz?


2014. júl. 22. 15:34
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos én is a férjnek adok igazat.
2014. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
60%
Én is azt gondolom, hogy teljesen megértem a feleséget, viszont a férjnek adok igazat. Nekünk sem jön össze a baba, bár mi fiatalabbak vagyunk, van még időnk, de szerintem beteg gyereket nem hoznék a világra, ha lenne választásom. Nekünk sem lenne jó, a gyereknek is csak szenvedés lenne. Inkább az örökbefogadás felé kacsintgatnék.
2014. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
75%
Én biztosan nem vállalnám 40 évesen a beteg gyereket, főleg úgy, hogy az apja sem akarja.
2014. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
81%
Manapsag mar rengeteg fejlesztesi modszer letezik. ± A mu vegtagok is nagyon korszeruek. Azonban fenn all, hogy nem csak testi fogyatekos, hanem ertelmi is. Epp ezert ne tartsa meg, mindenki erdekeben.
2014. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
64%
Soha nem szülnék meg egy beteg gyereket. Lehet "önzőzni" az ilyen véleményű embereket, de szerintem érhető, hogy ebbe senki nem akar belerokkanni. Az anya fejét most csak ellepték a hormonok meg a kétségbeesettség.
2014. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
54%

Önző és ostoba a nő, én sem értem ezt a "saját vérem" fixációt, a gyerek attól a te gyereked, hogy te neveled, simán segíthetne egy örökbefogadásra várón és nevelhetnék szeretetben, sajátjukként, de neeem, inkább szenvedjen a gyerek, nevelje egyedül a negyvenes anyuka, aztán ha korábban elárvul a gyerek vagy anyuka nem bírja már fizikailag, mi lesz vele? Egy teljes és egy részleges végtaghiány már önmagában is megterhelő lenne szerencsétlennek, hát még ha egyéb bajai is lesznek... de rühellem ezeket az önfejű, konok, önző nőket.


Az apának igaza van.

2014. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is a férjnek van igaza. Ez a szerencsétlen gyerek soha nem élhetne teljes életet, miért kell erre kárhoztatni? Én már túl vagyok egy elhalt terhességen, most próbálkozunk egy újabbal, de az előzmények ellenére is azt mondom, hogy ha beteg lenne, elvetetném. Mindenkinek tönkreteszi az életét egy beteg gyerek, a szülőkét, a tágabb családét, róla nem is beszélve. Ráadásul azt nem is lehet tudni, hogy szellemileg ép-e, mivel az sokszor nem állapítható meg előre. Mivel testileg sem fejlődött rendesen, jó esély van arra, hogy agyilag sem. Tényleg olyan jó lenne egy többszörösen végtaghiányos, esetleg pluszban szellemi fogyatékos, tolószékben vegetáló gyerek? És neki is olyan jó lenne így élni?


OFF: 20-as, van, aki egész egyszerűen más gyerekét soha nem tudná úgy szeretni, mint a sajátját, nem megy és kész. Én se vagyok benne biztos, hogy nekem menne, lehet, hogy igen, de nem mernék rá mérget venni. Remélem sosem kell majd eldöntenem. Ha ettől rossz ember vagyok, rendben, de a tény tény marad. Sok szülő nem szereti ám a gyerekeket általában, csak a saját gyerekeit. Az meg bőven elég a gyerek szempontjából.

2014. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
30%
Nekem meg soha nem kellene más gyereke.Biztos lehet őket szeretni,de a saját más.Aki nem hordott valamilyen oknál fogva a méhébe gyereket ezt soha nem is fogja megérteni.Fogadhat örökbe akár 100-at azt a terhes érzést( olvashat róla,nézhet filmet bármit,)soha nem éli át tehát fogalma nincs róla milyen.Egy örökbe fogadott gyereknél csak kap egy babát,készen.semmilyen szinten köze nincs hozzá.Beteg gyereket nem szabad szülni,az neki nem halálos ítélet csak van,se kép se hang..?de hogy nem élő halott.Ennél sokkal jobb ha meg sem születik
2014. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, érzelmileg elfogult ostobaságot írsz. Könyvtárnyi szakirodalma van annak, hogy örökbefogadott gyermek-szülő között is kialakulhat ugyanolyan erős kötődés mint annál, aki a saját méhében hordta ki. Ha pici babát fogad örökbe valaki, még a tejelválasztása is beindul. Úgyhogy hagyjuk már ezt az ősanya maszlagot.

A férjnek adok igazat egyébként.

2014. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
88%

"Aki nem hordott valamilyen oknál fogva a méhébe gyereket ezt soha nem is fogja megérteni."


Mondjuk az apák?


Szerintem az igazán jó szülő, aki arra született, hogy gyerekeket neveljen, az egyenlően tudja szeretni az örökbefogadottat és a megszültet is. Ha nem, akkor csak egy önimádó ember.

2014. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!