Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátom nem érti a Több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem érti a Több nap, mint kolbász mondás lényegét. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Most költöztünk össze. Igazából én költöztem ki hozzá egy másik otszágba. Nem régóta vagyunk együtt, mindössze fél éve, de csak havonta találkoztunk pár napot, szóval azt ne írjátok kommentbe, hogy eddig is ilyen volt, most mit zavar?!.. Én még nem dolgozom, úgyhogy egy fizetés van. Meg albérlet, meg internet. Szóval fizetnivaló is van rendesen. Mindjuk a fitesének a kétharmada arra megy el. Min tudnánk spórolni? Kaja, háztartási cuccok (tusfürdő,fogkrém ilyesmi). Namármost Rengeteget költünk kajára. Nem is a főtt kajához a bevásárlás izgat.. Inkább a nasi, reggelirevaló. Édességet egyen, nem zavar, ha kívánja. De egy nagy üveges nutella birja már két napnál tovább szerintem. Sonka vajkrem egy szendvicsbe dupla (tripla) mennyiségű kerül.. Persze azért van, ne is romoljon meg, de hogy mindennap mindent kell venni szinte az már szerintem sok. Reggelire felütök 8 tojást (én megeszek 2-3 elégnek kell lennie) ő hozzáüt még 3at, mikor kész teleszórja sajttal meg majonézzel és kb pont azt a 2-3 tojás kerül be a hűtőbe (higy ő még azt megeszi) és három nap után a kukába. És ez pazarlás. Nem érti meg, hogy ha éhes maradt csinálok még neki.. Nem sajnálom, de tényleg több nap, mint kolbász. A tusfürdővel pl ugyanez a helyzet. A fele amit kinyom magának a lefolyóban végzi, pont mint a mosogatószer.. Oké, telik rá, de most pl kocsit akarunk venni és nem mindegy, hogy x összeg áll rendelkezésre vagy x + még pár száz euro. Hogy vegyem rá a spórolásra? Végülis az ő fizetése, de mivel már együtt lakunk, közös érdekünk nem? Nem akarok házisárkány lenni, de én nem ehhez vagyok szokva. :l

2014. júl. 7. 22:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
44%

Te nem dolgozol, tehát minden centet, amit elköltötök, a barátod keres meg, és téged is ő tart el. Egész egyszerűen nincs jogod korlátozni, hogy mire és mennyit költ.

Ha így folytatod, a barátod gyorsan megunja a házisárkánykodásodat, és ex-et csinál belőled.

2014. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
22%

én nem tűrném hogy beleszólj mire költsem a saját pénzem a "saját házamban" de a legtöbb pasi ettől papucsabb, viszont a javaslatot mindenképp értékelném, bár magamtól is meglenne rá az eszem.


de van több lehetőséged is, próbálkozhatsz olyan álnok módszerekkel mint amit a nők szoktak, szexmegvonás, manipuláció, hiszti, érzelmi zsarolás, szerintem ezeket te jobban tudod.... csak vigyázz, nehogy az utcára kerülh, szóval éssszel!

2014. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
88%
Javaslatokat, tehetsz, de tényleg nem mondhatod meg, mennyi nutellát vegyen a SAJÁT pénzéből...
2014. júl. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Biztos nem fogok alantas modszerekkel manipulalni. Nem tart el, hoztam ki penzt, nem keveset, de azt az Ő keresere lekotottuk. Igy most nincs. Csak meg szeretnem vele ertetni a dolog lenyeget. Mert kb ket het es en is kezdek a munkahelyen (jo az meg egy honap es ket het mire penz lesz belole) de hosszutavon nem mukodik.
2014. júl. 7. 22:31
 5/41 anonim ***** válasza:
81%
Én sem szeretem a pazarlást, de itt most neked kell elfogadnod a helyzetet. Te ahhoz vagy szokva, és képzeld, ő meg ehhez. Egy picit nézz a dolgok mögé, és ezt tényleg neked kell megtenned, mert mi nem látunk el odáig. A barátod lehet, hogy most élvezi, hogy van pénz, nem kell azon gondolkodnia, hogy hány tojást eszik. Nem a gazdaságosságát nézi a dolgoknak, hanem csak élvezi a helyzetét. Pont, hogy a korlátok nélküli - akár pazarló - életet. Eltart téged, ami azért egy nagy gesztus, cserébe elvennéd tőle a szabadságát. Nincs arányban.
2014. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
61%
saját pénzt lehet költeni ész nélkül?
2014. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a kérdező nem rosszindulatból mondja ezt. Én sem nézem szívesen a pazarlást, bármennyire is megvan a rávaló, a kaja akkor se végezze a kukában és a fél tusfürdő sem a lefolyóban. Itt nem a szabadságérzetről van szó, hanem arról, hogy a felesleges pazarlás értelmetlen és rossz dolog jó keresettől függetlenül is.

Persze nem mondhatod meg neki direkt, hogy mire költsön, de finoman elbeszélgethetsz vele, célozhatsz rá, hogy nem kéne kidobni a kaját és nem kéne pazarolni a tisztálkodószerekkel sem. Talán ha többször elmondod neki nem kiabálva, nem kioktatva, akkor talán majd ő is rájön. Érvelhtesz az autóvásárlási tervvel is. Bár valószínű, hogy ő ilyen típus. Van, aki megtanul nem pazarolni feleslegesen, még ha megtehetné akkor sem, van, aki meg az ész nélküli túlköltekezésben éli ki magát és érzi magát olyannak, aki mindent megtehet.

2014. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
36%

Van aki ilyen. Én még erre ráadásul bunkó is vagyok és ha a párom, aki nem dolgozik nekem állna, akkor ordítanék, hogy "megtehetem, keresek annyit!!!!!" Mert mondjuk az még esetleg (egy ideig) oké, hogy nem dolgozik, de azért, mert ő nem dolgozik (mikor dolgozhatna, mert megvan keze-lába) nehogy már én korlátozzam a nutella fogyasztásomat meg pont ő szabályozgasson engem, hogy hogy kéne költeni, mikor ő még csak nem is hoz haza semennyit. Spóroljon magán akkor ő, kettő helyett dolgozok és még nekem legyen szar?


Ugyanakkor, ha dolgozik és úgy szól, akkor belátó vagyok és igyekszem figyelni.

2014. júl. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg nagyon pazarol a pasi, kerekedett a szemem, ahogy olvastam, de sajnos tényleg az van, hogy ebbe majd akkor szólhatsz bele, ha te is keresel, és úgy közös a kassza. Amíg csak ő keres, jogosan gondolja, hogy költhet arra, amit jónak lát, persze amíg minden létfontosságú dolog ki van fizetve.

Ha neked is lesz már fizud, és nagyon nem tudod jobb belátásra bírni, legyetek külön kasszán, akkor annyi pénzt pazarol el, amennyit akar - a sajátjából. A közös dolgokat fele-fele arányban fizetitek és kész, a többivel mindenki azt csinál, amit akar.

2014. júl. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim válasza:
56%

Ne higgy senkinek, aki téged kritizál, szapul!


Ha két ember összeköti az életét, akkor abszolút lényegtelen, hogy melyikük keresi a többet.


Bármikor változhat a felállás:lehet még a párod munkanélküli, vagy betegség miatt hosszú távon munkaképtelen is. (Isten ne adja, de az élet sok titkot rejt magában, amiről előre nem tudunk semmit.)


Amúgy amikor az egyik a pénzt keresi, a másik az együttéléssel járó többi feladatot végzi el.


Tehát működik a munkamegosztás: fele-fele.


(Normális esetben persze.)


Nos, ezen az alapon, egyenrangú vagy a társaddal, akivel együtt élsz.


Az általad előadottak alapján te bölcsebb, takarékosabb, előrelátóbb vagy.


Sajnos egyelőre nem tudod meggyőzni az élettársadat arról, hogy ez az ő jól felfogott érdeke.


Nem akarom azt mondani, hogy próbálja ki a Veled ellenkező típusú nőt: a lelkét, a belét kidolgozhatja, de a nőnek, aki otthon reszelgeti a körmeit, és összevissza beszél baromságokat, semmi pénz nem elég.


Szurkolok Neked, és az élettársadnak is, hogy jöjjön meg az esze, hogy veled egy ritka kincsre lelet: nem felélni akarod, amit keres, nem kifosztani és kihasználni akarod őt, hanem okos gazdálkodásra bírni, amit kemény munkával megkeres.


Hajrá! Szorítok neked!


A sok hülyeséget meg engedd el a füled-szemed mellett. :-)

2014. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!