Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Élettársi kapcsolat vs házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolat vs házasság? Pro-kontra.

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát kérném, akik vagy az egyik vagy a másik mellett döntöttek, és hogy miért. Sok vita volt már itt arról, hogy ki melyiket preferálja, de arról nem sok szó esett, hogy a való életben hogy döntött és miért úgy. Köszi!

2012. szept. 20. 17:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%
Élettársi kapcsolatban élünk 5éve. Nem volt konkrétan eldöntve hogy ez lesz,egyikünk sincs ellene a házasságnak! Ami leginkább gátolja hogy összeházasodjunk az az anyagiak,mert én nem akartam ilyen villámesküvőt. Talán egyszer!!!:)
2012. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanaz a helyzet, mint az előttem szólónak.
2012. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

Én fiatalon házasságpárti voltam, aztán befürödtem az első házasságommal (nem passzoltunk össze, viszonylag normális válás volt). Utána már nem akartam többet házasodni, mert egy házasságban akkor is megpróbálják megoldani a dolgokat mondván "mert házasok vagyunk", amikor már rég veszve van minden. Ezt mondjuk lehet pozitívan is nézni, hogy nem olyan könnyű kilépni egy házasságból és ez nagyobb elkötelezettséget is ad, nézőpont kérdése.

Aztán találkoztam életem szerelmével és összeházasodtunk mindössze fél év után. Ez a házasság már sok olyat adott, amit egy kapcsolattól nem várhat el az ember. Sokkal nagyobb biztonság, megnyugvás, elmélyültebb érzelmi kapcsolat, mélyebb megértés. De szerintem ez nem házasság vs kapcsolat kérdése, hanem egyik vs másik partner. Van akivel működik, van akivel nem.

Most tökéletesen boldogok vagyunk, most várjuk első babánkat.

2012. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is ugyanaz mint az elsőnél, annyi különbséggel, hogy mi 6 éve vagyunk együtt.


Biztos lesznek olyanok, akik azt mondják, hogy az anyagiakra nem lehet fogni.Pedig igen!

Nem 2 forint az esküvő, a család nagy és csak harag van belőle ha valakit nem hívunk meg.Vagy mindenki ott lesz, aki kell, vagy senki.Olyan sebtében, esküvőnek csúfolt,gyorsan lezavart ceremóniát meg nem akarok.Polgári+egyházi+vacsi.(Mert ha másnak jár szép esküvő,szép ruhával, akkor nekem is.Nem baj ha sokat kell rá várni, a párom hál'Istennek megérti és egyetért velem abban, hogy a papír nem boldogít.)

2012. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%

Régi értékeket preferálunk mindketten a Párommal, számunkra ez az Élet rendje, hogy amint lehet összeházasodunk (pont mához egy évre a 3. évfordulónk előtt 3 hónappal). Fél év után összeköltöztünk, de számunkra az a normális és mindkettőnk alapvető vágya, hogy házasságot kössünk.

Eszünkbe sem jut másként tenni, így sajnos nem tudom megmondani miért van így. Azt hiszem így szocializálódtunk, pedig mindkettőnk szülei elváltak.


24N 31F

2012. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%
Most a bejegyzett élettársi kapcsolatról van szó, vagy csak sima együttélésről, papír nélkül? Nem mindegy azért!
2012. szept. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
74%
ket ev elettarsi kapcsolat utan mindketten elvaltak voltunk osszehazasodtunk.Mert peldat akarunk mutatni gyerekeinknek baratainknak ezzel Egymas iranti tiszteletnek es szeretet kifejezesenek szantuk a hazassagot.Mi nem csak osszedobtuk a szennyest hanem valatuk a kapcsolatunkat mindenki elott.Egy unnepi pilanat keves penzbol kiz csaladi korben egy emlekezetes nap szep fenykepekkel.Nem bantuk meg jol ereztuk magunkat ez szep az oszetartozas kozos szertartasa.
2012. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
37%

Maunika, az élettársam... Ez olyan cigányos.


Szerintem az élettársi kapcsolat nem döntés (az a házasság volna), az éppen a döntés elmaradása. Együtt élnek, és ha nem válik be, akkor olcsóbb a szétköltözés. Gyakorlatilag már eleve úgy mennek egy kapcsolatba, hogy nem örökre és nem komolyan gondolják. Ezért eleve kudarc az élettársi viszony. Meg cigányos is.

2012. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%
Mi is élettársak vagyunk 5 éve. Azért nem házasodunk össze mert ne egy papír tartson össze hanem a szerelem. Én vagyok a nő és én ellenzem jobban. Tehát nem arról van szó, hogy nem akar elvenni. Az is hozzájárul hogy csak rossz példát láttam a házasságra. Az én szüleim is elváltak és párom szülei is elváltak.
2012. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy többen a házasság mellett a komolyságával érvelnek. Ez nem csak azért lep meg, mert itt a gyakorikérdéseken is hihetetlen mennyiségű kérdés van a válásokkal kapcsolatban, hanem azért is, mert jelenleg a válások aránya 45% felett van, továbbá több, mint a felében már kiskorú gyermek is van. Hol itt a komolyság?

Az élettársi kapcsolat szerintem éppen hogy nem a cigányságra jellemző, de most ebbe ne menjünk bele, mert a kérdés nem erre vonatkozott.

Esetleg írhatnak olyanok is, akik élettársi kapcsolatban vannak és nem terveznek házasodni, szóval nem egy átmeneti állapot az anyagiak miatt. Nyilván a házasságpártiakat könnyebb megérteni, mivel az a bevettebb szokás.

Köszönöm az eddigi válaszokat és a továbbiakat is.

2012. szept. 20. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!