Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy működik a házassági szerződés? Ha nem írom alá mi lesz? Ha elmegyünk a párommal, meg 2 tanúval, akkor az anyós tud mit tenni?
Besz@rás! Még hozzá se mentél szerelemből, de már azon gondolkodsz, hogy mi jut neked, ha özvegyen maradsz. Meg mered mutatni a kedvesednek ezt a kérdést? Hogy min is töröd azt az okos kis buksidat?
A házassági szerződés lényege pont az, hogy annak tartalmát megismerve, mindkét fél aláírásával elismeri az abban foglaltakat. A leendő férj, és a leendő feleség köti. Ha nem köttetik meg, gondolom az esküvői előkészületeket sem kell megkezdened.
Ami házasság előtt az ővé volt az sose lesz a közös vagyonotok.
A közös gyerek , vagy a nevére vett gyerek természetesen örököl a férjed után
HÁZASSÁGI SZERZŐDÉS
Házassági vagyonjogi szerződést csak az egymással házasságot kötni kívánók vagy a házastársak köthetnek. A szerződés alapfogalmai a házastársi vagyonközösség és a házastársi különvagyon.
A szerződés érvényessége a megkötésétől az életközösség fennállásáig terjed és az életközösség megszűnését követően a volt házastársak között keletkezett vagyonközösség a házassági vagyonjogi szerződésben foglaltak szerint szüntetendő meg.
Ha a felek között nem készült házassági szerződés, akkor a törvény betűje szerint kell eljárni.A törvény szerint a házasság megkötésével a házastársak között vagyonközösség keletkezik, így minden amit a házassági életközösség fennállása alatt szereznek, közös tulajdonuk lesz.
A törvény értelmében azonban alapvetően a házastárs különvagyonához tartoznak a házasságkötéskor már tulajdonát képező vagyontárgyak illetve azok a vagyontárgyak, amelyeket örökölt, személyesen kapott ajándékba, személyes használatú szokásos vagyontárgy, valamint a külön vagyona értékén szerzett egyéb vagyontárgy. Ez utóbbi alól kivételt képeznek a különvagyonhoz tartozó vagyon értékén szerzett egyéb, mindennapi közös életvitelt szolgáló szokásos méretű berendezési és felszerelési vagyontárgyak, amelyek 15 év házassági együttélés után közös vagyonná válnak.
A házassági szerződések általában felsorolják a házastársak saját vagyontárgyait, ami megelőz bármilyen későbbi vitát ezekkel kapcsolatban. Emellett vagy ehelyett lehetőség van annak részletes rögzítésére is, hogy a házassági életközösség során szerzett vagyon kit milyen mértékben és módon illet meg.
Házassági vagyonjogi szerződést kötelező közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalni, különban a szerződés semmis. A szerződésben a házastársak eltérhetnek az általános törvényi szabályozástól, a szerződés értelmében a vagyon akár lényegesen eltérő arányban is megilletheti a feleket, de csak amíg a megállapodás tartalma nem ütközik a jó erkölcsbe. (Ez utóbbi esetben ugyanis a bíróság semmisnek is minősítheti a házassági szerződést!)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!