Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátom nem érti a Több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem érti a Több nap, mint kolbász mondás lényegét. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Most költöztünk össze. Igazából én költöztem ki hozzá egy másik otszágba. Nem régóta vagyunk együtt, mindössze fél éve, de csak havonta találkoztunk pár napot, szóval azt ne írjátok kommentbe, hogy eddig is ilyen volt, most mit zavar?!.. Én még nem dolgozom, úgyhogy egy fizetés van. Meg albérlet, meg internet. Szóval fizetnivaló is van rendesen. Mindjuk a fitesének a kétharmada arra megy el. Min tudnánk spórolni? Kaja, háztartási cuccok (tusfürdő,fogkrém ilyesmi). Namármost Rengeteget költünk kajára. Nem is a főtt kajához a bevásárlás izgat.. Inkább a nasi, reggelirevaló. Édességet egyen, nem zavar, ha kívánja. De egy nagy üveges nutella birja már két napnál tovább szerintem. Sonka vajkrem egy szendvicsbe dupla (tripla) mennyiségű kerül.. Persze azért van, ne is romoljon meg, de hogy mindennap mindent kell venni szinte az már szerintem sok. Reggelire felütök 8 tojást (én megeszek 2-3 elégnek kell lennie) ő hozzáüt még 3at, mikor kész teleszórja sajttal meg majonézzel és kb pont azt a 2-3 tojás kerül be a hűtőbe (higy ő még azt megeszi) és három nap után a kukába. És ez pazarlás. Nem érti meg, hogy ha éhes maradt csinálok még neki.. Nem sajnálom, de tényleg több nap, mint kolbász. A tusfürdővel pl ugyanez a helyzet. A fele amit kinyom magának a lefolyóban végzi, pont mint a mosogatószer.. Oké, telik rá, de most pl kocsit akarunk venni és nem mindegy, hogy x összeg áll rendelkezésre vagy x + még pár száz euro. Hogy vegyem rá a spórolásra? Végülis az ő fizetése, de mivel már együtt lakunk, közös érdekünk nem? Nem akarok házisárkány lenni, de én nem ehhez vagyok szokva. :l

2014. júl. 7. 22:15
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ülj le nyugodtan, és nyíltan mondd el neki, mit gondolsz, kezdve azzal, hogy "nagyon tiszteled azért, hogy ennyit keres, és ha nem ért veled egyet, nem szólsz többet bele, de el kell mondanod...."

Így érzi, hogy nem bántani akarod, talán meg is fontolja a kérésedet, de balhé semmiképp sem lesz.

Hajrá:)

2014. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
48%
Engem is borzalmasan zavarna a pocséklása. Igen míg ő keres ő osztja, de azért annyit mondhatsz hogy összeköltöztetek, kicsit alkalmazkodjon, közösen beszélgessetek mire mennyit szánjon az ember, a többit meg eltenni autóra vagy amire kell. Nálunk nem megy pocséklás, próbálunk mindig annyit csinálni amennyi kell, de ha mégis akkor az állatok megeszik a maradékot ha marad. Ha majd te keresel akkor viszont a sarkadra kell állni és tényleg megmondani, hogy ennyi van, és ennyi jut erre meg arra.
2014. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Az teny, hogy itthon mindent megcsinalok. Mire hazaer semmi dolga. Es azt sejtettem, hogy nem szabhatom meg mit mire mennyit, de nem is akarom. Pusztan csak le akarom szoktatni errol! Na csak teljen el az egy honap ket het! :)))))
2014. júl. 7. 23:54
 14/41 anonim ***** válasza:
29%

Ja, hogy te úgy gondolod, hogy amint elkezdesz dolgozni, rögtön átmész kiképző őrmesterbe, és kivezényeled a párodat a saját konyhájából és fürdőszobájából? A fürdést is megtiltod neki, amiért (szerinted) pazarolja a tusfürdőt?

Hát te nagyon-nagyon gyorsan ex leszel...

2014. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, 15-ös kommentedből látszik, hogy milyen kedves, barátságos személyiséged van, szóval egy javaslat: ne ebben a stílusban add elő a barátodnak a terveidet, mert nem kellemesen fogsz meglepődni, ha ő is így reagál.
2014. júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
55%
Stílusodtól függetlenül a kidobott ételtől én is megőrülök. Úgy tűnik, ez amolyan női dolog. Én mg a megszáradt zsömlét is ledarálom morzsának, nagyon fájna, ha kidobnám, aztán vennem kéne a morzsát dupla-tripla áron. De abban, hogy a szendvicsbe ki hány szelet sonkát tesz, nem látok kivetnivalót, ha úgy szereti, megkeresi rá a pénzt, ám egye úgy. De ha meghagyta, akkor a következő étkezésnél egye is meg. Persze ezt elő lehet kedvesen is adni, hogy "ugye drágám, akkor most jó lesz vacsira, amit reggel meghagytál", vagy vmi ilyesmi, drámázni semmiképp sem kell miatta.
2014. júl. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
50%
Dobd ki, és költözz össze olyannal, aki nem dühít azzal, hogy folyton pazarol.
2014. júl. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
53%
Na, közben törölték a kérdező 15-ös kommentjét, pedig igazán csodás megnyilvánulás volt.
2014. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem igaza van a 10-esnek..

Nem az a lényeg, hogy ki keres..

Igazából ha összeköltözünk, akkor "mi"leszünk, nem ő és én


Ha nekem a párom ilyen lenne a közös kasszáig el sem jutnánk úgy igazán.

Nem tudnám tolerálni a pazarlást, ha a megnyert lottónyereményből volna sem.

Más ertékrend.

Ez nem fogod tudni egyébként megváloztatni, vagy a párod szenvedni fog emiatt.

Ha valakivel együtt élek szeribem van beleszólásom a mindennapokba..a költésbe, eljesen mindegy lapja a fizut, főleg, hogy a kérdező leírta, hogy van pénze, de lekötötték, hiszen egyelőre elég a párja fizuja.. Ha így van akkor fgadja el a másik, hogy beleszólhat a költésekbe, ha nem akkor meg sem kell prőbálni a közös kasszát, a kérdező kôltötte volna a saját kivitt pénzét..

Ennyi..

2014. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
32%

Figyelj, fél éve (hahaaha) ismered, a fél év alatt, ha jól értem: havi 1 alkalmat találkoztatok, vagyis mielőtt kiköltöztél a pasihoz valahova, azelőtt összesen kb. 6-szor láttad.


Hát igen, és ezek után kimész hozzá, eltart téged (én értem, hogy nemsoká dolgozni fogsz, de most még nem), és meg akarod szabni, hogy munka után mennyi nutellát ehet.


Hát tudod...ha a barátom hoz haza Nutellát (mindketten keresünk eleget), én csak örülök neki. Tudod, a pénzt nem az albira keressük, hanem a fun dolgokra.


Nem hiszem, hogy 3 sonka egy kenyérben pazarlás, ha naponta kidobtok 3 tojást, az gáz. De te is megehetnéd vacsira pl.


Ő ezt szokta meg, te meg azt. Mi is pazarlunk, bár nem tudom, mi az, hogy a fél tusfürdő a kádban végzi, de pl. simán kidobok dolgokat, amik meg se romlottak még, de már nem akarjuk őket megenni. Pl. nem kellett volna ezt a margarint venni, mert túl sós.


Mi is megtehetjük és szeretünk így élni. Ő is szeret, megszoksz vagy megszöksz szerintem.


Ha majd te is dolgozol, annyit tehetsz, hogy te magad nem pazarolsz, pl. amit mondtam, megeszed a tojást este.:)


26l

2014. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!