Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet ilyen szívtelen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ilyen szívtelen, vagy tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Nem rég született a barátainknak egy kislánya. Sajnos koraszülött lett a kicsi, és több betegség is fenn àll nála. A szülei anyagilag teljesen kimerültek már, és a kislányra most egy nagyobb műtét vár.

Szeretném őket segíteni, hisz a legjobb barátaink, de a párom kerek-perec azt mondta, hogy nem segítünk.

Van valamennyi félretett pénzünk, mert jelenleg a nagybátyám házában élünk, de ha ne adj Isten bármi történne velük, nekünk költöznünk kell innen.

A párom ezért nem akar kölcsön adni nekik, pedig nem kellene az összes pénzünket odadni.

Egy nagyobb vita után, amiből én jöttem ki győztessen, azt mondta inkább abból a pénzből házasodjunk össze.

Hirtelen azt se tudtam, hogy mit csináljak. Eddig azt mondta nem akar esküvőt, mert felesleges pénz pocsékolás, pedig 2 éve jegyesek vagyunk.Most pedig inkább arra költené.

Pár éve Ők adtak nekünk pénzt, amikor a párom összetörte az autónakat és sűrgősen meg kellett javítattni. Itt most nem egy kocsiról van szó, hanem egy gyerekről és Ő ennyire irigy...vagy nem is tudom minek lehet ezt nevezni.

Arra gondoltam, hogy az én részemből ( külön számlán van a pénzünk ) segítek amennyit tudok, mert így érzem helyesnek. De nem tudom ez a párommal szemben mennyire nevezhető hátba támadásnak.

Ti mit tennétek?


2014. máj. 16. 10:52
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
95%

25, 27:

az fb-s cikkben nagyobb gyerekről van szó! PIC-en dolgozik rokonom, kisbabát NEM adnak haza, amíg steril környezetre van szüksége, csak ha anyuka-apuka veri a nyálát, hogy márpedig saját felelősségre hazacipeli a gyereket!

2014. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:

Az irigysége abban jön ki leginkább, hogy inkább az- ő felfogása szerint- szórjátok el esküvőre(mert ugye ezt ő feleslegesnek tartja), minthogy segítsetek. Tehát nem is azt mondja, hogy félti a saját jövőtöket, hogy nem lesz megtakarításotok, hanem egyszerűen nem akarja másoknak adni azt a pénzt. Nem baj, ha valaki a saját családját helyezi előtérbe, ez így is természetes, de az ő hozzáállása már kicsit a ló túlsó oldala.

Szerintem is talán az lenne a legjobb, ha gyűjtést szerveznél, illetve segítenél amiben tudsz, közös pénzből az ő beleegyezése nélkül nem költenék a helyedben, hiszen az azért közös.

2014. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
0%

Én alaposan elbeszélgetnék vele, mivel úgy látszik nem tudja mi a barátság fogalma. Elég szomorú, hogy így gondolkodik, meg sem érdemel téged!

Próbálj meg kicsit félrerakni és amit a többi válaszadó is írt.

2014. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:

bocsánat elküldte.

amit a többi válaszadó is írt az is jó ötlet*

2014. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
96%

19-es vagyok, aki apró segítséget ajánlott fel.

Felháborító, hogy sikerült lepontozni...

2014. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:

#31nek - Őszintén bevallom, hogy nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok. Viszont a saját fülemmel hallottam, amikor azt mondta az orvos, hogy amíg otthon nem lesz megfelelően steríl a környezet addig nem tudják haza vinni a kicsit.


#19-nek - Nem tudom miért élvezi bárki is, hogy lepontozza a másikt. Én a zöld kézre nyomtam, mint minden válaszadónál.


Az ötlet, hogy gyújtsek nekik pénzt nagyon jó! A gond az, hogy Ők tőlünk kértek segítséget, teljesen jogosan, hisz Ők is adtak amikor nekünk volt rá szükségünk. Tudják, hogy van sporólt pénzünk, tudják azt is, hogy ingyen lakunk a nagybátyám házába, és nem szeretném, hogy rosszul jöjjön le nekik,hogy mi inkább idegenektől várjuk el az adakozást.

Arról nem beszélve, hogy mióta megszületett a pici én keresztlányomként tekintek rá.

Összeszámoltam és jelenleg kb.2-2,5 millió forintunk van kettőnknek. Ebből 600ezret adnànk oda nekik. Ha a párom nem segít akkor is marad nekem legalább 700 ezer ( az én számlámon kicsivel több, mint 1,3 millió van ).

A páromnak nem tudom pontosan mennyi van, de nem sokkal lehet több, mint nekem.

Még, ha odaadjuk a pénzt akkor is összetudunk házasodni, ha akar ( amit kétlek!). Ennek ellenére Ő nem hajlandó segíteni.

Persze, Őt is meglehet érteni, hisz közel 3 éve gyújtögettünk. Sose mentünk nyaralni, nem járunk flancos helyekre, mert saját házat szeretnénk, hitelmentesen. De nekünk van fedél a fejünk fölött, viszont szegény kislány még csak a kórház falait látta 5 hónap alatt. A legjobb barátaink szenvednek, lassan enni se lesz nekik mit, és Őt ez egy kicsit sem érdekli?

Engem már az sem érdekel, ha sose látom viszont azt a pénz, mert szeretem őket, ahogy a picit is, és, mint barátnak kötelességemnek érzem, hogy ilyenkor is ott legyek mellettük. Nem csak akkor, amikor nekünk felhők vannak a fejünk fölött.

2014. máj. 16. 14:26
 37/58 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy rokonai vagytok a szülőknek, vagy barátai?
2014. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:
Az apuka gyerekkori barátja a páromnak. Az anyukát én 10 éve ismerem, így jöttek össze anno.
2014. máj. 16. 14:38
 39/58 anonim ***** válasza:
64%
Én a helyedben nekik adnám azt az összeget, amit nekik szántál a saját számládról. És emellett igenis gyűjtést szerveznék!
2014. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

Nem ertem a parodat. Egy auto,meg egy gyerek nem emlitheto egy lapon.

A helyedben odaadnam a baratainknak a penzt! Mindenkeppen!

Azert kerdezd mar meg a parodat,hogy ha megint elromlik az autoja,akkor kitol fog segitseget kerni...

Ilyenkor lep eletbe a "Ki mit ad,azt kapja vissza" kifejezes.

2014. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!