Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátom nem érti a Több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem érti a Több nap, mint kolbász mondás lényegét. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Most költöztünk össze. Igazából én költöztem ki hozzá egy másik otszágba. Nem régóta vagyunk együtt, mindössze fél éve, de csak havonta találkoztunk pár napot, szóval azt ne írjátok kommentbe, hogy eddig is ilyen volt, most mit zavar?!.. Én még nem dolgozom, úgyhogy egy fizetés van. Meg albérlet, meg internet. Szóval fizetnivaló is van rendesen. Mindjuk a fitesének a kétharmada arra megy el. Min tudnánk spórolni? Kaja, háztartási cuccok (tusfürdő,fogkrém ilyesmi). Namármost Rengeteget költünk kajára. Nem is a főtt kajához a bevásárlás izgat.. Inkább a nasi, reggelirevaló. Édességet egyen, nem zavar, ha kívánja. De egy nagy üveges nutella birja már két napnál tovább szerintem. Sonka vajkrem egy szendvicsbe dupla (tripla) mennyiségű kerül.. Persze azért van, ne is romoljon meg, de hogy mindennap mindent kell venni szinte az már szerintem sok. Reggelire felütök 8 tojást (én megeszek 2-3 elégnek kell lennie) ő hozzáüt még 3at, mikor kész teleszórja sajttal meg majonézzel és kb pont azt a 2-3 tojás kerül be a hűtőbe (higy ő még azt megeszi) és három nap után a kukába. És ez pazarlás. Nem érti meg, hogy ha éhes maradt csinálok még neki.. Nem sajnálom, de tényleg több nap, mint kolbász. A tusfürdővel pl ugyanez a helyzet. A fele amit kinyom magának a lefolyóban végzi, pont mint a mosogatószer.. Oké, telik rá, de most pl kocsit akarunk venni és nem mindegy, hogy x összeg áll rendelkezésre vagy x + még pár száz euro. Hogy vegyem rá a spórolásra? Végülis az ő fizetése, de mivel már együtt lakunk, közös érdekünk nem? Nem akarok házisárkány lenni, de én nem ehhez vagyok szokva. :l

2014. júl. 7. 22:15
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
34%
Komolyan vicces, az én párom is tud ilyen szarrágó lenni, amikor rám szól, hogy több a szalámi, mint a kenyér. Én ilyenkor nevetek egyet. Bocs, én ebben nőttem fel, nem fogok kaján spórolni, mert az már a vég lenne, ja és nem vagyok kövér.
2014. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, a kaján spórolni, azaz nem megvenni valamit vagy nem eleget venni valamiből teljesen más dolog, mint kaját kidobni, azaz pazarolni. a spórolás és a pazarlás két különböző dolog.
2014. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
45%
A tojást írta, hogy kidobják, na azt én se tudom mindig kiszámolni. A Nutella elfogy, a vajkrém, szalámi elfogy, az nem pazarlás, megeszi, jól esik neki. A saját pénzéből van, nem a kérdezőéből és igen ez szarrágóság.
2014. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
59%
a tojást csak egy példaként irta, valószinű sok mást is kidob a pasi. az én szüleim arra tanitottak engem, hogy rendesen rágjam le az almát a csumáról például, ne dobjam el a fél almát. pedig rengeteg almánk volt mindig is a fán, akár azt is megtehettük volna, hogy mindegyik almát egy harapás után eldobjuk, de mégis azt tanultam meg, hogy rendesen egyem meg. ez nem szarrágóság kérdése, hanem az étel megbecsülése.
2014. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
61%

utolsó: és ha valakiben ez nincs meg, az rosszabb, csak mert benned megvan?


szerintem egyszerűen két egymást alig ismerő ember találkozása ez, akik nagyon különböznek!

2014. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
48%
Szerinted nem szarrágóság, hogy zavarja, ha a párja mindennap vesz vajkrémet, szalámit és hamar megeszik egy nutellát? Ezt írta. Ha megkeresi rá a pénzt, miért ne ehetné, főleg, hogy a kérdezőt is eltartja. Bocsi, de nekem ez már az a kategória, ha kinézik még a kaját is a számból.
2014. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
75%

Nem érted.. Az a baj, hogy pazarol, hogy nem normális, ha van rá penz sem napi fél üveg nutellát megenni

Ráadásul enm eltartja, hanem pillanatnyilag a fizetéséből elnek, mert meg tudnak belőle élni, és jobban jartak ha a kerdező pénzét lekötötik, így megtettek, azert, hogy meg több penzük legyen belőle, így logikus...

Ha valakik együtt elnek, akkor kel az azonos értekrend, és életviteli szokás( és itt mindegy hogy, csak egyezzen) amúgy rámegy a kapcsolat..

2014. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
60%

Nem is éretlen a pasid.. elakadt az emberré válás rögös útján. Most eszik. És aztán megint eszik. A kettő között arról ábrándozik, hogy de jó lenne enni.

Könyvet majd csak 10 generáció múlva vesz a kezébe, de az autó sem szerepel a listáján. (nem lehet megenni, se nutellával, se nélküle)


Szóval: melléfogtál, hagyd a csudába.

2014. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Az én férjem nagyon spórolós, de nálunk is ment ki MIATTA a kaja a szemétbe, mert ha én nem tettem ki elé a maradékot akkor nem ette meg. Evett mást. Én sem szerettem, mikor ez volt, de egy idő után rájöttem, hogy tényleg megeszi. Feltéve hogy eléteszem. Ha nem, akkor elfelejti. De kidobni se dobja ki, csak én dobom ki. Neki olyan, mintha a hűtőben egy más dimenzió lenne, mert semmilyen tekintetben nem tűnnek fel neki benne a dolgok. Se azért, hogy megegye, se azért, hogy kidobja. Mióta az előzőleg megmaradtat feltálalom neki, nincs kidobva. Továbbá nem főzök mást, míg az előző el nem fogyott, mert különben úgy is az újat esszük a régi meg megmarad.


A nutella meg az édesség meg nálunk is elmegy. Na és ha hamar elfogy? Azért van, hogy megegyük!

2014. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Elmentem egy jóshoz… :) Ő azt mondta, hogy ez a spórolás/nem spórolás dolog szépen felőrli a kapcsolatotokat, kb. fél év és elköltözöl tőla, haza.
2014. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!