Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság pro/kontra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság pro/kontra?

Figyelt kérdés
Aki házas/szeretne házasodni miért akarta/akarja? Mert így teljesedik ki a kapcsolatuk? Akik ellene vannak, ők miért vannak ellene? Mert csak egy papír és igazából felesleges?
2014. márc. 11. 11:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy gondolom, hogy egy házasságból nehezebb kiszállni, mint egy élettársi kapcsolatból. Sokkal körülményesebb dolog a válás egy szakításnál, így jobban átgondolja az ember. Ez egyszerre szól a házasság mellett is és ellene is. :D
2014. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%

Számomra a polgári esküvő csak képmutatás, megfelelési vágy, mert ez a társadalmi norma.

Ezért esküdtünk mi csak templomban, Isten színe előtt. Minket nem érdekel az állam, meg az elvárás, mert MI szerelemből tettük. ;)

2014. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

#2 akkor tehát nem is vagytok férj és feleség


én nem akartam, mert valóban csak egy papírnak tartom, de a párom szerette volna, így a gyermekünk kb 6 éves korában beadtam a derekam

2014. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A "polgári" házasságnak vannak olyan automatikus jogi (főként vagyonjogi és szociális) következményei, amelyek nélküle nincsenek és nagyon kellemetlen helyzetek származhatnak belőle (pl. özvegyi nyugdíj elmaradása, öröklési problémák). Az élet tele van váratlan és előre nem látható eseményekkel.
2014. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

Aki csak egyutt el valakivel, az szamomra nem tobb, mint az aktualis baratno. En ennel tobb vagyok, feleseg, hazastars. Jogilag es tarsadalmilag is. Nekunk ez fontos, es a gyermekeink szamara is jobb.

A hazassag nem papir, hanem ket gyuru, egy elkotelezes, a kozos szeker tolasa, ved- es dacszovetseg. Fel mertuk vallalni a hazassagot, mert nem felunk attol, hogy igy nehezebb meglepni, ha nem mennenek jol a dolgok. Egymashoz akartunk tartozni, es ez a hazassagon kivul nem igazan lehetseges. Az pedig, hogy a jegyzo ad egy papirt, hogy valakik egyuttelnrk, szamomra vicc kategoria :D ha ennyire felnek a papirtol, a jegyzo altal adott nem olyan fellemetes? :D


De kulonben az en hazassagom ugy is felertekelodik, hogy ma mar kevesen merik bevallalni, igy ertekesebb :) mint a dragako :)


Es igen, igy teljesedik ki a kapcsolat, hogy jogilag es tarsadalmilag is egyutt vagyunk es osszetartoznuk.


Kellenek a szertartasok, lepcsofokok az egeszseges tarsadalomban, akik ezt kihagyjak, azoknak kimarad valami nagyon fontos. En sajnalom azokat, akik ebbol kimaradtak.

2014. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%
Hát 5-ös :D "Egymashoz akartunk tartozni, es ez a hazassagon kivul nem igazan lehetseges." Ennél butább dolgot nagyon régen olvastam :D Köszönöm ,jól mulatok :D
2014. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
18%

"#2 akkor tehát nem is vagytok férj és feleség"


Jogilag nem. Csak Isten színe előtt, valahogy nekünk ez fontosabb volt, mint az anyakönyvvezetős változat. Amíg egy házasság felbontható, addig számomra nem hiteles az egész.

2014. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem felesleges, sok pénz kidobás, nagy hűhó semmiért. Szeretem a párom, régóta együtt vagyunk, és ezt a családban is mindenki tudja, egy pár vagyunk. Nincs szükségünk se papírra, se a nem létező "Isten" áldására, se semmire. Egyébként sincs kidobni való pénzünk erre a színjátékra, meg parádézásra. Én szeretem, ő szeret, mi ezt tudjuk, bízunk egymásban...nekünk ennyi elég és szerintem egy párkapcsolathoz nem is kell több.
2014. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

Amiket a 4-es írt, azért tartom fontosnak. Szerintem nagyban megkönnyíthet bizonyos dolgokat, jogilag tiszta helyzet. Bizonyos előnyöket csak a házasok élvezhetnek.

A nagy lagzi, pénzszórás nekem sem vágyam. Én egy kis meghitt "két tanús" esküvőre vágyom, utána egy ebéddel. :)

Arra, hogy nehezebb elválni: Szerintem 10-20 év után azoknak is nehéz "elválni" akik nem házasok. Akkor is rendezni kell, hogy kinek mi jár, gyerekekkel mi lesz, stb.

2014. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!