Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet ilyen szívtelen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ilyen szívtelen, vagy tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Nem rég született a barátainknak egy kislánya. Sajnos koraszülött lett a kicsi, és több betegség is fenn àll nála. A szülei anyagilag teljesen kimerültek már, és a kislányra most egy nagyobb műtét vár.

Szeretném őket segíteni, hisz a legjobb barátaink, de a párom kerek-perec azt mondta, hogy nem segítünk.

Van valamennyi félretett pénzünk, mert jelenleg a nagybátyám házában élünk, de ha ne adj Isten bármi történne velük, nekünk költöznünk kell innen.

A párom ezért nem akar kölcsön adni nekik, pedig nem kellene az összes pénzünket odadni.

Egy nagyobb vita után, amiből én jöttem ki győztessen, azt mondta inkább abból a pénzből házasodjunk össze.

Hirtelen azt se tudtam, hogy mit csináljak. Eddig azt mondta nem akar esküvőt, mert felesleges pénz pocsékolás, pedig 2 éve jegyesek vagyunk.Most pedig inkább arra költené.

Pár éve Ők adtak nekünk pénzt, amikor a párom összetörte az autónakat és sűrgősen meg kellett javítattni. Itt most nem egy kocsiról van szó, hanem egy gyerekről és Ő ennyire irigy...vagy nem is tudom minek lehet ezt nevezni.

Arra gondoltam, hogy az én részemből ( külön számlán van a pénzünk ) segítek amennyit tudok, mert így érzem helyesnek. De nem tudom ez a párommal szemben mennyire nevezhető hátba támadásnak.

Ti mit tennétek?


2014. máj. 16. 10:52
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
78%
Segíts a te pénzedből.
2014. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
50%

Kisegíted őket, majd utána a párodtól elvárod, hogy téged segítsen? Vagy hogy?


Mennyi kell és mennyid van? Kölcsön vagy ajándék? Van esély, hogy visszafizetik?


Szép dolog a segítés, de csak akkor ha tényleg van miből és nem is hiányzik utána.

2014. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy a kicsinek ( még nem hivatalosan ) mi vagyunk a keresztszülei.Már, mint felkértek minket, mi igent mondtunk, de a kicsi hirtelen születése miatt nem tartottuk meg a keresztelőt.
2014. máj. 16. 10:56
 4/58 Őszödi Ferenc ***** válasza:
9%
A párod fizeti a TB-t. Ez nem elég segítség?
2014. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem is segíts a Te pénzedből. De szólj róla a barátodnak.
2014. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
24%
Mennyi pénzről van szó?És mennyi maradna nektek?
2014. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
44%
Segítenék az összes kéznél lévő saját pénzemmel és elgondolkodnék a helyedben, hogy kivel is, milyen emberrel is élek egyfedél alatt.De nagyon komolyan.
2014. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
77%
Vagy esetleg indíthatnál neki gyűjtést mondjuk facebookon, sok a jó érzésű ember szerencsére, valamennyi úgyis összegyűlne, és azt max kipótolod a saját pénzedből amennyire gondolod.
2014. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
83%
Milyen mutet az, ami ma nem tb tamogatott Magyarorszagon?
2014. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
26%

Közös pénzt csak közös akarat szerint tudtok felhasználni.

Persze nagyon nem szép a barátodtól, hogy ők segítettek nektek, amikor szükség volt rá, ő meg nem akar. És azért egy gyerek fontosabb, mint egy autó.

Ha gondolod segíts a saját pénzedből. De mondd el a barátodnak, ne titkold. Szerintem ez nem hátbatámadás, hiszen beszéltetek róla és tudja, hogy neked fontos, hogy segítsetek.

2014. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!