Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem a tudtom nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem a tudtom nélkül pénzt gyűjtött, hogy legyen tartalékunk és tudjunk miből nyaralni, szórakozni. Csak szerintem volt ez így nagyon rossz húzás?

Figyelt kérdés

A férjem novemberben másik munkahelyre ment dolgozni és azt mondta, hogy sajnos mégis kevesebb lesz a pénz mint tudta és kicsit összébb kell húznunk a nadrágszíjat. Utána kiderült, hogy nem is olyan kicsit.

Még a gyerekek miatt itthon vagyok, ezért csak az ő fizetése van, nekem gyes és csp. Amit tudtam lefaragtam a kiadásokból, de nem szerettem volna, hogy ő vagy a gyerekek ezt túlságosan megérezzék, ezért leginkább magamon spóroltam amin csak tudtam, de az utóbbi időben már több dologban visszaütött a spórolásom. Félbehagyott tanfolyam, folyamatos emésztőrendszeri problémák, romló szem és fogászati problémák.

A férjem a suli utolsó hetében nagy örömmel bejelentette, hogy összejött annyi pénz, hogy kicsit jobban lazulhatunk a nyáron. Szóhoz sem jutottam. Akkor elmondta, hogy nem lett kevesebb a pénze, csak ezzel az indokkal csökkentette a kiadásokat és lám milyen sikerrel, hiszen alig éreztünk meg ebből bármit is.

Nagyon elszomorodtam és a pénznek sem tudok örülni. Szerintetek elmondjam neki, hogy mire nem költöttem? Tudom, hogy szeret és elkeseredne, ha megtudná, ezért az első dühömet visszafojtva nem mondtam neki semmit. Azt érzi, hogy valami bajom van, de nem érti, hogy mi. Ő ezt egy hatalmas ajándéknak gondolja én viszont becsapásnak.

Mit kellene csinálnom? Szóljak neki egyáltalán vagy csak értelmetlenül elrontanám az örömét?


2021. jún. 30. 15:22
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
83%
Engem nem is az zavarna, hogy le kellett mondanom dolgokról. Hanem a titkolózás, hazudozás. A pénzügyek egy olyan dolog amivel csak nyílt lapokkal lehet játszani. Azt hiszem jogosan várom el a páromtól hogy ne titkoljon el semmit, minden pénzügyi helyzetünkről szeretnék tudni, és minden lépéséről. Milyen nagyobb dolgokat szeretne venni, és havi szinten mire költi a pénzt.
2021. jún. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
5%
A mai nők ilyenek, az se jó ha nekik gyűjti a pénzt a férfi. Aztán csodálkoztok hogy otthagy titeket mindenki.
2021. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
88%
és amikor mondtad hogy romlott a szemed/fáj a fogad? akkor azt mondta nincs pénz rá?
2021. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
98%
Ez netto atveres. Hiaba jo a szandek, attol meg ez egy hazugsagcunaminak a vege. Komolyan leultetnem beszelgetni es elmondanam neki, hogy ilyet gyerekek csinalnak, nem felnottek. Utana kozosen eldontenetek, hogy mire menjen a penz. Biztos vannak helyek, ahol a covid miatt megcsappant a bevetel es most meg jutalom formajaban visszajon valami kompenzacio, az is hasonlo esetet szulne. De nem biztos, hogy a nyaralgatas lyukas fogakkal jo otlet. A csaladi kasszat ketten kell felugyeljetek, nem hozhat egyoldalu donteseket. Ezzel kivette a dontes lehetoseget a kezedbol. Ertem, hogy fontosnak gondolja a nyaralast, de azt ketten kell kitalalnotok, hogy hol legyenek a prioritasok. Az egeszseged biztosan fontosabb, mint egy nyaralas. O ezzel a dontessel megvaltoztatta a sorrendet, a nyaralast minden ele (gyerek, egeszseg, stb) tette. Nagyon rossz otlet volt.
2021. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
83%
Az alapötlet szerintem jó volt a részéről, de nem vette észre, hogy félbehagytad a tanfolyamot és mindenféle orvosi kezelést? Szerintem itt te is hibás vagy, nem mondtad neki november óta egyszer sem, hogy neked ez ekkora áldozatokkal jár? Nem szemrehányásképp, de sosem került szóba, hogy nem készült el azóta sem a fogad és nem végeztél a tanfolyammal? Vagy ezekre te mit mondtál?
2021. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 Andi80018 ***** válasza:
87%
Egyébként, ha nem titok, mennyi pénzről van szó? Legalább a fogorvos fussa belőle.... Vagy a férjed a Maldiv-szigetekre akart menni? -))
2021. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

Én is hibás vagyok, mert nem siránkoztam neki, hogy mekkora gáz van, ő meg sok mindent betudott a covidnak például a félbemaradt tanfolyamot is, meg azt is hogy mégsem mentem el új szemüveget csináltatni.

Külön számlánk van, ő 20-20E eltesz nyaralásra és vészhelyzetre, a többit átutalja nekem, én osztom be mindenre rezsi, étel, ruha stb. A cafeteria meg szintén nyaralásra marad. Azt mondta, hogy tévedésből másik munkakörre vették föl, de amíg létszámstop van addig nem lehet ugrálni, és addig kb 90E-el kap kevesebbet, tehát nekem 50-el kevesebbet tudott utalni. Soha nem éreztem késztetést, hogy a számlája után kutakodjak és az is zavar, hogy most néha eszembe jut, hogy ránéznék. Nem szeretem ezt az érzést, nem tudok benne teljesen megbízni.

Ma elvitte a gyerekeket strandolni és fagyizni, hazafele meg beugrott nekem venni laktózmentes fagyit. Emlékszik ő a problémáimra, de fel sem tűnt neki, hogy az utóbbi fél évben már nem veszek laktóz és gluténmentes termékeket, mert drágák, inkább nem ettem vagy elfogadtam hogy rosszul vagyok.

Látom rajta, hogy jót akart de nagyon rosszul sült el.

2021. jún. 30. 16:48
 28/58 anonim ***** válasza:
82%

" Soha nem éreztem késztetést, hogy a számlája után kutakodjak "


Én egy pillanatig nem érzem kutakodásnak hogy megnézem a párom számláján mennyi pénz van. Ő is megnézheti hogy az enyémen mennyi van. Nincsenek titkaink egymás előtt.

2021. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondom, hogy mindenképp beszéld meg vele. Nyilván nem azért hogy sajnáltatásnak tűnjön, csak hogy lássa, hogy ez így mégsem jött be annyira, csak nem rajta csattant.
2021. jún. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

Látom csak a 24-es vette észre, mekkora gáz ez. Ha nem lennének gyerekei a kérdezőnek, akkor is gonosz becsapás lenne, de így egy aljas húzás volt, semmi több.

Ez a pasi tipikus: "nyaralunk, aztán éhezünk". Csak itt előtte éheztek.


36F

2021. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!