Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet ilyen szívtelen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ilyen szívtelen, vagy tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Nem rég született a barátainknak egy kislánya. Sajnos koraszülött lett a kicsi, és több betegség is fenn àll nála. A szülei anyagilag teljesen kimerültek már, és a kislányra most egy nagyobb műtét vár.

Szeretném őket segíteni, hisz a legjobb barátaink, de a párom kerek-perec azt mondta, hogy nem segítünk.

Van valamennyi félretett pénzünk, mert jelenleg a nagybátyám házában élünk, de ha ne adj Isten bármi történne velük, nekünk költöznünk kell innen.

A párom ezért nem akar kölcsön adni nekik, pedig nem kellene az összes pénzünket odadni.

Egy nagyobb vita után, amiből én jöttem ki győztessen, azt mondta inkább abból a pénzből házasodjunk össze.

Hirtelen azt se tudtam, hogy mit csináljak. Eddig azt mondta nem akar esküvőt, mert felesleges pénz pocsékolás, pedig 2 éve jegyesek vagyunk.Most pedig inkább arra költené.

Pár éve Ők adtak nekünk pénzt, amikor a párom összetörte az autónakat és sűrgősen meg kellett javítattni. Itt most nem egy kocsiról van szó, hanem egy gyerekről és Ő ennyire irigy...vagy nem is tudom minek lehet ezt nevezni.

Arra gondoltam, hogy az én részemből ( külön számlán van a pénzünk ) segítek amennyit tudok, mert így érzem helyesnek. De nem tudom ez a párommal szemben mennyire nevezhető hátba támadásnak.

Ti mit tennétek?


2014. máj. 16. 10:52
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm 19-es, a nevükben is! De nem akarom, hogy Ők tudjanak róla, hogy milyen kérdést tettem ide ki. Remélem ezzel nem sértelek meg!


Egyébként teljes mértékben meg bízok bennük.Nagyon jó, tisztességes emberek, biztos vagyok benne, hogy amint tudják visszafizetik.

A legszomorúbb, hogy tudom, ha mi lennénk ilyen helyzetben és Ők tudnának rajtunk segíteni nem is gondolkoznának rajta.

A legdühítóbb ez az esküvő duma számomra! Hogy tud valaki ilyenre gondolni? Komolyan már síni tudnék annyira ideges/szomorú/csalódott vagyok.

Milyen barátok vagyunk mi?? Persze, rajtunk mindenki csak segít..

2014. máj. 16. 11:47
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

Van valamennyi félretett pénzünk, mert jelenleg a nagybátyám házában élünk, de ha ne adj Isten bármi történne velük, nekünk költöznünk kell innen.


És ha menni kell akkor mi lesz? Most elcseszitek esküvőre, aztán majd néztek.

2014. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
17%

Kamu vagy pedig idő előtt akarják a gyereket hazavinni! Hát ne akarják!

Normál esetben csak akkor adják ki a PIC-ről a koraszülöttet, ha már NORMÁLIS környezetben lehet otthon! Persze még így is nagyobb odafigyelést igényel, de sterilebb környezetre, mint egy normál időre született babának, ekkor már nincs szüksége!

2014. máj. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
54%

látom csak a lényeget nem sikerült senkinek leszűrni:

"Van valamennyi félretett pénzünk, mert jelenleg a nagybátyám házában élünk, de ha ne adj Isten bármi történne velük, nekünk költöznünk kell innen."

tehát teljesen természetes, hogy nulla megtakarítással éljenek egy olyan házban, ahonnan ha menniük kell és nincs vésztartalék, irány az utca. igen, tényleg baromi önző ember az, aki nem akarja saját magát szar helyzetbe sodorni mások kölyke miatt. gondolom amit ők adtak kölcsön, azt ti meg tudtátok adni, de a ti pénzetek valószínűleg adomány lenne, mert ez a cucc nem két fillér, és egy beteg gyerek mellett abszolút nem reális igéret az, hogy majd visszaadják.

szerintem kérdező, neked kéne magadba szállnod, hogy mennyire ésszerűtlenül gondolkodsz és mennyire leszarod azt, hogy elsősorban a párod véleménye számít, főleg hogy közös a kassza, és csak vele egyetértésben kéne jótékonykodni.

2014. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
70%
Irta, higy tobb betegség is fennáll a babanal es műteni fogjak. Ez lehet bármi, pl szivmutet is, ami utan valoban steril kornyezet ajanlott egy babanal.
2014. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
47%
Én a párodat is megértem valahol,nem akar esetlegesen rossz helyzetbe kerülni,mert annyira nem álltok jól,hogy azt az összeget nélkülözni tudjátok.Azt írod nem 1-2 ft.Akkor mennyi?????
2014. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:

Itt pl 2 milliós összegről beszélnek, bar itt hozza építéséről is szó lenne. "A családnak nincs pénze egy steril szoba kialakítására, melyet egyébként meglévő lakóhelyükhöz való hozzáépítéssel lehetne kivitelezni mivel olyan kicsi házban élnek, amely alkalmatlan egy steril szoba kialakítására. A szoba költsége előreláthatólag 2.5 - 2.7 millió forint, melynek kifizetése a család részéről esélytelennek mutatkozik."


[link]

2014. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

Abba igazatok van, hogy azért kezdtünk el gyújteni, mert jelenleg nincs saját lakásunk. De akkor miért jött nekem a házassággal? Arra menne el csak igazán az összes pénz!

Nekik pedig nem kell odaadni,mint írtam mindent!

2014. máj. 16. 11:59
 29/58 anonim ***** válasza:
100%

számoljuk már igazi számokkal

mennyi a tatalék?

mennyi kell a barátoknak?

amennyi maradna abból tudnátok menni albiba, ha mennetek kell?

2014. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:

Szerintem ha 5000.ft-ot tudsz adni nekik,hidd el annak is örülnének.


Vagy ha segítesz a falfestésben,burkolásban...


Nem lenne egyszerűbb,ha a munkahelyen küldenél egy köremailt bankszámlaszámmal, hogy aki tud küldjön némi pénzt?


Az én munkahelyemen így összejött 1millió ft.Max 5ezer ft-okat küldtek az emberek egy beteg kisfiú anyukájának,aki velünk dolgozott,csak más városban és a fia betegsége miatt nem tud dolgozni.

2014. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!