Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon összevesztem a férjemme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összevesztem a férjemmel és otthagytam vele a babámat. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A gyereknevelés nagyobb kihívást jelent az életemben mint azt gondoltam, és ez feszültséget okoz kettőnk közt. Szeretem és imádom a babám, de testileg már tönkretett. A szülés utáni felépülés is hosszadalmas és nehéz volt, de azóta is állandó kimerültséggel küzdök nem tudom mennyire normális, de múltkor összeestem és bevertem a fejem mert elaludtam. A babám éjszaka nem alszik. A férjem 8 órás munkarendben van, délután hazajön, játszik velünk, fürdet, pelenkáz, jó apuka. Ma egy nagy veszekedés ütötte fel a fejét lényege az volt hogy ő egész nap dolgozik, sokkal többet tesz le az asztalra és hagyjam a kis gondjaimmal, mert ő fáradtabb én egész nap azt csinálok amit akarok. Mondanom sem kell mi lett a vége otthagytam a babával, hogy tanulja meg milyen is az. Viszont kicsit félek, hogy minek teszem ki a gyereket, nem vagyok attól rossz anya, hogy 1 hétig az apukája neveli, ugye? 4 hós és tápszeres. Nem a babával akartam eljönni, mert arra akarom megtanítani hogy sokkal nehezebb egy csecsemővel mint bármilyen munka.

2020. nov. 15. 20:40
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
A baba nagyszerűen elvan az apjával is, ha elmentem pár órát bevasárolni vagy körmöshöz, sosem volt gond a hiányommal elég alkalmazkodó gyerek, szerintem nekem sokkal jobban hiányzik mint én neki. Amúgy se bírnék ki egy hetet, csak mérges voltam. Segítségünk nincs azért éreztem szétszakadva magam és egyszerűen már nem tudtam elviselni a férjem hozzáállásá, ez egy jó lecke neki. A baba teljes biztonságban és szeretetben részesül, nem egy eszköz, más lehetőség nem maradt a megértetésre. Köszönöm a sokrétegű véleményt tőletek, én úgy érzem helyesen cselekedtem ezegyszer, ezen nyilván ez a fórum nem tud változtatni, de többet nem csinálok ilyet.
2020. nov. 15. 22:16
 32/49 anonim ***** válasza:
77%
4 hónapos, fel sem fogja, ki vigyáz rá, az a lényeg neki, hogy valaki eteti, tisztába teszi.
2020. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 Noren1989 ***** válasza:
0%
Amúgy meg is van, hogy mi ugrott be erről: 44.gyermek (a film), vidéki részlet, épp az àllatorvost kergetik. Vaszilij lelövi az àrulókat, akik bújtattàk, éppen a két lànyuk szeme előtt...
2020. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a kérdésben van a válasz: a babÁdat és nem a babÁTOKat hagytad ott.


Körmösre van pénz? Bébisziterre nincs?


Lett volna más lehetőség: lelépsz a babáDDal. Én azonnal válnék, és ez nem vicc!


F, 43, kétgyerekes apa

2020. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
62%
És mi lesz a gyerekkel, ha dolgozik apuka?
2020. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
11%

Kamu, de attól még élnek így. Ez a tipikus felállás. Apuka dolgozik, hazamegy, és foglalkozik a családdal. Pelenkáz, etet, fürdet, amit kell.

Anyuka otthon mereszti a valagát, unalmában (impulzus hiányában) kitalál mindenfélét, amit ugye - mivel csak apukával találkozik, mint felnőttel - az apukára ömleszti. Aztán ha az megmondja, hogy elég, akkor meg megy a durci.

2020. nov. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
78%

Hát 40es, én pl ha lesz mégegy gyerek, akkor fél év után én megyek visza dolgozni.

Az a baj, hogy sok apa nem foglalkozik úgy a gyerekkel, háztartást a nő csinálja, persze, ha visza megy dolgozni is így marad. Ez a többség sztm.

Én sosem nyavalyogtam, egyedül neveltem, dolgoztam, vittem a háztartást. Párom ment ide oda, nekem egy szabad estém nem volt. Én gyerekkel együtt léptem.

Itt szavazzátok a kérdezőt, neki az a baja, hogy a férje semmivé veszi az ő munkáját. Ez ilyen egyszerű. Nem a szomszédra hagyta, hanem az apjára. Legtöbbször, ha beteg a gyerek pl, akkor is anyuka marad otthon vele, kiesve a munkából.

Nem mindenki egyforma, van, aki megelégszik avval, hogy van 2 3 gyerek és jól elvan.

Hány olyan apa is van, aki lelép végleg, ha az anya otthagyja 1 hétre, akkor ilyen olyan kva, hisztis, lusta...hát nem.

N

2020. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
90%

Azt hozza teszem, hogy én gyerekkel is mentem sokfefe.

De soha többet nem lesz ilyen, hogy én otthon maradok, jól is keresek.

Ányamék is vigyáznak rá, papám is, de néha úgyis alig tudom hova rakjam, ha pl beteg. Pláne, most, hogy egy szipogásért nem mehetett oviba, nekem meg új melóhelyem van.

Az apja ebbe nem segített volna

Az elején nem volt ilyen lusta, nemtörödöm.

Párom már most a 2 év alatt többet segít. Neki meló mellett se derogál takarítani pl.

N

2020. nov. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
77%
Az érdekelne nagyon, hogy ha a veszekedés után a férfi ment volna el, hogy kiszellőztesse a fejét, akkor is mondhatná-e a nő a bíróságon, hogy "otthagyott a gyerekkel".
2020. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén én nem tudom elképzelni magamról, hogy ilyet csinálnék, de nem hiszem, hogy a gyereknek bármi baja lenne, főleg ha tápszeres. Meg így legalább megtanulja, hogy nem kell megőrülni akkor sem, ha anya egy napig nincs itthon, ez hosszútávon akár még jó is lehet.

Viszont szerintem stratégiailag nem jó megoldást választottál. Azt látom, hogy te teljesen meg vagy győződve róla, hogy ettől apuka majd megérti, hogy te min mész át, de az a helyzet, hogy apuka nem szült, ő nem megy át semmiféle testi sem pedig hormonális változásokon így ő fizikailag sokkal jobban bírja a baba gondozását, plusz nincs ott neki egy házastársa, aki stresszelje, szóval lehet, hogy még inkább úgy fogja látni a helyzetet, hogy te vagy az, aki túldramatizálod.

Másik opció, hogy egy ilyen drasztikus lépés után megrendül a bizalma benned, mint anyában, ami nagyon rossz hatással lesz a házasságotokra. És mindezt azért mert nem voltatok képesek leülni és higgadtan megbeszélni a helyzetet.

2020. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!