Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem a tudtom nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem a tudtom nélkül pénzt gyűjtött, hogy legyen tartalékunk és tudjunk miből nyaralni, szórakozni. Csak szerintem volt ez így nagyon rossz húzás?

Figyelt kérdés

A férjem novemberben másik munkahelyre ment dolgozni és azt mondta, hogy sajnos mégis kevesebb lesz a pénz mint tudta és kicsit összébb kell húznunk a nadrágszíjat. Utána kiderült, hogy nem is olyan kicsit.

Még a gyerekek miatt itthon vagyok, ezért csak az ő fizetése van, nekem gyes és csp. Amit tudtam lefaragtam a kiadásokból, de nem szerettem volna, hogy ő vagy a gyerekek ezt túlságosan megérezzék, ezért leginkább magamon spóroltam amin csak tudtam, de az utóbbi időben már több dologban visszaütött a spórolásom. Félbehagyott tanfolyam, folyamatos emésztőrendszeri problémák, romló szem és fogászati problémák.

A férjem a suli utolsó hetében nagy örömmel bejelentette, hogy összejött annyi pénz, hogy kicsit jobban lazulhatunk a nyáron. Szóhoz sem jutottam. Akkor elmondta, hogy nem lett kevesebb a pénze, csak ezzel az indokkal csökkentette a kiadásokat és lám milyen sikerrel, hiszen alig éreztünk meg ebből bármit is.

Nagyon elszomorodtam és a pénznek sem tudok örülni. Szerintetek elmondjam neki, hogy mire nem költöttem? Tudom, hogy szeret és elkeseredne, ha megtudná, ezért az első dühömet visszafojtva nem mondtam neki semmit. Azt érzi, hogy valami bajom van, de nem érti, hogy mi. Ő ezt egy hatalmas ajándéknak gondolja én viszont becsapásnak.

Mit kellene csinálnom? Szóljak neki egyáltalán vagy csak értelmetlenül elrontanám az örömét?


2021. jún. 30. 15:22
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
13%

Most komolyan ezen húzod fel magadat?

Ezeknek a nőknek lassan már tényleg semmi se jó.

2021. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 BeefEater ***** válasza:
90%

Jól értem, hogy a férjed azt hazudta neked, hogy csökkenni fog a pénze?

És hogy te ezt kompenzáld félbehagytad a fogászati kezelésed, egyéb problémáid lettek, stb. Mindez az ő hazugsága miatt. Persze, hogy mondd el neki, hogy tudja, hogy mekkora problémát okozott és utána lehessen dolgozni a kijavításán. Az, hogy ezzel elrontod az örömét szerintem nem számít.

2021. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
92%

Igen, mondd el neki! Az a pénz nem az övé, hanem a tietek, házasságban vagyonközösség van. És belehazudott az arcodba. Ráadásul ezekszerint nem a hatszázadik sminkkészletedről kellett lemondanod, hanem fontos dolgokról: a tanfolyam egy befektetés, az egészséged, te jó isten.

De ne haragudj, te sem vagy normális, hogy ezt így hagytad, és hagytad az EGÉSZSÉGEDET leromlani azért, hogy ő ne érezzék meg kicsit sem a spórolást. Tudod, az életed, az egészséged sokkal értékesebb a férjednek is, ha szeret téged, mint bármi más...

2021. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
99%

Húha... Nem egyszerű 🙄


Érződik rajta, hogy jót akart, de vajon nem vette észre, hogy emiatt egy csomó dologról le kellett mondanod? Illetve, nem túlzol? (Ez is benne lehet a pakliban)


Mindenképpen beszéld meg vele, mert ezek szerint eltérően álltok az anyagiakhoz. Te inkább az "éljünk normálisan" felfogás, ő inkább a "spóroljunk aztán dőzsöljünk" oldalán áll.

Igen ez sajnos vezethet ilyen félreértésekhez..


Én pl. hol így hol úgy vagyok vele. De jobb ezt megbeszélni egymással


25f

2021. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel sajnos semmi mást nem lehet csinálni mintsem megbeszélni, és elmondani mire nem költöttél, miért érzed becsapásnak ezt, veled szúrt kis egy kis "szórakozás" miatt. Ha ezt nem teszed meg, akkor félő az, hogy nem fogjátok tudni sose megbeszélni ezt, és mivel ez neked nagyon rosszul esett így benned is maradhat.

Miért érzi azt a férjed, hogy titkolóznia kellett azzal kapcsolatban, hogy mennyi pénzt keres? Miért gondolta azt jó ötletnek, hogy egy hazugságon, becsapáson keresztül is örülni fogsz annak, amit Ő tett? Miért nem beszélte meg veled azt, hogy ki akar kapcsolódni, gyűjtsetek pénzt?

Bennem ezek a kérdések lennének, hozzáteszem, hogy jogosan.

Kommunikálj vele. Ne azt nézd, hogy megbántod-e vagy sem, ez nem fordulhat elő máskor, mert a bizalom rovására fog menni.

2021. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
86%
Úristen, valakinek előrébbvaló a nyaralás, mint a szerettei egészsége? Mindenképp beszéld ezt meg vele. Nem jó, hogy mindketten titkolóztok egymás előtt.
2021. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elmondanám. Mondjuk azt nem értem, hogy nem vett észre pl.egy félbehagyott tanfolyamot? Ti nem szoktatok beszélgetni?🤔
2021. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
27%

Az ilyen "becsapások" véleményem szerint akkor megbocsáthatóak, ha nem megy a másik fél rovására - mint ahogy ez történt a ti esetetekben.


Én azt mondom, ne rontsd el az örömöt, de beszéld meg vele hogy máskor ha ilyesmire vetemedne, csak akkor tegye ha emiatt neked nem kell lemondanod semmiről (főleg egészségügyi dolgokról...)

2021. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
90%
Csak szólj neki, különben ezután se fog többet adni. Amúgy érthető a részedről, közös kasszánál nincs ilyen, főleg akkor, amikor gyesen vagy.
2021. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 Andi80018 ***** válasza:
94%

De jó fej! :-D Na, akkor lehet a felsoroltakra költeni azt a spórolt pénzt!

Igazából az érthető, hogy nem akart rosszat, de elég felelőtlenül oldotta meg. Én biztos felírnám neki, hogy na apukám akkor itt a lista, ezekre kell költeni, ha már ilyen f@szán meg tudtuk beszélni. Attól, hogy spórolunk, vannak dolgok, amikre költeni kell, és azt is gondolhatta volna, hogy nem a gyerek fogja megsínyleni, hanem te.


Egyébként ezt a pénzt ő mire szánta?

2021. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!