Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Köteles vagyok ilyesmit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok ilyesmit elviselni egy házasságban?

Figyelt kérdés
Mozaikcsalád vagyunk,feleségem nagy lányát hat éve ismertem meg.Eleinte remekül alakult minden.Azt tudni kell én antialkoholista vagyok,ezért elvárom hogy feleségem se igyon alkoholt.Ezt megismerkedésünk elején közöltem vele egyértelműen.Mostani kérdésem lényege,feleségemnek fontos hogy lányát felköszöntse születésnapján és névnapján,így történt ez kapcsolatunk elején is.Tőlünk távolabb él párjával,ezért mi mentünk köszönteni,alkohol nem volt.Később úgy alakultak a dolgok hogy feleségem egyedül is ment köszönteni,ennek az lett a vége sajnos hogy valamelyest ittas állapotban jött haza.Én mélységesen megbántva éreztem magam,sőt többet nem is tartottam vele ilyen alkalmakkor.Persze nem csak emiatt,amiatt is hogy a köszöntések napját,időtartamát velem nem egyeztette.Tehát mostanában már egyedül megy valamint alkoholt is szokott inni.Nekem ebből teljes mértékben elegem van,miért kell egy születésnapból ekkora eseményt csinálni,a lány nem kisgyerek már.Pluszban elkezdett inni a feleségem,ez számomra megalázó,már a válás is megfordult a fejemben.Sajnos szeretem őt,nem könnyű kivitelezni.De azt sem hagyhatom hogy ezt tegye/tegyék velem.Mi a véleményetek a kérdésről?
2020. júl. 14. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
94%
9 Senki nem állítja, hogy a vedelés az élet. A kommentem nem erről szól, hanem arról, hogy ha valaki ennyire mereven kapaszkodik valami elképzelésébe és csak fekete és fehér a világ számára, az kicsit sem egészséges és annak oka van.
2020. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
95%
Nem iszom alkoholt, nem is tartom jó ötletnek az alkoholivast, undorodom a részeg emberektől, de életemben nem éreztem azt, hogy megszabhatnam bárkinek is, hogy igyon vagy igyon alkoholt.
2020. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:
Nem tudom teljes biztonsággal állítani hogy saját elhatározásomból rühellem az alkoholt.Édesapám italozása rendkívül megkeserítette édesanyámat és a családot.De ez mára lényegtelen,feleségemnek tisztességesen elmondtam kapcsolatunk kezdetén hogy én nem iszom és tőle is ezt várom.Ezek után is engem választott.Születésnapkor sem ivott eleinte,mentem is vele becsületesen.Majd mióta lányáéknál szerepel az ilyen ünnepeken az alkohol már nem megyek mert rendkívül irritál ha feleségem iszik.Nem alkoholista,de amikor egyedül haza jött vendégségből akkor látszott hogy ittas.Emlékeztettem hogy én ezt nem tűrhetem,azt mondja mit csinálok ebből akkora felhajtást.
2020. júl. 14. 18:37
 14/76 anonim ***** válasza:
96%

"Én mélységesen megbántva éreztem magam" ...."ez számomra megalázó" ..."De azt sem hagyhatom hogy ezt tegye/tegyék velem"

Teljesen világos. Alkalmatlan vagy párkapcsolatra.

2020. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
99%
13 Az én apám is alkoholista, az italozásai miatt sokat szenvedett a család.El is váltak emiatt anyámmal. Ettől függetlenül ünnepekkor én is iszom egy pohárka bort, esetleg egy feles pálinkát, vagy egy koktélt. A párom (férfi) szintén így fogyaszt alkoholt, mint én. Nem vagyunk gyerekek, felnőttek vagyunk, tudunk mértéket tartani. Sosem aggódtam azon, hogy bármelyikőnk alkoholista lesz ettől.
2020. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
95%
Én sem iszom alkoholt, de eszemben sem jutna megszabni a barátomnak, hogy ő se igyon. Sőt, itthon is van nyáron sör, ilyenvmelegben munka után sokszor megiszik 1 dobozzal. Ha meg a barátaival megy bulizni, akkor én szoktam menni érte, hogy nyugodtan tudjon inni.
2020. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azonnal válás, meg kell neki adni az esélyt, hogy egy rendes pasit találjon magának
2020. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
95%

Szóval a nejed egy évben egyszer iszik, nem is sokat, és ez akaszt ki?


Én igen keveset iszom, évi 2-3 alkalommal egy pohár akármit, de egy ilyen merev, sótlan férj mellett tuti rákapnék a piára.

2020. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
4%
Ha megígérte, hogy nem fog inni, akkor jogos az elvárás, hogy tartsa is be.
2020. júl. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:
Dehogy egy évben egyszer iszik.Szilveszter,húsvét,születésnap és névnap,plusz irodából haza jövet is éreztem már rajta alkohol illatot.Bár akkor nem látszott semmi a viselkedésén.Ezzel szemben ha lányától jön haza akkor ittas.Az én családomban szülinapot telefonon köszöntünk,ha nincs már kisgyerek ez is elég lehetne.Amennyiben adunk ajándékot italozás nélkül nem megoldható?
2020. júl. 14. 18:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!