Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon összevesztem a férjemme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összevesztem a férjemmel és otthagytam vele a babámat. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A gyereknevelés nagyobb kihívást jelent az életemben mint azt gondoltam, és ez feszültséget okoz kettőnk közt. Szeretem és imádom a babám, de testileg már tönkretett. A szülés utáni felépülés is hosszadalmas és nehéz volt, de azóta is állandó kimerültséggel küzdök nem tudom mennyire normális, de múltkor összeestem és bevertem a fejem mert elaludtam. A babám éjszaka nem alszik. A férjem 8 órás munkarendben van, délután hazajön, játszik velünk, fürdet, pelenkáz, jó apuka. Ma egy nagy veszekedés ütötte fel a fejét lényege az volt hogy ő egész nap dolgozik, sokkal többet tesz le az asztalra és hagyjam a kis gondjaimmal, mert ő fáradtabb én egész nap azt csinálok amit akarok. Mondanom sem kell mi lett a vége otthagytam a babával, hogy tanulja meg milyen is az. Viszont kicsit félek, hogy minek teszem ki a gyereket, nem vagyok attól rossz anya, hogy 1 hétig az apukája neveli, ugye? 4 hós és tápszeres. Nem a babával akartam eljönni, mert arra akarom megtanítani hogy sokkal nehezebb egy csecsemővel mint bármilyen munka.

2020. nov. 15. 20:40
1 2 3 4 5
 11/49 Noren1989 ***** válasza:
37%
Ugyanitt fogtok tartani, azzal a különbséggel, hogy elmeháborodottnak is fog gondolni mellé, esetleg a maradék bizalmát is elveszted.
2020. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
61%
Jól tetted de azért egy hét sok szerintem mert hiányozni fogsz a babádnak nagyon , 2-3nap max.
2020. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
81%

13 Miért lenne elmeháborodott az apja ugyanolyan teljes jogú szülője annak a gyereknek , nyugodtan lehet vele pár napot.

Nem egy parkban padra tette ki az éjszaka közepén a gyereket ...az elmeháborodott lenne valóban.

2020. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 Noren1989 ***** válasza:
85%

Rendben, egy hét múlva ugyanitt.

Kérdező, majd számolj be, hogy mi volt!

2020. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
28%

Ne haragudj, de én vissza sem engednélek... Jó ha tisztába vagy vele hogy gyermekelhelyezésnél ez a párodnak +pont hogy te otthagytad a gyereket.

Nem való neked gyerek.

2020. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
75%

Istenem.

Az apjára hagyta nem a szomszédra, sok okoska itt megmondja.

N

2020. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
23%
Így van az Apjára, de együtt vállalták 🤦‍♀️
2020. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
80%
Akik meg a gyermek elhelyezést emlegetik emiatt, butasag hiszen az apa is mehet ugyanúgy GYESre akár és az anya éppen 8 órás munkára. Most csak kipróbálják milyen lenne ez a felállás ha anya távol van és apa mintha” gyesen “ lenne végez mindent el a gyerek körül.
2020. nov. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
20%

20# nem erre gondoltam, hanem arra ha válásra kerül a sor..

17#

2020. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
64%

Amit mindenképp érdemes lenne tudatosítani a férjeddel együtt, hogy a vita és a veszekedés között van egy minőségi különbség, és csak az előbbi szolgálja kölcsönösen a megoldáskeresést.Ha érzelmileg ilyen felfokozott állapotban vagyok, akkor kulcsfontossagú, hogy milyen tudatszinttel tudok reagálni az ingerekre.Tehát ha valaki sérti is az igazságérzetemet, képes vagyok-e a saját érzelmi életem minősége szempontjából konstruktívan reagálni, avagy hagyom, hogy a dühöm irányítson.A veszekedés nyilvánvalóan nem szolgálja senki érdekeit, legfőképp nem egy pár hónapos csecsemőéit.És itt nem arról van szó, hogy a probléma ne lenne valós, és ne lenne igazad, és a férjed ne lenne bunkó.Arra próbálom felhív i a figyelmed, hogy ha változást vársz a környezetedben, akkor változnod kell, hisz ha mindig ugyanazt csinálom, akkor mindig ugyanarra számíthatok Értem ez alatt azt, hogy a végeredmény szempontjából lényeges, hogy miképpen kommunikálom az igényeimet, és a problémáimat, illetve ha negatív impulzust kapok a páromtól, akkor arra milyen minőségben tudok reagálni, hogy megértse az álláspontomat, és ne veszekedéssé fajuljon a helyzet.


A legnagyobb probléma itt az, hogy a saját gyermekedet gyakorlatilag eszközként használod az igazad bizonyítása érdekében.


Ezt jelenti, hogy:


"Nem magára hagytam a picit, hanem megmondtam az apjának hogy most akkor vele lesz, vigyázzon rá, ha így gondolkodik."



Ti most egy olyan élethelyzetben vagytok amiben rengeteg, arra felkészületlen pár szenved.A kulcs a tudatosság.Egy civilizáció fennmaradása mindig azon múlik, hogy tud-e alkalmazkodni a kihívásokhoz.Nincs ez másképp egy párkapcsolatban sem.


Azt gondolom, hogy ti most egy olyan kihívást éltek, amire nem vagytok felkészülve, ezert célszerű lenne nem érzelmi-indulati módon, hanem az intelligenciátokra hagyatkozva megvizsgálnotok a helyzetet.


Ehhez elengedhetetlen, hogy a kommunikáció közted, és a férjed között egy minőségi változáson menjen keresztül, a kulcsszó: asszertivitás.


Itt kezdődik a probléma megoldása.


Ha például azt mondom a barátnőmnek, hogy "nem bírsz főzni egy kávét sem reggel te lusta dög", akkor az értelemszerűen ösztönös ellenállást fog kiváltani, és ennek megfelelő lesz a válasz is, ami veszekedést generál.Kivéve, ha a barátnőm egy tudatos ember, és a reakciója például ez: "figyelj Péter, kérlek értsd meg, hogy nagyon kimerült vagyok ágyékod gyümölcsének gondozása miatt, ugyanis nem nagyon sikerül mellette kialudnom magam, ezért kérlek, hogy légy velem nagyon türelmes, megértő, és főzz magadnak kávét... ".Ekkor ugyanis minden jóérzésű férfi elgondolkodik.Ez csak egy példa volt, nyugodtan olvass utána az asszertív kommunikációnak, megváltoztatja az életed.


Továbbá minden csecsemő nevében kérlek, engedd el a dühödet a gyermeked érdekében, és törekedj a lelki kiegyensúlyozódásra, ugyanis minden ilyen diszharmónia bizonyítottan kihat a gyermek fejlődésére.


Ha úgy érzed szeretnél a fejlődés útjára lépni, hogy sikeresen megoldd a problémáid, akkor jelezz, és szívesen útbaigazitalak, mert ismerek nagyon jó szakembereket.


Szép estét neked, és sok sikert kívánok! :)

2020. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!