Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Köteles vagyok ilyesmit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok ilyesmit elviselni egy házasságban?

Figyelt kérdés
Mozaikcsalád vagyunk,feleségem nagy lányát hat éve ismertem meg.Eleinte remekül alakult minden.Azt tudni kell én antialkoholista vagyok,ezért elvárom hogy feleségem se igyon alkoholt.Ezt megismerkedésünk elején közöltem vele egyértelműen.Mostani kérdésem lényege,feleségemnek fontos hogy lányát felköszöntse születésnapján és névnapján,így történt ez kapcsolatunk elején is.Tőlünk távolabb él párjával,ezért mi mentünk köszönteni,alkohol nem volt.Később úgy alakultak a dolgok hogy feleségem egyedül is ment köszönteni,ennek az lett a vége sajnos hogy valamelyest ittas állapotban jött haza.Én mélységesen megbántva éreztem magam,sőt többet nem is tartottam vele ilyen alkalmakkor.Persze nem csak emiatt,amiatt is hogy a köszöntések napját,időtartamát velem nem egyeztette.Tehát mostanában már egyedül megy valamint alkoholt is szokott inni.Nekem ebből teljes mértékben elegem van,miért kell egy születésnapból ekkora eseményt csinálni,a lány nem kisgyerek már.Pluszban elkezdett inni a feleségem,ez számomra megalázó,már a válás is megfordult a fejemben.Sajnos szeretem őt,nem könnyű kivitelezni.De azt sem hagyhatom hogy ezt tegye/tegyék velem.Mi a véleményetek a kérdésről?
2020. júl. 14. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
94%

Ezt erősen túltoltad. Évi mennyi ez, 10 alkalom? Ez nem alkoholizmus.

Remélem te mindenféle káros szenvedélytől mentes vagy, és így tudsz magas lóról elvárásokat felállítani.


Egyébként nem vagy köteles semmit elviselni; ha nem tetszik, lehet elmenni, de ez a feleségedre is igaz!

2020. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
95%

Tehát ünnepekkor iszik valamennyit, mint az emberek nagyrésze. Eléggé túldramatizálod az egészet.


Ahhoz semmi közöd nincsen hogyan ünnepli a családja a szülinapokat, nagyon kontrollálni akarod. Mondanám, hogy válj el és keress valami vallásos nőt, csak az a baj, hogy még papok is szoktak alkalmanként inni. Sőt, alkoholista papok is léteznek.

2020. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
93%

Azért az se normális, hogy a születésnapot telefonon oldják meg. Nálunk is ünnep az ilyen, meg névnap meg húsvét, stb. És iszunk 1-2 pohárral, sütemény van meg minden jó, az nem alkoholizmus.

Amúgy meg miért kéne ugyanazt csinálnotok? Képzeld el, én gyűlölöm a cigizést, még a szagát is, de úgy adódott, hogy a barátom néha dohányzik. Az lett a kompromisszum, hogy mikor velem van fizikailag, nem dohányzik. Azt viszont aláírom, hogyha együtt élnénk, akkor biztos újra kéne gondolni, de nem kínoznám meg szerencsétlent, hogy mert én utálok valamit, akkor szokjon le. Vagy magától tegye, vagy sehogy.

Ha tiltod, azt éred el, hogy titokban fogja csinálni, csak szólok. ;)

2020. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
94%

A mozaik család kifejezés nem gáz, ennek ez a megnevezése, iskolában is így tanítják.

Szerintem nagyon felfújod a dolgot, kérdező. Nem lesz valaki attól alkoholista, hogy ünnepekkor koccint, akkor sem, ha lerészegedik párszor életében.

2020. júl. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
0%

Zugivó a csaj, egyértelmű.


Most lépj le, mert nem lesz egyszerű menet, ha kezd leépülni, vagy csinál egy részeg gázolást!


Akik meg védik itt a piás csajt, azok gondolom maguk is isznak.


Érdekes, 40 évet lehúztam pia, cigi, drog nélkül. Jó, a koffeint és a tinipuncit nem vetem meg, de az nem baj, nem ártok vele senkinek.

2020. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
96%

"Az én családomban szülinapot telefonon köszöntünk,ha nincs már kisgyerek"


Nálunk sincs kisgyerek mégis összejön vagy 20 ember. Mert neked sz.ar a családod, másnak nem biztos.

2020. júl. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 A kérdező kommentje:
Igen,magam is észrevettem hogy szereti az alkoholt.Ha velem tölti a napot akkor nem iszik semmit,de tartók tőle csak miattam.Ne haragudjatok én ilyen idősen már nem terveztem ilyesfajta ital problémákkal foglalkozni,olyan feleséget szerettem volna magam mellé aki szintén nem iszik.Nem hittem hogy ez az évek és a rokonok hatására rossz irányba változik nála.Nekem is jogom van hozzá hogy mindig józan nővel éljek.Mindezek ellenére szeretem,nem érdekel más nő.Az ÉN helyemben mit javasoltok hogy tegyek,mert már kifogytam az ötletekből,a szép szó nem használ.
2020. júl. 14. 19:13
 28/76 anonim ***** válasza:
92%
Agymosás. Sztem nálad jó lesz. De vmi full normális kellene, aki nem a korára hivatkozik a gyökérsége helyett. Nincs mit.
2020. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
98%

Hagyd el.

Hagy élje az életét. Ne azért maradj mellette, hogy szekálhasd, annál többet fog inni. Jobb lesz mindkettőtöknek.


Egyébként, ha szereti az alkoholt és fogyasztani akarja úgyse tudod sehogy megakadályozni.

2020. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:
Kapcsolatunk elején nem fogyasztotta tudtommal.Ti elválnátok az én helyemben?Azt sem értem miért nem érti feleségem hogy mélységesen megbánt a viselkedésével.
2020. júl. 14. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!