Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » "Akinek fiú gyermeke van, ha...

"Akinek fiú gyermeke van, ha megnősül, majd lesz lányod is" tartja a mondás. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Áhh, csak egy gonosz bestia, aki elrabolta a fiacskádat...


A mamám nem nagyon bírta anyámat, bár ő mondogatja, hogy ő a lánya... A nagynénje utálja a fia feleségét (bár meg tudom érteni). Őszintén szólva még egy olyan ismerősöm, rokonom sem volt, ahol az anyós ennyire kedvelte volna a menyét. A barátom anyja nem tud velem mit kezdeni, egyszerűen semmi közös beszédtémán sincs, szóval én sem leszek a "lánya".

25/N

2012. febr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom mindig azt mondja, hogy lett egy lánya is. :)
2012. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi még nem vagyunk házasok, de "anyósomék" - bár konkrétan nem mondják ki - éreztetik velem, hogy saját gyermekükként szeretnek.
2012. febr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engem is saját gyerekként szeretnek anyósék,legalábbis én így érzem,bár soha nem volt ez így kimondva...
2012. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én "anyósomék" (idézőjelesen, mert még nem vagyunk összeházasodva, de együtt vagyunk 5 éve) mindig 3 gyerekre gondolnak, a páromra, a sógornőmre és rám :D Mindig úgy osztják a finomságokat, kaját, tortát, utazást stb :D


Nekik esetleg lesz még egy lányuk, mert egy már van :) (nálam 6 évvel kisebb)



21-L

2012. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Én nem leszek az anyósék lánya. Kinéznek a családból, mert esti gimit végeztem és nincs diplomám.

Szarul esik, kapják be.



28/n

2012. febr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Két sógornőm van, szóval nem kell anyóséknak még egy lány. Tényleg nem. Anyósom és a sógornőim nem is bírják feldolgozni, hogy már nem csak övék a baromfiudvar.
2012. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy kapcsolat-függő. Van olyan anyós-meny kapcsolat ahol igaz a mondás, és van olyan, ahol bizony nem.


Nem lehet egy sémát (az élet SEMMILYEN területén) ráhúzni mindenre és mindenkire. Minden egyes dolog az életben személy- és helyzetfüggő, kapcsolatfüggő, stb. stb.

2012. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Apai nagyszüleim el se mentek a szüleim esküvőjére, annyira nem tudták elfogadni édesanyámat (pedig jólnevelt, diplomás, dolgozó nő volt). Én még sosem voltam férjnél, de az eddigi kapcsolataimban sosem jöttem ki igazán jól az anyósjelöltekkel, szó sem volt erről a "saját gyermekükként szeretnek" szindrómáról. Remélem, egyszer megtapasztalhatom majd ezt is.
2012. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyósom néha úgy mutat be valakinek minket, hogy fiam és lányom.

Ha velünk van a fiunk is, akkor menyének szólít.

2012. febr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!