Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Beteg gyermek kontra házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteg gyermek kontra házasság?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

negyvenes házaspár, évek óta próbálkoznak, az orvosok nem találtak okokat a gyermektelenségre, most végre megtapadt a magzat. Viszont a vizsgálatok szerint nem lesz egészséges.

A férj el akarja vetetni, az asszony nem, viszont a férj kijelentette, hogy vagy a baba, vagy ő. Az asszony azt mondta, hogy ez a baba is nehezen jött össze, valószínűleg nem lenne esélye saját gyermekre.


Lehet itt igazságot szolgáltatni? Igaza van a férjnek, hogy nem akar beteg gyermeket, vagy igaza van az asszonynak, hogy ha beteg is, de végre saját gyereke lesz?


2014. júl. 22. 15:34
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

A gyerek végtaghiányos, a jobb lába nem fejlődött ki, és az egyik karja csak félig van meg. Már mindenféle ultrahangon voltak, és öt orvos ugyanazt mondta.


Már a negyedik hónapban vannak, és az orvosok azt mondták, hogy ilyen esetben lehet később is elvetetni, mint a 12. hét.

2014. júl. 22. 16:04
 12/45 anonim ***** válasza:
67%
Ebben a helyzetben én is a férjnek adok igazat. Nehéz élete lenne a gyereknek (is).
2014. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos azt kell mondanom, hogy ebben az esetben a férfi gondolkodik józanul.

A testi fogyaték csak egy dolog, de általában szellemileg is sérültek az ilyen rendellenességgel született gyerekek.


Nem kárhoztatnék életre szóló szenvedésre egy gyereket se csak azért, mert én akarom. Önző hozzáállás ez jelen esetben.

Mi lesz vele 20 év múlva?


Miért nem fogadtok egy kisgyereket örökbe? Annyi árva, szeretetre éhes kicsi van. Miért nem adtok egy esélytelen kicsinek lehetőséget a boldogságra ahelyett, hogy csak a saját jelző miatt /idővel/ állami gondozásra szoruló saját lehessen.

2014. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
66%

Szóval már tudják előre, hogy semmilyen szempontból nem lehet teljes életű baba. A testi fogyatékosság miatt ráadásul még szellemi fogyatékossága is kialakulhat, szülés közben komplikációk, szív és légzésproblémák....


Nem is értem,mit lehet ezen gondolkozni.Nem önzőségről van itt szó, hanem szülői idiotizmusról.

2014. júl. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

A feleség azt hajtogatja, hogy ha nem szüli meg ezt a babát, akkor lemondhat a saját babáról, örökbefogadni nem akar.


A férj pedig az ötlettől is irtózik, hogy az ő gyereke "nyomorék" legyen.

2014. júl. 22. 16:14
 16/45 anonim ***** válasza:
12%
Nincs igazatok! Én is tudom, mert volta családba beteg gyerek! De ez nem megoldás!
2014. júl. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
78%
Biztos borzasztó lehet, hogy vágysz egy babára és mikor végre összejön beteg. De ebben az esetben nagy önzőség az anyuka részéről. Ennek a babának nem lesz boldog élete. És igazából az anyukának sem, hiszen egyedül marad egy beteg gyermekkel és a férjet még hibáztatni sem lehet, hiszen megmondta, hogy nem akarja. Szerintem ott lesz egy boldogtalan gyerek egy szintén boldogtalan anyukával, a férj pedig valószínű előbb-utóbb talál magának valakit, akivel esetleg még gyerekük is születik. Pedig az örökbefogadás nem rossz ötlet. Barátnőméknek két örökbe fogadott gyermekük van, nagyon szépen és boldogságban élnek. De olyan is van az ismeretségi körömben, ahol azután sikerült a lombik, az utolsó amúgy amit még vállaltak, hogy örökbe fogadtak.
2014. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
74%

Én friss kismamaként mondom, hogy nem tartanánk meg, tudva, hogy ilyen súlyos fogyatékkal érkezne.

38/N

2014. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
70%

"Nincs igazatok! Én is tudom, mert volta családba beteg gyerek! De ez nem megoldás!"


Akkor mi a megoldás?

Szülje meg, és betegen, ép gondolatok nélkül magatehetetlenül vegetáljon egy tolókocsiba? Az jó lesz neki? Az a megoldás?

2014. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
67%
Istenem, soha nem fogom megérteni, miért kell annyira a saját gyerek. Nekik ez van megírva. Sokkal nagyobb dolog örökbe fogadni egy picit (vagy nagyot), aki nem kellett a szüleinek. Hányingerem van az ilyen saját meg vér bu**któl, akiknek tök mindegy, csak meg legyen, amit akarnak.
2014. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!