Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Élettársi kapcsolat vs házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolat vs házasság? Pro-kontra.

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát kérném, akik vagy az egyik vagy a másik mellett döntöttek, és hogy miért. Sok vita volt már itt arról, hogy ki melyiket preferálja, de arról nem sok szó esett, hogy a való életben hogy döntött és miért úgy. Köszi!

2012. szept. 20. 17:00
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
20: Hamár statisztikai szakdolgokat, akkor kimásolnád belőle a számosított adatokat is? Mert ezt így nem lehet összevetni. Az a gond, hogy a próbaházasság elméletén kívül a többi - legalábbis így kiragadva - értelmeset, azaz összevethetőt nem mond. Az utolsó kettő adatai érdekelnének, hogy mivel támasztja alá, hogy ez valószínűbben bekövetkezik, vagy csak ő így gondolja, és ha igen, milyen megfigyelések alapján. Nekem különben ezekből kb az jön le, hogy a szociológia sem tud igazán mit kezdeni az élettársi kapcsolatokkal, és még nem talált ki rá valami használható paradigmát. Legalábbis ezek alapján.
2012. szept. 21. 10:38
 22/33 anonim ***** válasza:
28%

A nevezett szakdolgozat az elettarsi kapcsolatrol ez a vagyonjogi oldalrol kozeliti meg a temat de az alapokkal indit statisztika fogalom stb ha szereted a tud kutatas szakdogakat akkor jo olvasat nekem tetszett nagyon sokat tanultam belole.

[link]

2012. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
54%

Es a masik szakdoga amibol ideztem

,, [link]

2012. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
70%
Én is a házasság párti vagyok.3 éve élek együtt a párommal és végre kitűztük az esküvőnk dátumát.Szűkös az anyagi keret, de nem érdekel mert a mulatság érdekel, hanem az hogy jövő ilyenkorra már a felesége leszek.Most is nagyon jól elvagyunk és a papír után se lesz másként, de mégis így közelebb fogom érezni magam hozzá.Én így vagyok vele.
2012. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
33%

nem szeretem azt a szót, hogy élettárs, mert negatív jelenségek kapcsolódnak hozzá. pedig a szó jelentése nagyon szép lenne: társ egy életre.


ennek ellenére nem szeretnék házasodni. nem érdekel se a buli, se a papír.

mert milyen dolog az, hogy érzelmi alapon írok alá egy vagyonjogi szerződést...?

nekem pont ellentétes érzéseket sugall: hogy nem bízok meg a páromban, hogy kell valami biztosíték arra, hogy velem marad. nekem ez a kapcsolat megalázást jelentené.

sokkal szebb dolog számomra, hogy teszünk egymásnak egy ígéretet, és ehhez tartjuk magunkat.


együtt élünk, a lakcímkártyánkon ugyanaz szerepel, együtt osztjuk be a pénzt, támogatjuk egymást.


a hideg futkosna a hátamon, ha hószörnynek kéne öltöznöm, és 100 ember nézne miközben aláírok egy papírt.

ha szerződést szeretnék kitölteni, akkor inkább veszek egy autót :)

2012. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
54%
mi házasok vagyunk. 3,5 hónapja esküdtünk, 5 éve vagyunk együtt. Mindig is házasságot szerettünk volna, mert így érzem teljesnek a mi kis szövetségünket :) Az élettársi viszonnyal sincs semmi gond, de nekem inkább így teljes :)
2012. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
54%
Mi a házasság mellett döntöttünk, előtte együtt éltünk majdnem 2 évet, nem volt már meglepetés, eléggé ismertük egymást. Nekem a házasság, egy plusz ígéret volt egymás felé, hogy örökre együtt akarunk lenni. Azt gondolotam ugyanolyan érzés lesz mint előtte, amíg csak együtt éltünk, de tényleg adott pluszt. Biztonságérzetet, mert a házasságban a felmerülő gondokat első körben tényleg megpróbálják megoldani a felek, legalábbis így gondolom. Emellett a gyerekvállaláshoz is ideálisabbnak gondoltuk, mert ott muszáj támaszkodnia a nőnek a férfira mikor otthon van a gyerekkel, és biztosabb benne, hogy nem fog lelépni. De mindenki csinálja úgy, ahogy akarja, engem nem zavar egyik sem. Egyedül a bejegyzett élettársi kapcsolatot nem értem, mert az valahogy "nem jó semmire", csak ha egyneműek, ugyanúgy procedúra, ugyanolyan jogi viszonyokkal, csak más a neve.
2012. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
66%

Először is:nem olvastam az összes kommentet, csak az elejét.

A legjobban az a válasz tetszett, hogy az élettársi kapcsolat olyan "cigányos".Nem vagyok rasszista egyáltalán, de ezzel nagyon nem értek egyet.

Volt aki azt válaszolta, hogy neki igenis kijár a nagy esküvő és majd akkor házasodik össze az élettársával, ha lesz rá pénzük.Ez a mai világban akár egy évtized is lehet.Akkor ha "cigányos" az élettársi kapcsolat, az lenne a legtisztább, ha megismerkedés-leánykérés-esküvő és csak utána együttélés-sorrend lenne kialakítva mint a 20. század elején?

Érdekes, hogy mennyire megoszlanak a vélemények.Igen, nagy a válások aránya, de ez szerintem annak is köszönhető, hogy a társadalom egyes rétegeinek túl "cigányos" az együtt élés és ezért inkább gyorsan összeházasodnak, aztán meg senki nem csodálkozik rajta, hogy egy kiló sót sem esznek meg együtt.

Én magam 7 éve élek együtt a párommal,novemberben leszünk együtt 8 éve.Hozott nekünk az élet örömöt, bánatot, szakítást, kibékülést, a 7.év válságát, de ugyanakkor van egy 21 hónapos kislányunk, akit mindketten imádunk és igen, voltak krízis helyzetek a kapcsolatunkban, amiken túlléptünk és rájöttünk, hogy egymás nélkül úgysem bírnánk.

Jövő augusztusban lesz az esküvőnk, olyan ami kijár mindkettőnknek.Hamarabb is lehetett volna, de most jött el az ideje.Hogy miért?

Mert hiszünk a házasságban, annak minden felelősségében, összetartó erejében, elkötelezettségében.

Hogy miért nem hamarabb?A párom nem mindig hitt benne, az édesanyja háromszor vált el, nem látott jó példát.Az én szüleim 41 éve vannak együtt jóban-rosszban.Most vagyunk egálban a kapcsolatunkban és érezzük úgy, hogy eljött a házasság ideje.Sokak szerint későn, sokak szerint nem is kellene, de mi így döntöttünk.A második babánk már házasságba fog születni és ez így van jól :)

2012. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
71%
hat nekunk pont a roma antropologiabol sikerult egy szakdogat kifognunk. a kutatasunk soran (konyvtar online es szakdogak) ezt talaltuk. Egy roma lany legnagyobb kincse a szuzessege koran ferjhezmennek nagy lagzival. Az eskuvo elott minden feel testi kapcsolat szigoruan tilos.A hazassag alatt a huseg a legfontosabb ereny egyes kozossegekben a hutlen feleseget kopaszra borotvaljak es az egesz kozosseg kozossen kiuldozi a falubol. Ha egy roma lany megszokik a baratjaval akkor minr elettars egyutt elnek tavol a csaladtol majd az elso gyerek szuletse utan a csalad sok esetben megbekel es unnepelyessen visszafogadjak a szokott lanyt es csaladjat.Ilyenkor kis eskuvot tartanak mert ugye egy gyerekkel mar nem illik feherbe fatyollal nagy lagzi. Hat ennyit talaltunk hivatalos szakdogaban a roma szokasokrol Ebbol leszurve elettars nem ciganyos dolog mert az igazi roma lanyokat nagy lagzival elveszik.( de ugye minden roma csalad mas minden orszagban masok a szokasok igy nem lehet alltalanositani ezert rossz a ,,olyan ciganyos kifejezes,,
2012. szept. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
54%

Megboldogult edesapam azt mondana elettars olyan proli szo lett a kekefenyben es rendorsegi musorban sokat hallott szo.

Gyerekkorunkban nem ertettuk miert elettars miert nem feleseg hiszen ua kivulrol a kapcsolat.Igazabol a mai napig nem ertem mert sok kulonbseg nincs kozte az tuti.

2012. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!