Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki meghallgatna? Nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki meghallgatna? Nagyon el vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz az eskuvonk,es par hettel elotte jelentik be tobben is a szuk csaladombol h ne varjak nagy osszeget,mert nem igazan allnak jol mostansag.Nem akarom megjegyezni h pontosan kikrol van szo,mert nem szeretnem ha vissza olvasnak a kerdesem veletlenul:(de nagyon kozeli szemelyek.Mi megteszunk mindent h jol erezzek magukat,h finom legyen a menu,meg h ne szenvedjenek a vendegek hianyt semmiben,elegans egyszeru eskuvo legyen,h ne kelljen szegyenkeznunk h nem volt megfelelo az ellatas,aztan ok meg meg annyi penzt sem tudnak tenni h epp a menut fizessek ki:(((nagyon el vagyok keseredve,mert felek h nagy minusszal jovunk ki,egyszer az eletben csinalunk eskuvot ,es akkor is igy kell jarnom,olyan kicsi reszemrol a csalad,es meg ez a keves kis rokonsag is szegyenbe tesz:(A paromnak sok meghivottja lesz,kb 150,nekem 25szemely,epp a testverek unokatestverek,nem tudom h van e itt olyan ember aki meg tud erteni,es nem tudom h mit tegyek,h jo legyen,en nem akartam eskuvot,mert tudtam nincs mire,de a parom miatt muszaly ,es most igy fogok jarni,rosszul esik h ijen csaladom van,h egy ijen jeles napon sem tudjak megallni a helyuket:(Tudna e valaki tanacsolna valamit,kerlek ne bantsatok,igy is nagyon szomoru vagyok.
2011. júl. 19. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim válasza:
66%

"Nem akarom megjegyezni h pontosan kikrol van szo,mert nem szeretnem ha vissza olvasnak a kerdesem veletlenul:(de nagyon kozeli szemelyek"

Az persze fel sem merül benned, hogy számukra milyen megalázó lenne, csak az, hogy esetleg világossá válik számukra milyen ember vagy.

"Mi megteszunk mindent h jol erezzek magukat,h finom legyen a menu,meg h ne szenvedjenek a vendegek hianyt semmiben,elegans egyszeru eskuvo legyen,h ne kelljen szegyenkeznunk h nem volt megfelelo az ellatas,aztan ok meg meg annyi penzt sem tudnak tenni h epp a menut fizessek ki"

Hogy érezze így jól magát akárki, ha már hetekkel korábban kellemetlenül érzi magát, mert érzi, hogy mekkora elvárásaid vannak?

Ugye nem várod, hogy 25-en fizetik esküvő felét? Egyébként szerintem a család ilyenkor nem azért van, hogy fizessen, hanem azért, hogy együtt örüljön veled. Ha te nem azért hívod őket, hogy veled legyenek a jeles napon, hanem azért, hogy megfelelj a párod társaságának, akkor szerintem egy álszent alamuszi alak vagy, aki szégyelli a saját származását, családját és van olyan érzésem hogy párod előtt színésznő is. Így akarsz oltár elé állni?

2011. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező! Az esküvő nem arról szól, hogy pénzt gyűjtsetek.

Örüljetek neki, ha valami kis jelképes ajándékot is vesz az, aki nem úgy áll anyagilag.

Tavaly volt az unokatestvérem esküvője és "csak" 2 pohárkészletet tudtam nekik venni, mert azért 4 ezer ft-ot nem illene borítékba rakni, de csak annyit tudtam maximum rászánni, és még így is éheztünk e miatt 1 hétig abban a hónapban, amiről ő nem tud és nem is fogom neki megmondani. Ugyanúgy örült az ajándéknak és azóta is beszélgetünk úgy, mint régen és nem sértődött meg ezért. Örült neki, hogy el tudtunk menni. Nekik sem jött vissza az 50 fős esküvő költsége, de nem is bánkódott emiatt 1 percig sem, hisz saját magukért házasodtak össze és nem pénzszerzés céljából. 29N

2011. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
63%
Tanacsoni? Ebredj fel, gyere le a fellegekbol, ne nyavogj. Biztos jo otlet neked ferjhez menni> Azt irod, egyszer az eletben csinalunk eskuvot. SZerintem Te tobbet fogsz. Elso ferj szerintem nem fog kibirni, 2.3.4. sm.
2011. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
61%

"h ne szenvedjenek a vendegek hianyt semmiben" leginkább szeretetben, megbecsülésben, tiszteletben fognak hiányt szenvedni.

inkább annak örülnél, hogy van családod, és olyan rokonaid akik egyáltalán kíváncsiak rád, én akkor se mennék el egy ilyen nőszemély esküvőjére, ha nekem fizetnének érte

2011. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
82%

Elolvastam, mert annyira szomorúnak tűnt a kérdésed, de a helyzet szerintem egyáltalán nem szomorú. Azt meg kell értened, hogy nem mindenki tud sok pénzt adni - és egyébként is, ami az egyiknek hatalmas összeg, az a másik szemében aprópénz. Ki tudna igazságot tenni?! Senki, és tudod, mit? Nem is kell. Rendeztek egy nagy lagzit, mert ekkora a rokonság, baráti kör. Sajnos ezt előre ki kell számolnotok, össze kell spórolnotok, mégpedig alapból arra az esetre felkészülve, hogy ha egyetlen fillért sem kapnátok, akkor is ki kell tudnotok fizetni mindent. Ezen felül minden ajándék forintnak, minden apró ajándéknak örülni kell, hiszen szívből adták, de előre nem szabad számolni ezekkel a "bevételekkel".


Elmesélem neked a mi esküvőnket: nekem senkim (szüleim is meghaltak már, testvérem, rokonaim sincsenek), férjemnek hatalmas pereputtya, a legközelebbiek is kb.60-70 főt jelentenek. Megoldottuk: a szertartásra mindenki hivatalos volt, előtte itthon rendeztünk egy kis uzsonnát (én sütöttem, főztem előre, aztán csak egy kis büféasztalra kitettem mindent, itthonról együtt mentünk az anyakönyvvezetőhöz. A házasságkötés után pedig már csak a legszűkebb család (a férjem részéről a szülei, a testvérei, házastársaik és a gyerekeik), az én részemről pedig csak a tanúm, összesen 11 fő plusz mi ketten) volt hivatalos a vacsorára. Az egész vacsorát én szerveztem és én(!) fizettem!!! A tanúmtól kaptunk egy babaplédet, a párom családjától 2 szett gyapjú párna és paplangarnitúrát, aminek az árát igen tapintatlanul a "fejünk felett" szedték be egymástól, így pontosan tudjuk, hogy összesen 22ezer volt, a szüleitől pedig a férjem öltönyét. Nem akarom kifillérezni, de ennek a többszöröse volt az éttermi számla, az otthoni, 60-70 fős vendégséget már ne is nézzük. DE SOHA, EGYETLEN PERCIG SEM PANASZKODTUNK, VAGY SZOMORKODTUNK, HOGY "CSAK ENNYI JÖTT VISSZA". Ez a mi nagy napunk volt, a lehetőségeinkhez mérten vontuk be a közös ünneplésbe a rokonságot, ők pedig a lehetőségeik vagy szándékuk szerint ajándékoztak.


Szerintem ne bánkódj felesleges dolgokon, az a legfontosabb, hogy a meghívottak osztoznak veletek a nagy örömötökben! Csapjatok egy nagy bulit és legyetek boldogok!

2011. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
66%
Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér! Nem várhatod el, hogy nyomják a pénzt, ha nincs miből. Persze, ha meg el sem mennének, akkor meg vérig lennél sértve, mert mégjobban ki lennél akadva, hogy a roh4dékok direkt azért nem jöttek, hogy ne kelljen pénzt adni! Beszoptad, ez van!
2011. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
70%

Na most itt tisztázzunk valamit. Kevés pénzt adnak vagy nem adnak semmit. Nem mindegy! Ha nem adnak semmit, az valóban bunkóság! Ha kevés pénzt adnak, akkor ne szólj semmit! Nem mindenki áll jól anyagilag, mint ahogy írtad is. Nem lett volna kötelező nagy esküvőt, ha meg kellett, akkor ez benne van a pakliban. Csak a pénzt látod a vendégekben? Nehogy már a saját menüjét fizesse? Esküvőn úgy szokás, hogy ti (szüleitek) állják az esküvőt, a kaját, a vendég az vendég és a párnak ad pénzt vagy ajándékot.

Ui: megtanulhatnál helyesen írni, mert ijen helyesírással még az iskolapadban volna a helyed, nem az anyakönyvvezető előtt!

2011. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
65%

"Koszi a valaszt 13;56 ezt csak az tudja aki benne van,en csak azert irtam ezt,mert amikor en voltam hivatalos valahova,nem igy alltam hozza,es soha nem mondta volna azt h most nem ugy allunk anyagilag,ahova kotelessegem elmenni oda el is megyek,es ugy illik h segitem mondjuk az unokatestveremet,vagy a testveremet,mert nem idegennek adom."


Oda vagy hivatalos, ahova menni akarsz. Ha engem meghívnak esküvőre rokonok közül nem biztos, hogy elmegyek. Semmi nem kötelező csak az amit te annak tartasz. Azért gondolj már bele. Nekem sincs annyi pénzem most, hogy akik ismerőseim közül házasodnak és azt a pénzt meg nekik adjam. Sajnos nem olyan világban élünk(legalábbis nálunk nehezen megy) ahol a pénzt csak úgy adni szokás, még akkor is ha esküvő.

Ne gondold már azt, hogy mindenkinek olyan könnyen megy a szekere, hogy esküvőkre szórja el a pénzét még ismerősnek sem adnék annyit, nem azért mert fukar vagyok. Ha úgy állnék anyagilag persze, hogy adnék. De így, hogy nem állok túl jól meggondolnám ezerszer. Azért meg az külön pofátlanság, hogy a pénzt várod vissza tőlük. : ) Ennek így semmi értelme nincsen. Minek kell ilyen nagy esküvőt tervezni, ha alig van rá pénzetek(?). Na ez az igazi ostobaság!

2011. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
49%
Én megértem a gondodat.Az a helyzet, hogy minden meg van már szervezve. Neked tudnod kellett, hogy a te rokonaid nem annyira tehetősek, mint a leendő férjed rokonai.Gondolom, hogy nem te akartad a rongyrázós esküvőt, de Romániában még az is divat volt, hogy a nagykoma mikrofonnal a kezében kikiabálta, hogy kinek a részéről, ki mennyit adott a fiataloknak.Nem tudom, hogy most is így van-e.Te ezt is jobban tudod, mint én.Ebből lettek a nagy égések, meg a két család közt az örök haragok.Túléled, ne aggódj.Nem várhatod el a szegény rokonaidtól, hogy adósságba verjék magukat, azért, mert egy rokon férjhez megy.Nektek meg, ha amúgy nem telne ilyesmire mégis vállaljátok, akkor majd mínuszról indultok, de egy éjszakára urak voltatok, hála az öregeknek, akik egybegyűjtik még az ángyukat, meg a nénékájukat is. Hidd el, nem a te hibád, és emiatt ne tarts haragot senkivel.Pénz jön, megy, mindig lesz valahogy.Legyetek egészségesek és nagyon boldogok! Multa sanatate si fericire in viata!
2011. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
87%
Ezen nincs amit egyed magad, mindenki annyit ad, amennyit tud. Ha ilyen nagyon aggódsz emiatt, akkor mondd el a vőlegényednek, hogy ez a helyzet s kész. Vagy ha már mondtad neki, akkor ő, hogy viszonyult ehhez? Azért aggódsz ezen ennyire, mert már voltak megjegyzései ezzel kapcsolatban?
2011. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!