Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki meghallgatna? Nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki meghallgatna? Nagyon el vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz az eskuvonk,es par hettel elotte jelentik be tobben is a szuk csaladombol h ne varjak nagy osszeget,mert nem igazan allnak jol mostansag.Nem akarom megjegyezni h pontosan kikrol van szo,mert nem szeretnem ha vissza olvasnak a kerdesem veletlenul:(de nagyon kozeli szemelyek.Mi megteszunk mindent h jol erezzek magukat,h finom legyen a menu,meg h ne szenvedjenek a vendegek hianyt semmiben,elegans egyszeru eskuvo legyen,h ne kelljen szegyenkeznunk h nem volt megfelelo az ellatas,aztan ok meg meg annyi penzt sem tudnak tenni h epp a menut fizessek ki:(((nagyon el vagyok keseredve,mert felek h nagy minusszal jovunk ki,egyszer az eletben csinalunk eskuvot ,es akkor is igy kell jarnom,olyan kicsi reszemrol a csalad,es meg ez a keves kis rokonsag is szegyenbe tesz:(A paromnak sok meghivottja lesz,kb 150,nekem 25szemely,epp a testverek unokatestverek,nem tudom h van e itt olyan ember aki meg tud erteni,es nem tudom h mit tegyek,h jo legyen,en nem akartam eskuvot,mert tudtam nincs mire,de a parom miatt muszaly ,es most igy fogok jarni,rosszul esik h ijen csaladom van,h egy ijen jeles napon sem tudjak megallni a helyuket:(Tudna e valaki tanacsolna valamit,kerlek ne bantsatok,igy is nagyon szomoru vagyok.
2011. júl. 19. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
63%
Készítsetek statisztikát, kik a leggazdagabbak, és csak azokat hívjátok el! Ilyen egyszerű! Szép kis firma vagy mit ne mondjak! Vagy ne hívd meg a csládodat, és legalább nem leszel így elkenődve!
2011. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
78%

Több szempontból is "jáááááááj!!!"


1. a helyesírásod tragédia, ezen még túlteszem magam

2. a hozzáállásod számomra érthetetlen... az esküvő nem egy hitelintézmény, ahová befektetsz, és visszajön minden

3. őszintén szólva valóban minek hívtok ennyi embert, ha nem fér bele?

4. számomra furcsa, hogy neked "lelki megterhelést" jelent az anyagiak rendezése, számomra vannak fontosabb értékek is az életben...

5. ha nem akartál esküvőt, akkor nem értem, mi ez a cirkusz, tartsatok szűkcsaládi ceremóniát, és ennyi.

2011. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy lagzit nem azért tartunk, hogy behozza a kiadásokat, hanem azért, hogy megünnepeljük az ifjú párt. Sőt, az ifjú pár megkéri a rokonságot, ünnepeljen velük, vagyis meghívja őket. A meghívottak pedig, cserébe, ajándékkal kedvesked(het)nek az ifjú párnak.

Na, akkor vegyük a tényeket.

A barátját mindenki maga válogatja, a családját nem. Arról, hogy milyen az anyagi helyzetük, te nem tehetsz. Ha nem tudnak drága ajándékot vinni, nem a te szégyened. Gondolj bele, jobb lenne, ha csak az esküvőre mennének el, és a lagzira nem? Elég kemény lehetett nekik az is, hogy közölték, sajna, nem futja költséges nászajándékre. Legalább gerincesek, nyilt kártyákkal játszanak.

Örülj, hogy ilyenek, és egészségesek.

Nekünk nagyon családias lagzink volt, elintéztük a szűk családdal és a haverokkal. Így voltunk 55-en. És nagyon jól sikerült. Mindent MI fizettünk, nem is vártuk el, hogy a szülők kifizessék, a mi napunk, a mi bulink, a mi költségünk. És direkt szóltunk mindenkinek, hogy ne adjanak semmi, csak jöjjenek el, mert 220 km-et kellett utazni a helyszínre. (A párommal az ország két végéből származunk, rokonok, családok is itt ill. ott laktak, de mi Pesten lakuk, és itt volt minden ceremónia.) Semmiképp nem szerettem volna "vendékfejést" vagy annak csak a látszatát is kelteni. Örültem, hogy ennyit utaztak, és eljöttek egyett ebédelni, ünnepelni velünk. Ma, sajnos 10 e ft is nagyon nagy érték egy családban, ahol talán hite is van, és munkanélküli. Gondold át a "problémád", és nézd más szemmel.


Üdv!


ui: ijen=ilyen, báccsa=bántsa

2011. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem teljesen normális dolog volt, hogy szóltak előre. Nekik lehet, hogy új ruhát kell venni az alkalomra, plusz valamit azért adnak. Nem fordult meg a fejedben, hogy tényleg rosszul állnak anyagilag, és még ez is megterhelő nekik? Elindítsanak titeket az életben? Ezt ne egy esküvőtől várd, végképp ne haragudj ezért másra.
2011. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
76%
Sok a hozzászólás,nem csoda felhergeli az embert a hozzá állásod.Nem csoda ha a pasik félnek a számító nőktől,ilyenekkel van tele a világ.
2011. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
77%

Szia Kedves Kérdező!


Van egy közhely, miszerint minden esküvő egy teljes anyagi csőd!

Tehát ha rokonok tudnának is fizetni, sem biztos ,hogy 0 lennél!


Másik: okos emberek akkor tartanak lagzit, amikor van rá pénzük. Teljesen felesleges szerintem anyagi csődbe juttatni magatokat. Ha mindenáron lagzit szeretnétek úgy, hogy nem engedhetitek magatoknak és férj részéről van leginkább ragaszkodás az eseményhez ,akkor pedig csináljatok kis lagzit! Legyen ott a "tényleg szűk" családi kör és ennyi!

Most már asszony vagy! Tessék úgy is viselkedni! A családokban általában a nő a gazdasági megbízott ,tehát szépen elmondod a férjednek ,hogy te ezt nem szeretnéd és nem álltuk úgy anyagilag, hogy ekkora lagzit megengedjetek magatoknak! Ha a pici párod szeret, akkor figyelembe veszi a Te véleményedet is!


Az esküvő egy ünnep. A pár ünnepli meg egybe kellését. A ti ünnepetek. Nem arról szól, hogy más adja alátok az anyagi hátteret. Minden épeszű ember akkor vállal esküvőt, ha összegyűlt rá a pénz! És nem arra alapoz, hogy ki mennyit ad nektek.

Most képzeld el, ha van egy nyugdíjas néni a családodban ,akit nagyon szeretsz, akkor azért nem hívod el mer máról-holnapra él?! Ez sosem így működött!


Nem tudlak sajnálni, mert a bajodra van több megoldás is! De neked egyszerűbb itt idegeneknek keseregni, mint asszonyosan a sarkadra állni és megmenteni a helyzetet!


És egy utolsó hozzáfűzni való: ha férjed is ilyen gondolkodású, akkor valószínűleg meg fogod kapni tőle életed végéig: "berezeg a rokonaidat is én ettem!" Ami hidd el, elég méreg lesz neked egy életen át!

2011. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, ha te szégyenkezel a családod miatt, akkor magadban kell keresni a hibát. És ha párod előtt szégyenkezel, jobb lesz, ha nem is mész hozzá. És ezt nagyon komolyan tanácsolom. Gondolkozz el rajta. Vagy a pénzed nélkül nem szeret?

----

A másik dolog: lehet pénz nélkül házasodni, 2 tanúval, felhajtás nélkül nulla forint. Ha nektek a díszlet a fontos, meg hogy mit látnak ebből mások, akkor kifizetitek. Ha ünnepelni akartok, ünnepeltek, és finanszírozzátok. De elvárni másoktól, hogy ünnepeljenek benneteket és ezt fizessék - enyhén szólva vicces.

Természetes, hogy akinek módjában áll, ajándékoz ilyenkor (akár pénzt is). De nem hiszem, hogy el lehet várni a vendégektől, hogy fizessenek, még akkor is, ha nem állnak jól anyagilag. Neki kajára kell, neked esküvőre - szerintem a kaja elsőbbséget élvez. Ha meg nem látod jó szívvel az ingyen evő vendéget, hát ne tarts vendégséget.


Kinek szervezed az "elegáns" esküvőt? Magadnak? Akkor ne várj támogatást.

Másoknak? Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Annyira legyen elegáns, amit még kibírtok anyagilag.

2011. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
80%

13:56-os vagyok!

Nyugodj meg! Írd össze, mi mennyibe fog kerülni, és kezdjetek belőle lefaragni.

Első körben arányosan osszátok el a dolgokat. A kaját, piát, sütit stb.

Utána amit tudtok, csináljátok meg ti. Mi díszítettünk, a meghívókat én gyártottam le stb. Azóta még két párnak megcsináltam, mert azt mondták, igényesebb, mint a nyomdai.

Én is tudtam nagyjából, kitől mennyit fogunk kapni. Pl a a mamám mondta, hogy csak pár ezer forintot tud adni. Nekem többet jelentett, hogy ott volt.

De azok, akik egyetlen fillért sem adtak, hát.... Én nem mennék el úgy a lakodalomba. Számomra tök sértő volt. Ráadásul úgy, hogy tudtuk, van pénzük bőven.

2011. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
63%
Ez a helyesírás mellbe vágott kissé. Én a helyedben helyesírási kézikönyvet kérnék, jobban meg fog térülni az életed során, mint az esküvő ára. Bocs.
2011. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
70%

egyszerűen döbbenetesen egyszerű fehérnép vagy...

ahogy már írták: MUSZÁJ és amit hozzátennék: ILYEN

szeressük egymást helyett pedig : SZERETJÜK EGYMÁST


Szerintem szólj a rokonidnak, hogy hívják fel a provident-et, hogy a te kis kényed-kedved szerint tudjanak tejelni, mert azt hiszed, hogy hozzámész valami nagymenő csávóhoz, így már te is egy gazdag pics@ leszel és szégyelled a családod...


menj el dolgozni, aztán majd amit félreteszel, abból kifizeted a családod vacsoráját...én így csinálnám...


az a hozzászóló, aki meg azt írta, hogy az anyósa is spúr, meg eltartja a 23 éves gyerekét, az ugyanolyan undorító alak, mint a kérdés feltevője...


szóval tudod mit? szomorkodj tovább...itt senki nem fog felvidítani szerencsére

2011. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!