Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Köteles vagyok ilyesmit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok ilyesmit elviselni egy házasságban?

Figyelt kérdés
Mozaikcsalád vagyunk,feleségem nagy lányát hat éve ismertem meg.Eleinte remekül alakult minden.Azt tudni kell én antialkoholista vagyok,ezért elvárom hogy feleségem se igyon alkoholt.Ezt megismerkedésünk elején közöltem vele egyértelműen.Mostani kérdésem lényege,feleségemnek fontos hogy lányát felköszöntse születésnapján és névnapján,így történt ez kapcsolatunk elején is.Tőlünk távolabb él párjával,ezért mi mentünk köszönteni,alkohol nem volt.Később úgy alakultak a dolgok hogy feleségem egyedül is ment köszönteni,ennek az lett a vége sajnos hogy valamelyest ittas állapotban jött haza.Én mélységesen megbántva éreztem magam,sőt többet nem is tartottam vele ilyen alkalmakkor.Persze nem csak emiatt,amiatt is hogy a köszöntések napját,időtartamát velem nem egyeztette.Tehát mostanában már egyedül megy valamint alkoholt is szokott inni.Nekem ebből teljes mértékben elegem van,miért kell egy születésnapból ekkora eseményt csinálni,a lány nem kisgyerek már.Pluszban elkezdett inni a feleségem,ez számomra megalázó,már a válás is megfordult a fejemben.Sajnos szeretem őt,nem könnyű kivitelezni.De azt sem hagyhatom hogy ezt tegye/tegyék velem.Mi a véleményetek a kérdésről?
2020. júl. 14. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
91%
Többször írod, hogy... elvárom..., jól működő kapcsolat nem lehet elvárás. És ha túllennél a gyermekkori dolgaidon, nem így reagálnál!!! A feleséged reakciója érthető, Te ott "toporzékolsz" a háta mögött, persze hogy titkolózni fog. Hogy alkalmanként alkoholt fogyaszt vagy már függőség is van, az nem egészen megítélhető, a te nagy ellenállások miatt más a mérce.
2020. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
91%
"ezt tegyék velem" Semmit nem tesz senki veled.. A feleséged magával teszi
2020. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 A kérdező kommentje:
Én teljes mértékben értem a véleményetek,úgy tűnik ti nem értitek az enyémet.Mindenkinek szíve joga olyan feleséget/férjet választani amilyet szeretne.Nos én is így tettem,szóltam hogy én kis mértékben sem tolerálom az alkoholt.A nejem ennek tudatában jött hozzám.Mennyi családot tett már tönkre az italozás.Biztos vagyok benne lennének hölgyek akik örülnének ha nem venne részt a közös életünkben az alkohol még ünnepekkor sem.Egyébként is vezetek ahogy sokan mások,vagy ti talán abban az esetben is koccintanátok?
2020. júl. 15. 11:28
 54/76 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy menet közben rájött, hogy szeretne élni egy kicsit? :D Amúgy nem, nő létemre sem bánom, hogy néha iszik a párom, viszont ő olyan, hogy vagy ital vagy vezetés. De ez normális embereknél evidens.

Te viszont, kedves kérdező, úgy látom tipikusan az az ember vagy, aki ha megy az úton és mindenki szembe jön vele, nem gondolkodik el, hogy talán valamit rosszul csinál. Én értem, hogy nem szeretsz inni, az én anyukám is antialkoholista, de megérti, hogy én iszok és nem fújtat miatta, hogy a családi rendezvényeken mindenki iszik. Fogd fel úgy:"az ő teste, ha károsítani akarja, tegye." Ez ne olyan, mint mondjuk a passzív dohányzás vagy ilyesmi, meg a néhai ivás nem is alkoholizmus.

2020. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
90%
Senki nem ért Teged figyelj mert korlátolt az agyad meg mindig a saját oldalad látod!!! Ha ennyi ember hasonlóan vélekedik itt mint ahogy látod nem gondolod hogy veled van a probléma? Senki nem erti mit mondasz mert csak magadról beszélsz meg mindig!!!
2020. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
42%

A kérdezőnek nem azzal van gondja magában, hogy a felesége iszik alkalmannként. Azzal van gondja, hogy ő olyan társat keresett és annó talált is magának, aki nem iszik egyáltalán. Ezt a kapcsolatuk elején meg is beszélték.

Az emberek azért házasodnak valakivel, mert megszeretik. Úgy ahogy van. Ahogy akkor van. Ehhez képest a kérdező felesége pont olyanban változott, ami a kérdezőnek egy roppant érzékeny pontja.

Gondolom nem háborogna itt ha nem tisztázták volna már a kapcsolatuk elején, hogy nincs alkohol, és ebbe nem ment volna bele a felesége.

2020. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
94%
56-os, oké, de mint látható, a feleség rájött, hogy mégis szeretne inni. Most ezek után vagy köt a kérdezővel valami kompromisszumot, vagy elválnak, mert ha neki így jó, akkor úgyse tudja a kérdező "átnevelni". Mint mondtam, a tiltásból az lesz, hogy titokban fogja folytatni.
2020. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező! Te minden egyes korábbi kijelentéseidet betartottad?!?
2020. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
92%

A kérdezőnek fóbiás a hozzáállása az alkoholhoz. Mert apád alkesz volt, még nem lesz alkesz az, aki ünnepi alkalmakkor koccint.


"Egyébként is vezetek ahogy sokan mások,vagy ti talán abban az esetben is koccintanátok?"


Azt meg végképpen nem értem, mi értelme volt, hogy kvázi meggyanúsítasz minket, hogy alkoholfogyasztás után vezetünk.

Mint "sokan mások" nyilván nem vezetünk akkor.

2020. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 A kérdező kommentje:
Természetesen elnézést kérek ha bárki úgy érzi meggyanúsítom.Nem erre irányult a kijelentésem.Hanem arra hogy kedves nejem egy ilyen köszöntésre a közös autónkkal ment,majd szégyenszemre ott kellett hagynia mivel alkoholt ivott.Ez a borzasztó.
2020. júl. 15. 14:33
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!