Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet ilyen szívtelen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ilyen szívtelen, vagy tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Nem rég született a barátainknak egy kislánya. Sajnos koraszülött lett a kicsi, és több betegség is fenn àll nála. A szülei anyagilag teljesen kimerültek már, és a kislányra most egy nagyobb műtét vár.

Szeretném őket segíteni, hisz a legjobb barátaink, de a párom kerek-perec azt mondta, hogy nem segítünk.

Van valamennyi félretett pénzünk, mert jelenleg a nagybátyám házában élünk, de ha ne adj Isten bármi történne velük, nekünk költöznünk kell innen.

A párom ezért nem akar kölcsön adni nekik, pedig nem kellene az összes pénzünket odadni.

Egy nagyobb vita után, amiből én jöttem ki győztessen, azt mondta inkább abból a pénzből házasodjunk össze.

Hirtelen azt se tudtam, hogy mit csináljak. Eddig azt mondta nem akar esküvőt, mert felesleges pénz pocsékolás, pedig 2 éve jegyesek vagyunk.Most pedig inkább arra költené.

Pár éve Ők adtak nekünk pénzt, amikor a párom összetörte az autónakat és sűrgősen meg kellett javítattni. Itt most nem egy kocsiról van szó, hanem egy gyerekről és Ő ennyire irigy...vagy nem is tudom minek lehet ezt nevezni.

Arra gondoltam, hogy az én részemből ( külön számlán van a pénzünk ) segítek amennyit tudok, mert így érzem helyesnek. De nem tudom ez a párommal szemben mennyire nevezhető hátba támadásnak.

Ti mit tennétek?


2014. máj. 16. 10:52
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
71%

Lehet,hogy a párod úgy gondolja,hogy a baba úgyis meg fog halni és ezért feleslegesnek tartja a kölcsönadást.Mert ha nem marad meg,akkor arra a pár hónapra felesleges dolog egy vagyont elkölteni.Ráadásul jobb helye van a babának a kórházban.Otthon sem látna világot a steril szobában.



Kérdezted tőle egészen pontosan az okát,hogy miért döntött így?

2014. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

Azt mondja azért mert, ha történik valami a nagybátyámmal és a feleségével, az unokatesóim kiraknak innen minket, és nem akar albérletben lakni.De ez csak az Ő fejébe van így! Az unokatesóimat nem igazán érdekli ez a ház, persze sose lehet tudni.

Nekem se lenne ellenemre, ha olyan házba élnénk, ami ténylegesen a miénk.

A páromat teljesen nem értem. Ha a lakás miatt nem akar segíteni, miért akar hirtelen elvenni?! Eddig eszébe se jutott! Persze, ha erre kérem a választ csak makog, de semmi értelmes dologgal nem tudja megválaszolni a kérdésemet.

2014. máj. 16. 15:50
 43/58 anonim ***** válasza:
Akkor azt mondom,hogy cselekedj szíved szerint és azt is gondold meg,hogy hozzámész-e.
2014. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
0%
19-es: ugyan nem pontoztalak le, mert szerintem jószívű volt a felajánlásod, de hogy megjegyzed, hogy miért vagy ezért lepontozva... az egész elveszíti minden önzetlenségét, kb. éljenezzetek nekem, mert segítek.
2014. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
Az emberek nem egyformák, nem egyforma a szociális ėrzėkenysėgük, másként kezelik a pénzt stb, még a pårok is. Valahol érthető a párod is, mert nem kis pénzről van szó, ráadásul hosszú évek kemény munkájával és lemondások árán lett félretéve. Szóval amikor csalôdott vagy, erre is gondolj picit. Próbåljatok meg valamilyen kompromisszumot keresni, pl. megbeszéltek egy számára is elfogadható összeget és visszafizetési ütemet vagy ilyesmi.
2014. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

GTA


Az még valamennyire érthető, hogy nem akarja hosszú évek munkáját elpazarolni a párja, de ott van az is, hogy előtte ők segítettek nekik! Ráadásul ami még súlyosabb, az ez az esküvős beszólás. Ebből arra lehetne következtetni, hogy itt nem is a pénzzel van a baj, csak egyszerűen nem akar segíteni. Vagy irigy, vagy ki tudja. De az biztos, hogy ez emberileg elég rossz húzás volt.

2014. máj. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
Én odaadnám. 2,5 millióból 600at kölcsönadni, úgy, hogy tudod, hogy visszaadják, bőven bevállalnék a keresztgyerekem életéért. Gondolkodás nélkül. Ha a párod ellenkezik, akkor sajátból. Ha ez miatt probléma lesz köztetek, komolyan elgondolkodnék, hogy kell-e nekem egy ilyen érzelmileg szegény ember...
2014. máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

Azért én biztos, hogy csak papírral adnék, szerződéssel! Mert akármennyire is meg lehet bennük bízni, ez nagy pénz, amit családtagnak sem adnék csak úgy.

De, ha vissza akarják fizetni, akkor nekik is magától értetődik, hogy le legyen papírozva.

2014. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:

Kiderült miért nem akar kölcsön adni. Neki szinte semmenyi pénze sincs, mivel az alkoholista apja szèpen apránként elszedte tőle! Ez tegnap derült ki. Én sose ellenőriztem a szàmláját, de Ő persze 2-3 havonta megtett az enyémmel. Még volt pofája a házassággal jönni nekem...

Most nem tudom leírni pontosan mi történt, mert azt se tudom jelenleg, hogy hol tartunk...

2014. máj. 18. 12:23
 50/58 anonim ***** válasza:
Az szép! :O És akkor most mit várt? Miért hazudott egyáltalán egy ilyen dologban?
2014. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!