Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azért nem akar gyereket mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem akar gyereket mert már van neki egy?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, idén házasodtunk. Én már készenállnék arra, hogy gyerekünk legyen, ő is mondogatja, hogy szeretne még egyet. Már van egy 9éves fia más nőtől, viszont a mondogatáson kívül nem tesz érte. Ő a korban már bőven benne van, én viszont nem akarom húzni az időt. Ha többször felhozom neki a gyerektémát, általában csak veszekszik velem. Lehetséges, hogy mégsem akar mégegyet? Vagy talán várja, hogy a fia idősebb legyen?
2022. nov. 22. 16:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
63%

58.


Ezt más kérdések alá sem ártana beírni, mert sok helyen viszont jogosként van kezelve a "ki tud nagyobbat rúgni a kérdezőbe" játék.

2022. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
100%

Drága kérdező, akkor miért nem 26, 27 évesen szultel, ha úgy érzed 40 évesen késő? Arról hallottál már, hogy ember tervez de Isten végez?

Ez most nem beléd való rúgás, hanem, hogy észre vehetned végre, hogy nem jó amit csinálsz, teljesen kikeszited magad egy olyan férfi mellett, aki hiteget és főleg azt kéne felfogni, hogy szülhetsz te neki gyereket azt sem fogja (több mint valószínű) szeretni, hiszen igazából nem is akarja!!!

Ezért vagy önző, mert nem csak magad rántod le a gödörbe - a saját gyereked is!!!

Különben nem azt írtam, hogy önzőbb vagy, azt írtam, hogy nem kellene onzonek lenni neked sem a férjed mellett.

Vagyis nyugodtan tovább lephetsz és szulhetsz másnak, aki ugyanúgy imádni fogja mint te.

Nem is értem miért gondolják az emberek itt gyakorin, hogy mindenki belé akar rúgni a másikba!

Az más tészta, hogy a férjed tényleg egy érzéketlen férfi, te rád meg azért írtam, hogy baj van a toronyban, mert rá vagy kattanva anélkül hogy tisztában lennél a férjed álláspontjával!

2022. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
86%
#58-as - az a baj, hogy mindenki saját magára vonatkoztatja a másik ember helyzetét, magából indul ki, ami a saját szorongásait, elakadásait aktiválja és ezért visz indulatot a válaszába. A kívülmaradó, objektív értő figyelmet évekig tanulják a szakemberek, ezért is külön szakma a pszichológia. Itt mindenki saját magát érinti megszólítani - pl, ha valaki 30 alatt akar szülni, akkor betámadva érzi magát, mert pl ő még 35 fölött sem szült, vagy pont, hogy 35 fölött szült. Pedig ez nem a másik emberről szól, hanem a kérdező élethelyzetéről. De ez most csak egy kiragadott példa volt. Ez az oldal lehetne nagyon jó is, ha tényleg a másik emberre fókuszálna a figyelem és empatikusan közelítenénk meg és nem kevernénk bele a saját érzelmeinket, amit az ő helyzete bennünk kelt.
2022. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
67%
#60 20 éves koraban a "gyerek" egyedül marad? Tudtommal akkor már felnőtt. Amúgy semmire sincs garancia, de a statisztikák szerint legalább 76 éves korodig élni fogsz.
2022. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
100%

63-as nem indulatbol írtam egyáltalán, hanem felhaborodasbol. És annak az oka nagyon egyszerű:

Magát nézi a kérdező, nem a születendő gyermekét!

Azért, mert ő szülni akar mindenáron 30 éves korig.


Ja és kérdező azért vagyok itt, hogy tanácsot adjak, vagy véleményt nyilvánítsak, mint bárki más.

Csak valakinek fel kell nyitni a szemeit és azt a legjobban úgy lehet, hogy nem vagy rá tekintettel, neked nem ajnározásra meg sajnálatra van szükséged, hanem egy fejbekólintásra!

Szívesen amúgy.

57-es & 59-es voltam.

2022. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
100%

#63


“ Itt mindenki saját magát érinti megszólítani - pl, ha valaki 30 alatt akar szülni, akkor betámadva érzi magát, mert pl ő még 35 fölött sem szült, vagy pont, hogy 35 fölött szült.”

Pont ez a problema, sokan ezt veszik tamadasnak es erre reagalnak hevesen, holott nem ez a kerdes lenyege.

2022. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
60%

#64-es is későn szült.


Amúgy én is önzőségnek gondolom a 40 év feletti szülést. Okés hogy 20 vagy 30 évesen már felnőttnek számít a gyerek, de mégis meg fogja viselni a szülő halála (általában).


Ha 25 évesen szül valaki és 50 évesen hirtelen meghal akkor mégis 25 éves gyereket hagy maga után, nem pedig 10 éveset.


Szóval nem mindegy. Ott van pl. Kóbor gyereke is.


Viszont csak azért sem ajánlatos szülni, mert "na holnap már 30 leszek, úgyhogy muszáj". Kicsit ezt érzem a kérdezőben. Hogy a párjának sok dolgot elnéz, csak csináljon már neki egy gyereket gyorsan nehogy 31 évesen szüljön.

2022. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
70%

#67 ne vegyél lottót, nem szültem későn. Sőt, engem sem szültek későn.

Üdv,

64.

2022. nov. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!