Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki meghallgatna? Nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki meghallgatna? Nagyon el vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz az eskuvonk,es par hettel elotte jelentik be tobben is a szuk csaladombol h ne varjak nagy osszeget,mert nem igazan allnak jol mostansag.Nem akarom megjegyezni h pontosan kikrol van szo,mert nem szeretnem ha vissza olvasnak a kerdesem veletlenul:(de nagyon kozeli szemelyek.Mi megteszunk mindent h jol erezzek magukat,h finom legyen a menu,meg h ne szenvedjenek a vendegek hianyt semmiben,elegans egyszeru eskuvo legyen,h ne kelljen szegyenkeznunk h nem volt megfelelo az ellatas,aztan ok meg meg annyi penzt sem tudnak tenni h epp a menut fizessek ki:(((nagyon el vagyok keseredve,mert felek h nagy minusszal jovunk ki,egyszer az eletben csinalunk eskuvot ,es akkor is igy kell jarnom,olyan kicsi reszemrol a csalad,es meg ez a keves kis rokonsag is szegyenbe tesz:(A paromnak sok meghivottja lesz,kb 150,nekem 25szemely,epp a testverek unokatestverek,nem tudom h van e itt olyan ember aki meg tud erteni,es nem tudom h mit tegyek,h jo legyen,en nem akartam eskuvot,mert tudtam nincs mire,de a parom miatt muszaly ,es most igy fogok jarni,rosszul esik h ijen csaladom van,h egy ijen jeles napon sem tudjak megallni a helyuket:(Tudna e valaki tanacsolna valamit,kerlek ne bantsatok,igy is nagyon szomoru vagyok.
2011. júl. 19. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
93%

"Most gondoljatok bele...ti odaállítanátok egy esküvőre nulla ajándékkal/pénzzel,"


Szöveget értelmezni tudni kell. Senki nem üres kézzel megy, csak közölték, hogy nem tudnak sok pénzt adni, mert nincs pénzük. Persze, ne menjenek el? Akkor meg itt őrjöngene a kérdező, hogy ők megrendelték kétszáz főre a négy fogásos vacsorát és akkor aztán tényleg egy fillér sem jön vissza. Egyeseknek semmi sem jó.

2011. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
3%

utolsó!


Lili vagyok...igen, a szövegértelezéssel gondok vannak...nem azt írtam, hogy most mondja le, hanem AKKOR mikor meghívták - akkor még valószínű nem volt megrendelve semmilyen kaja...


aki képes azzal odaállni, hogy nem tud adni nagy összeget, ott már bajok vannak...pl. egy négyfős családnál a nem nagy összeg kb. 5000Ft-ot jelent, ami valahol még személyenként is kevés,nem hogy családonként...


de mint írtam, az lett volna a legjobb, ha nem szólnak egy szót sem, mert most sikerült elszúrni szegény lány legszebb napját...

az én olvasatomban legalábbis...


vagy mondja azt, hogy nincs pénze, de segít pl. termet díszíteni, lufit kötözni, stb. amihez nem pénz, csak idő kell...és így is anyagilag segít, hisz a párnak nem kell embert fizetni azért, amit ő ajándékba megcsinál..

2011. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
100%

Már sajnos nem tehetsz semmit. Ha így is nehéz helyzetben vagytok és a rokonok sem tudnak támogatni, akkor nem kellett volna ekkora esküvőt szervezni, csak egy kisebb, szerényebb összejövetelt mindenféle felhajtás nélkül.

A párodnak miért van olyan sok meghívottja? Ha te csak a szűk családi kört hívtad meg, ő miért nem?

2011. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
89%

Namármost. Nálunk is lesz idén esküvő ( szűk kör, eredetileg 75 fővel indítottunk, most 30-nál vagyunk, mert nem tudnánk finanszírozni, csak hát ugye ezt előre át kell gondolni mi fér bele a költségvetésbe és mi nem...)

A párom családja nem az a hejjde gazdag, az enyémet meg ismerem jól, családi ünnepeken nem szoktak szűkmarkúskodni, meg persze jobban is keresnek. Én mondtam a páromnak a minap, hogy én nem várok el senkitől semmilyen összeget, de nyilván van valami, amire úgy kb. számítunk, kiindulva a ballagásokból, karácsonyokból, anyagi helyzetből stb. Így azt is nyilvánvalóan tudom, hogy pl. a bátyja vagy egy minimális összeget ad, vagy neadjisten semmit, hiszen ennyit engedhet meg magának. És akkor mi van kérdem én? Én hálás vagyok neki, hogy eljön, velünk lesz és velünk örül. Ha ad valamit, köszönjük, ha nem akkor így jártunk, mert akkor is ki tudjuk fizetni az esküvőt, ha senki nem ad semmit. Pont ezért mondtunk le pár közeli barátról és rokonról, hogy ne kelljen ezen aggódnunk. Ne haragudj, de nem értem hogy lehet úgy tervezni esküvőt, hogy a bejövő pénzre alapozod. Továbbá azt sem értem miért kéne a párodnak ferde szemmel néznie rád, ha a családod nem gazdag. Nyilván tudta eddig is.


Bocs ez, off, de nagyon szúrja a szemem: muszáj, és ilyen.

2011. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
79%

És mi van ha a párod részéről meg majd lesznek olyanok akik még egy ezrest sem tesznek a borítékba és még ajándékot sem visznek ez is benne lesz a pakliban. És mit csinálsz akkor ha a rokonaid még is több pénzt adnak mint amit gondoltál? Akkor hogy számolsz el a lelki ismereteddel hogy ilyeneket gondoltál róluk. Én a helyedben örülnék mert voltak annyira gerincesek hogy szóltak mert így még tudsz bizonyos dolgokon lefaragni.És lehet hogy neki sem volt könnyű ezt elmondani neked. Erre nem gondoltál.

De ne haragudj nem tudlak sajnálni.

Sajnos sok ilyennek voltam már szem tanúja hogy nagy lagzi nagy válás

Csak tudod az élet fura dolgokat produkál előfordulhat ha nagy gondban leszel lehet hogy az a rokon fog elsőnek segíteni aki most éppen nem tud pénzt adni. Aki meg nagyvonalú összeget ad a háta közepére kíván majd.

2011. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen problémára mit vársz? Biztassanak arra, hogy ez az ezt csináld, ez a helyes hozzáállás? Hát nem. Nem tudom hány évesek vagytok, mennyit kerestek egy hónapban de a hozzászólásaidból elég nagy lehet a pénztárcád.

Képzeld. Nekünk magunknak kell megszervezni mindent(nem az esküvőt). Párom 2munkahelyen dolgozik, én is ha tudok hétvégenként vállalok valami melót, hogy minden közeli rokont meg tudjunk hívni és ne legyen abból sértődés, hogy nem hívtuk meg őket. Az nem érdekel, hogy ők mennyit adnak csak legyenek ott és érezzék jól magukat. Ha 1000Ft-ot adnak az is jó lesz:)

Ja és a nászutat is magunknak fogjuk állni és nem arra építünk, hogy a lagziból és a menyasszony táncból összejön.

2011. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy olvastam a kérdést,rögtön eszembe jutott egy esküvös "élményem".Egy kedves barátnőm az esküvőjére készült,előtte a barátainkkal beszélgettünk ,hogy mi lesz az esküvön.Erre a menyasszony benyögte,hogy aki x összeggel készül az ne is jöjjön,mert akkor nekik veszteséges lenne az egész.Mi csak bámultunk egymásra a többiekkel.Gondolhatjátok milyen jólesett a dolog,amikor éppen kajára nem pénzünk,olyan időszakot éltünk.Hát nem mentünk az esküvőre.........Lehet valakinek koplalnia és lemondani kell alapvető dolgokról,hogy azt a kicsit is oda tudja neked adni és ne maradjon szégyenbe.Mert igazából kereshettek volna kifogást is,hogy nem mennek,de ezek szerint valószínű,hogy fontos vagy nekik.....
2011. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
81%

Én eddig se voltam odáig az esküvőkért de ez a maradék kedvemet is elvette... már miért kéne bármit is hozniuk a rokonaimnak az esküvőre amit én akarok rendezni? Ha hoznak valamit jó, ha nem akkor is. Senki se kérte, hogy menj férjhez és rendezz nagy bulit...


21L

2011. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
86%

"az lett volna a legjobb, ha nem szólnak egy szót sem, mert most sikerült elszúrni szegény lány legszebb napját... "


Hát az elég baj, ha az esküvő ilyesmivel elszúrható. Akkor ismét az egésznek az értelme kérdőjeleződik meg.... :(

2011. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
78%
Szerintetek ennek a Lánynak hányszor fogunk eszébe jutni az esküvőn, hogy így lehurrogtuk?? :P Szerintem taccsra vágtuk a nagy napját! :D
2011. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!