Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Közös kasszán természetesen, szerintünk ez így normális. Sose számolgatjuk, hogy ki mennyit tesz be, egyszerűen azt nézzük mennyi van.
Hogy miért?
Így soha senki nem érzi kényelmetlenül magát. Egy házasság vagy párkapcsolat során sok helyzet adódhat elő.
Pl volt, hogy nekem nem volt munkám, volt hogy neki. Volt hogy ő keresett sokkal többet, most meg én.
Nem tudnám elképzelni a közös életet folyamatos számolgatással, ahogy azt nagyanyámék tették.
Volt egy füzet, és abba írták, hogy ki mire mennyit költött, ha elfogyott valamelyikük pénze, kölcsönadtak egymásnak. Már gyerekként se tetszett ez, nem ám most.
Külön számlánk van,de közös kassza.Mindig az fizet,akinél épp közelebb van a bankkártyája,mindegy melyikünknek vesszük.Fizunk kb azonos,amit nem költünk el,azt tesszük megtakaritásba,az közös néven van.
Azért vagyunk így,mert hosszú távra tervezünk,felesleges lenne számolgatni,hogy neki drágák a cipői,fizesse ő,nekem sok kencém van,azt én,vagy mint itt is volt rá példa,számolgatni hogy ki mennyit eszik,nevetséges.
Ha összehűzasodunk,onnantól úgyis közös lesz minden méghivatalosabban is.
Természetesen közös kasszán. Most akkor ennyi erővel számolgassuk ki mennyit TV-zik, hány percig zuhanyzott, hány cm WC papírt hasznát el, hány szelet kenyeret evett meg......?
Ahol számolgatás van, meg mindenki éljen a maga pénzéből ott már alapból gondok vannak.
Nekem is volt olyan ismerősöm, ahol az egyik fél épp akkor kevesebbet keresett, és volt valami 30-40 ezer forintos kiadása (nem hobbi, vagy luxus meg felesleges) és a párjától kért kölcsön, és meg is beszélték, hogy X idő alatt fogja neki visszafizetni.
Akinek meg van gyereke az a zsebpénzből él?
A-tól Z-ig mindenünk közös, nem csak a kassza. Onnantól, hogy szerelmesek lettünk magától alakult így természetesen, amikor összeköltöztünk akkor meg hivatalosan is minden közössé vált. Nincs enyém-tied, olyan nem létezik hogy az ő kiadása-én kiadásom, ő bevétele-én bevételem. Csak olyan létezik, hogy mi pénzünk, mi kiadásunk, mi bevételünk.
Hogy miért? Mert számunkra ez a természetes, ez a normális, mi így tudjuk csak elképzelni.
sosem értettem a külön kasszát (persze ha házasságról és nem egy pár hetes együttélésről van szó) ... a házasság véd- és dacszövetség közös pénzügyi alapokon
persze, ha mindketten olyan jövedelemmel rendelkeznek, amely meghaladja a normál életszínvonalhoz szükséges szintet, akkor elfogadható, hogy van külön kasszájuk is a közös mellett, de ha ez a jövedelem csak egyiknek van meg akkor bizony közösnek kellene lenni a bevételeknek és kiadásoknak
ma 10:20 én nem írtam ki tegnap kérdést!
Mi is közös kasszán vagyunk, szerintem így a normális egy házasságban főleg.
Nem értem mi abban a "jó" akik külön kasszán vannak annak ellenére, hogy házasok például.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!