Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Élettársi kapcsolat vs házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolat vs házasság? Pro-kontra.

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát kérném, akik vagy az egyik vagy a másik mellett döntöttek, és hogy miért. Sok vita volt már itt arról, hogy ki melyiket preferálja, de arról nem sok szó esett, hogy a való életben hogy döntött és miért úgy. Köszi!

2012. szept. 20. 17:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia mi 15 évig élettársak voltunk a párommal(most már a férjem)született két gyerekünk.A nagy most lesz 15 éves a kicsi 4.Teljesen megfelelt nekünk ez így annyi volt hogy nem volt róla papirunk és mikor jöttek a gyerekek el kellet menni apaságí nyilatkozatot kitölteni .De ez nem akkorra nagy ügy .Tavaly nyáron volt az esküvőnk .Most is csak annyi változott hogy van róla papirunk volt egy csodálatos esküvőnk és ha esetleg vállalunk még egy bébit akkor már nem kell apasági.Ja és halkan megjegyzem nem vagyunk cigányok .És fiatalok is vagyunk .Egyszóval én nem tudok egyik mellet sem olyan nagy külömbséget tenni.Nem hiszem hogy ezzel sokat segítettem csak gondoltam leírom az én tapasztalatomat üdv Zsani
2012. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Ditta323 ***** válasza:
56%

Statisztika lehet azért is ilyen rossz mivel mennyi olyan pár lehet akinek nem volt esze a csaj terhes lett hát akkor már házasodjunk össze azt rá pár hónapjára évére elváltak, mert a védekezésről nem hallottak.

Én személy szerint úgy vagyok a házassággal, hogy darab papír, de jövőre férjhez megyek. jelenleg meg élettársi kapcsolatban vagyok.

23/N

2012. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%

"jelenleg a válások aránya 45% felett van, továbbá több, mint a felében már kiskorú gyermek is van. Hol itt a komolyság? "


Vagy azért ilyen rossz mert az élettársakat sehol nem tartják nyilván. Így lehet az élettársi kapcsolatok nagyobb számban következik be a szakítás.

Ebből nem lehet kíndulni.

2012. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk az élettársi kapcsolat fel sem merült. Az gyakorlatilag olyan mint a házasság buli nélkül.

Én meg szeretem a bulit :)

2012. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Ja és akkor bulizzunk csak ketten,vagy maradjak örökre egyedül???
2012. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
A lakodalom a buli, előző. Azt meg házasságkötés után tartják.
2012. szept. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztázzuk, a 45% 2007-es adat, annál most már magasabb, és ugye senki nem gondja komolyan, hogy minden második házasság csak azért jött létre, mert túl fiatalon becsúszott a baba, ne legyünk már ennyire naívak. Az élettársi kapcsolatnak ehhez nincs köze, nem az húzza fel, mivel ebben az benne sincs (nyilván, mivel többségében nincs regisztrálva, nehezebb követni, mint egy hivatalos házasságot majd válást). De nem is kell statisztikát olvasni hozzá, elég benézni a válásos kérdések közé, néha elszörnyedek mik vannak, és nem azért, mert korán házasodtak volna.

A ceremónia utáni bulit megértem, bálunk viszont ez az egyik ok, amiért nem szeretnénk :)

Egyelőre úgy néz ki, hogy legtöbbeknél csak átmeneti dolog az élettársi kapcsolat, mivel terveznek házasodni, csak nincs pénz stb. A házasság mellett eddig leginkább a tradíció megtartása, a hivatalossága és a ceremónia szerepelt.

Szívesen fogadnám még a válaszokat, ha van olyan, aki megosztaná a gondolatait ezzel kapcsolatban. Az eddigi válaszokat köszönöm.

2012. szept. 21. 08:07
 18/33 anonim ***** válasza:
79%
Igaz még nem voltam egyikben sem, de mindenképpen házasságpárti vagyok. Nem szeretnék csak élettárs lenni, számomra a házasság a család alapja. Igen, sok a válás, de attól még a házasság intézményével nincs baj, csak az emberek nagy része ebben a mai világban alkalmatlan rá.
2012. szept. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
62%

A papírtól nem lesz se jobb, se rosszabb. Aki azzal indokolja, hogy mert a szüleim is elváltak... hát... én abban nem látok túl sok logikát. Pontosabban látok, de érzek benne valamilyen bizonytalanságot, elvégre, ha két nem összeillő ember van együtt, előbb-utóbb válás/szakítás lesz belőle, mindegy, hogy volt-e gyűrű vagy sem. Aki viszont feleslegesnek tartja a papírt, azt megértem, hisz lényegében nem a papír a mérvadó.

Igen, élettársi kapcsolatban nyilvánvalóan nincs válás, mert azt máshogy hávják. De ugyanolyan kellemetlen, ugyanúgy megsínylik a gyerekek, ugyanúgy rendelkezni kell a közös vagyonról, egyszóval semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint a házasság. Egyszerűen szembe van állítva két oldal, és az emberek két csoportba tömörülnek, aztán indulhat a sárdobálás, hogy "b.szhatod a papírt, ugyanúgy elhagy" illetve "minek a gyerek, ha összeházasodni se mertetek". Én mindkettővel egyet tudok érteni valamilyen szinten, ugyanakkor házasságpárti vagyok. Nem az a papír predesztinálja a kapcsolat jövőjét, de mégiscsak kinyilatkoztatjuk, hogy igen, biztosan együtt akarunk maradni. Természetesen papír nélkül is így van, de mi úgy érezzük, a mi történetünk így kerek.

2012. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
28%

Akkor kozelitsuk meg a temat tudomanyossan is. Idezetek egy statisztikai szakdolgoztabol:))milyen erdekes is a statisztika


,,,Egy másik megközelítés szerint az élettársi kapcsolat egyfajta próbaházasság, amelyben

a párok önmaguk és a másik házasságra való alkalmasságáról vagy alkalmatlanságáról– győződnek meg (Bumpass–Sweet; 1989, Brien et.al.; 1999).

,,Ezek szerint, a nem házas együttélés

a párkapcsolat új formája, amelynek elterjedése leginkább a normák, a várakozások

és az attitűdök megváltozásából adódik. Ahogyan Leridon (1990)

„Amíg a házasságok velejárója a stabilitás és a gyermekvállalás, addig az élettársi

együttélések eredménye sokkal bizonytalanabb: a kapcsolat felbomlása ugyan nem kívánt,

de ha megtörténik, akkor elfogadott; a házasság nem elutasított, de megkötését nem

sürgeti semmi; a gyermekvállalás a kapcsolat stabilitásának egyik eleme lehet, de nem

kötelező.”

,,Eszerint, a nem házas együttélés egy flexibilisebb formáját adja a párkapcsolatnak

abban az értelemben, hogy lehetővé teszi az élet más területén jelentkező

bizonytalanságokhoz – a munkába lépés nehézségeihez, a foglalkoztatás típusaihoz, a

foglalkozás jellegéhez, a jövedelmi, anyagi viszonyokhoz való alkalmazkodást

(Blossfeld–Klijzing; 2001).

,,Azonban egy friss kanadai kutatás szerint, a nem házas párkapcsolatban élők – férfiak és

nők egyaránt – egyéni keresetük növekedésével, egyrészt egyre kisebb valószínűséggel

választják a házasságot, másrészt nagyobb valószínűséggel bontják fel élettársi együttéléseiket

is. Ugyanakkor, a háztartás életszínvonalának csökkenése, az elszegényedés, a pár

egyik tagjának a munkaerőpiacról való kikerülése szintén nagy eséllyel vezet az élettársi

kapcsolat felbomlásához (Wu–Pollard; 2000).,,

,,Az élettársi kapcsolatok sorsa. Az élettársi kapcsolatok házasságra váltása akkor a legvalószínűbb,

ha a párok férfi tagjának sikerül olyan viszonylag stabil foglalkozási pályára

állnia, amely legalább középtávon kiszámíthatóvá és tervezhetővé teszi a jövőt;,,,

mindenki szurje le ami ra vonatkozik

2012. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!