Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet ilyen szívtelen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ilyen szívtelen, vagy tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Nem rég született a barátainknak egy kislánya. Sajnos koraszülött lett a kicsi, és több betegség is fenn àll nála. A szülei anyagilag teljesen kimerültek már, és a kislányra most egy nagyobb műtét vár.

Szeretném őket segíteni, hisz a legjobb barátaink, de a párom kerek-perec azt mondta, hogy nem segítünk.

Van valamennyi félretett pénzünk, mert jelenleg a nagybátyám házában élünk, de ha ne adj Isten bármi történne velük, nekünk költöznünk kell innen.

A párom ezért nem akar kölcsön adni nekik, pedig nem kellene az összes pénzünket odadni.

Egy nagyobb vita után, amiből én jöttem ki győztessen, azt mondta inkább abból a pénzből házasodjunk össze.

Hirtelen azt se tudtam, hogy mit csináljak. Eddig azt mondta nem akar esküvőt, mert felesleges pénz pocsékolás, pedig 2 éve jegyesek vagyunk.Most pedig inkább arra költené.

Pár éve Ők adtak nekünk pénzt, amikor a párom összetörte az autónakat és sűrgősen meg kellett javítattni. Itt most nem egy kocsiról van szó, hanem egy gyerekről és Ő ennyire irigy...vagy nem is tudom minek lehet ezt nevezni.

Arra gondoltam, hogy az én részemből ( külön számlán van a pénzünk ) segítek amennyit tudok, mert így érzem helyesnek. De nem tudom ez a párommal szemben mennyire nevezhető hátba támadásnak.

Ti mit tennétek?


2014. máj. 16. 10:52
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
35%
úristen de gáz a párod. de az jó volt neki amikor volt olyan balf*** hogy összetörje a kocsit, hogy a barátaitok segítsenek. PFFFFF! abból a pénzből inkább házasodjatok össze.. na ezzel akart megfogni, meg elkerülni hogy ki kerüljön tőletek a pénzt. nem tudok mást mondani csak hogy undorító! Segíts nekik ahogy tudsz, nagyon nehéz most nekik. Ez nem egy autó, hanem egy csöpp kis ember aki nem kérte a kis életét. ha majd rájössz hogy milyen ember valójában a párod, csak küld hozzám, majd én lelövöm.
2014. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem is szívtelen, mindenesetre nem keresztapához méltó az álláspontja.
2014. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
77%

Az elejen meg azt gondoltam hogy vegulis nem vagytok ti Voroskereszt.

De ha ok adtak az autotokra, akkor nagy disznosag lenne most hatatforditani nekik amikor ok kerultek szuksegbe.

2014. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
50%

Egy biztos, a helyedben a házasságot jó pár évre jegelném, mert ez egy olyan emberietlen megnyilvánulás volt részéről, amit nem lehet semmire(rossz hangulat, idegesség, vagy bármi más)fogni.Nem érdekelne, hogy megtudják-e adni, vissza tudják-e adni a pénzt. Itt egy a lényeg, hogy a gyerek éljen, és a lehető leggyorsabb és legjobb orvosi kezelést és gyógyszereket megtudja kapni. Tudod sok mindent lehet beszélni, mondani, de hogy ki-kicsoda,család-barát micsoda, az mindig a bajban mutatkozik meg.Ott és akkor, ki milyen ember. A barátod vagy hívjuk vőlegényednek emberileg iszonyatosan leszerepelt a jelenlegi helyzetben.


A következő ilyen húzásánál meg befejeznék vele mindent, és mint embert is eltávolítanám a közelemből.

2014. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
59%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


ez az én kérdésem, hasonlóan görény emberrel. én ezért válni is fogok.

2014. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:

Na, igen. Az én párom is ilyen. Azt elvárja, hogy nekünk segítsenek mások, de Ő egy ilyen fontos helyzetben, olyan butaságokra gondol, mint az esküvő. ( Eddig Ő hangoztatta, hogy mekkorra butaság! )

Nem a műtétre kell nekik a pénz, hanem az otthonkba csak így tudják haza vinni a picit, ha teljesen steríl környezet lesz. Ez pedig nem 1-2Ft-ba kerül.

2014. máj. 16. 11:24
 17/58 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyenek illúzióid. Azért mondta az esküvőt hogy ne kelljen oda adnotok a pénzt. Irigy. Ha nem lenne most bajban a kislány, biztos lehetsz benne hogy nem hozta volna fel a témát. Segíts nekik a saját pénzedből, de számolj be róla az irigy pasidnak.
2014. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ertem. Nos, az valoban nem ket fillér. Gondolom a parod azert ellenzi, mert nem fogjak tudni visszaadni.
2014. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit OFF, de ha a történet valódi, akkor én szívesen segítek.

Pénzzel ugyan nem tudok, egyedülálló kisgyermekes édesanya vagyok, de játékokat, néhány babás dolgot szívesen tudnék adni- hátha ez is segítség, vagy erre sem kell költeni.

Jobbulást a kicsinek.


(a "párod" önző ember- intő jel legyen számodra a jövőben- a közös pénz felével sem rendelkezhetsz?)

2014. máj. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%
Ha segíteni akarsz a te pénzedből, akkor segíts, de ne hazudj a párodnak. De azért úgy segíts, hogy utána ne neked kelljen a párodtól segítséget kérni.
2014. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!