Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki meghallgatna? Nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki meghallgatna? Nagyon el vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz az eskuvonk,es par hettel elotte jelentik be tobben is a szuk csaladombol h ne varjak nagy osszeget,mert nem igazan allnak jol mostansag.Nem akarom megjegyezni h pontosan kikrol van szo,mert nem szeretnem ha vissza olvasnak a kerdesem veletlenul:(de nagyon kozeli szemelyek.Mi megteszunk mindent h jol erezzek magukat,h finom legyen a menu,meg h ne szenvedjenek a vendegek hianyt semmiben,elegans egyszeru eskuvo legyen,h ne kelljen szegyenkeznunk h nem volt megfelelo az ellatas,aztan ok meg meg annyi penzt sem tudnak tenni h epp a menut fizessek ki:(((nagyon el vagyok keseredve,mert felek h nagy minusszal jovunk ki,egyszer az eletben csinalunk eskuvot ,es akkor is igy kell jarnom,olyan kicsi reszemrol a csalad,es meg ez a keves kis rokonsag is szegyenbe tesz:(A paromnak sok meghivottja lesz,kb 150,nekem 25szemely,epp a testverek unokatestverek,nem tudom h van e itt olyan ember aki meg tud erteni,es nem tudom h mit tegyek,h jo legyen,en nem akartam eskuvot,mert tudtam nincs mire,de a parom miatt muszaly ,es most igy fogok jarni,rosszul esik h ijen csaladom van,h egy ijen jeles napon sem tudjak megallni a helyuket:(Tudna e valaki tanacsolna valamit,kerlek ne bantsatok,igy is nagyon szomoru vagyok.
2011. júl. 19. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de nem sajnállak. Az csináljon lagzit, akinek van rá pénze, és nem dől össze a világ, ha netán mínusszal zár.

Ezt meg világéletemben rühelltem,hogy a menüt fizesse ki. Ha menüzni akar, akkor elmegy egy étterembe!

Számotokra a család azzal állja meg a helyét, hogy x összeget letesz az asztalra. Ne haragudj, de aki így gondolkodik, az azt sem érdemli meg,hogy a többi vendég elmenjen.

Nem vagyok a pohárkészlet ajándékozás híve, sőt inkább tényleg adjon pénzt,ha már adni akar, dehogy ilyen szinten elvárjam, meg remegjek érte, hát nekem ez nagyon gáz.

Mindenki addig nyújtózzon, amíg a takarója ér!

2011. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Ismerős ez az érzés. Nekünk 980 000 volt, és fél millió nem jött vissza :(

Voltak olyanok, akik 2 körül egyszerűen felálltak, és köszönés - és persze ajándék - nélkül távoztak.

Anno úgy állapodtunk meg, hogy arányosan fizetünk mindent, mivel nálunk is a férjem részéről volt több vendég.

És a borítékokat úgy nyitottuk ki, hogy csak azt néztük meg kié, akihez visszamegyünk, hogy tudjuk, pénzt vagy ajándékot kaptunk.

A többiből kiszedtük a pénzt egy dobozba, és csak utána olvastuk el a kártyákat. Azért csináltuk így, mert mindkét oldalról voltak tehetősebbek, és szegényebbek, így viszont senki nem tudta, ki mennyit adott. Ráadásul anyósom nagyon pletykás, így senkinek nem is mondhatunk semmit, még ha akartunk volna is.

2011. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
79%
Sokan örülnek hogy kenyeret tudnak venni!!!!!
2011. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim válasza:
84%

miért kellene szégyenkezned a családod miatt? igazán nem értem.. oszintén megmondják neked elore, hogy nem állnak jól anyagilag, viszont feltétlenül szeretnének eljönni.. vagy az ajándékátadáskor majd mikrofonba bemondjátok, kitol mekkora összeget kaptatok?

ha te csak azért hívtad meg oket, hogy visszajöjjön a lagzi ára, akkor miért nem mondod meg nekik te is oszintén, hogy akkor meghívás visszavonva, és nem lesz belole anyagi károtok..


azért olvastam el a kérdést, mert olyan szomorú a címe!

és tessék.. egy zsugori menyasszony siratja a nemlétezo nászajándékát..

2011. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 A kérdező kommentje:
Nem lesz valas a vege,szeressuk egymast,nem arrol van szo:((
2011. júl. 19. 13:57
 16/77 anonim ***** válasza:
84%

Meingott, sose gondoltam, hogy az esküvő árát vissza kéne szedni a rokonságtól!!!

Én akkor házasodnék, és akkora lagzit rendeznék, amit a párommal ki tudunk fizetni.

Itt meg sokat tenni már nem tudsz. Csak nem vasalhatod ki belőlük a pénzt..?!

2011. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
84%
De milyen együttérzésre számítottál már ne is haragudj??!! Örülj hogy a rokonaid elmennek, és nem mondták le, mert te te ilyen gusztustalan módon akarsz tőlük pénzt! Amúgy meg mekkora ciki, hogy még oda sem adták a pénzt, te meg már siratod a megálmodott milláidat! Hogy lehetsz ilyen szánalmas? Még azt sem tudod, mennyit kapsz tőlük, honnan tudod hogy nem adják vissza a "pörkölted meg az ásványvized" árát? Pff
2011. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk is ez van sajnos, csak a másik oldalról. Páromnak az anyukája eltartja a 23 éves munkanélküli fiát is a kis fizujából és pont a hétvégén közölte, hogy nem tud sokat adni és ez neki mennyire szégyen, mert már évek óta ettől félt, hogy ha egyszer eljön a nap akkor majd nem lesz elég... Hát... Akkor miért nem rakott félre havonta 1000Ft-ot... Mért nem hajtotta a másik fiát hogy dolgozzon... Na mindegy...

Az én rokonaim elég nagy összegeket akarnak adni (3 fős család 100e-et, mamám is 100e-et, anyuék is gondolom elég sokat fognak adni), az ő anyukája meg kettőjükre (anyósom és párom tesója) szerintem 10e Ft-nál többet nem fog adni...

Ráadásul még a ruháját is páromnak kéne megvennie...

Tudom, hogy nagyon rossz lehet, átérzem a helyzeted, de hidd el egyik félnek sem könnyű.

A másik meg, hogy nem kell szégyenkezned a rokonaid miatt, sajnos ezt ki kell bírnod, erről nem te tehetsz.

Próbálj ezen túl lenni és élvezd az esküvő elötti és alatti dolgokat.

2011. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt 13;56 ezt csak az tudja aki benne van,en csak azert irtam ezt,mert amikor en voltam hivatalos valahova,nem igy alltam hozza,es soha nem mondta volna azt h most nem ugy allunk anyagilag,ahova kotelessegem elmenni oda el is megyek,es ugy illik h segitem mondjuk az unokatestveremet,vagy a testveremet,mert nem idegennek adom.
2011. júl. 19. 14:02
 20/77 anonim ***** válasza:
95%

13:56, ott a pont, mi tagadás, én is empatikus készségeimmel felfegyverkezve jöttem válaszolni, erre ilyen anyagias kérdés jön. :(


Kedves Kérdező, gondold át, hogy amikor ezek a szegényebb rokonaid már nem lesznek, vajon sajnálni fogod tőlük azt az ebédet?

Ha meg tényleg nem engedhetitek meg magatoknak, hogy esküvőre költsetek, akkor lenne olyan megoldás, hogy csak helyszínt béreltek, és mindenki hoz valami finomságot, és együtt megeszitek, elvégre az a fontos nem? Hogy együtt vagytok a szeretteitekkel és örültök egymásnak.

2011. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!