Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet azt kérni a meghívottakt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet azt kérni a meghívottaktól, hogy ne hozzák el a nagyon pici (3 év alatti) gyerekeiket a lagziba? Hogyan lehetne ezt nem bántó módon közölni?

Figyelt kérdés

Ha mindenki hozná az összes gyerekét kb. 40 gyerek lenne.

Nem szeretnénk, ha mindenki hazamenne éjfélkor a gyerekek miatt.


2011. ápr. 5. 19:03
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
52%

Tudom, nem ez volt a kérdés, de először elmesélem: az egyik ismerős ezt úgy oldotta meg, hogy olyan szállodában tartották az esküvőt, ahol volt már játszótér, oda vettek egy nagy pancsolós medencét, és a 10-12 kisgyerekkel az ég világon semmi baj nem volt. Mindenki tudott róla, volt fürdőruha a kicsiknek. Amikor elfáradtak, akkor meg mentek fel a szobába.


Ha ekkora esküvőt tartotok, ez nem lehet akkora gond.



Nekem két kisgyerekem van, és senkire se tudom őket bízni. Ha babysittert kéne fogadni, és még nászajándékot is vinni, meg odautazni, a szállásról is nekem gondoskodni, stb: akkor a kedves ismerősnek küldenék egy képeslapot az esküvőre. De nem mennék el.


Amikor a gyerek otthon van, akkor pláne mindenki haza fog rohanni, hogy fürdetésre, fektetésre otthon legyen a kicsivel.


Azt nem tudom, téged ez miért zavar annyira, esetleg ne hívj kisgyerekes szülőket.

:S

Nekem ez a kérdés már eleve fura.

2011. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
88%
Mi tavaly voltunk lagziba. Hát eszembe nem jutott elvinni a gyerekemet. Idén is megyünk,már 2 éves lesz,de nem viselném el,hogy részeg alakok között szaladozzon, hogy egy matracon aludjon idegenek között, hogy 4kor felkeltsem,hogy megynk haza. Az meg a másik,hogy én sem tudnám magam elengedni,táncolni,tehát olyan lenne,mintha ott se lennék,mert a gyerkőcre figyelnék folyton.
2011. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes kérdés. Ilyet kérni valóban nem illik, viszont más részről a kicsi gyerekemet én sem vinném lagziba.

Mi szeptemberben megyünk egy nagyon kedves barátnőm esküvőjére, ami kb. 2,5 óra autóútra van tőlünk. Akkor lesz másfél éves a kisfiam, és nem fogjuk vinni. Még szopik, ha addigra leszokik, és átalussza az éjszakát, a nagyszülőknél fog aludni. Ha nem (ami szerintem az esélyesebb), akkor sem visszük magunkkal, mert nagyon kifárasztaná a hosszú autózás, ezért akkor is a nagyinál lesz, a szertartás után pedig hazamegyünk lefektetésre. Ez van. A barátnőm abszolút megértő volt.

Persze mindez nagyban függ a gyerektől is, az enyém nyolckor stabilan elálmosodik, nem bírja az autózást, és a lagziban is végig őt kéne hajkurászni. :) Más, idősebb, nyugodtabb gyerekkel elképzelhető, hogy megoldható.

2011. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
24%
Hát én bizony nem mennék a lagzidba!
2011. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
39%
Ha ekkora lagzit tartotok, akkor préseljétek bele valahogy a költségvetésbe a gyerekmegőrzőt. Biztos meg lehet oldani, hogy lefektessetek 40 gyereket valahogy, vigyetek matracokat, takarókat, és legyen 1-2 ember, aki vigyáz rájuk. Valószínűleg a szülők tényleg hazamennének akkor is, ha otthon kéne hagyni valakire a gyerekeiket.
2011. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
45%

Unokatesómék beleírták az esküvői meghívóba, hogy 15 év alatti nem jöhet az esküvőre. "Kérjük, 15 év alatti gyermekeiket hagyják otthon." vagy valahogy így. Vagy rakj 16-os karikát az meghívó sarkába :)


Hogy hova rakják a gyerekeket? nagymama, babysitter, stb.


Voltam olyan esküvőn, ahol a kisgyerekes családok miatt, este 9kor már csak lézengtünk.

2011. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
45%
Minden meghívón az áll:Meghívjuk Önt és kedves családját.vagy meghívunk téged és családod.ráírod alkohols filcel-3év alatti lurkók.Hülye ötlet aki sokáig akar maradni az úgy is megoldja h valaki vigyázzon rá aki meg nem az nem fog a te kedvedért sem tovább maradni.
2011. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
56%
A nagyon kicsik esetében én is láttam már gyerekmegőrzőt. 4 évesen vittek először anyuék ilyen helyre, addig mégis minek? Csak bontottam volna a rendet :D Az az első lagzis emlékem, hogy megeszek 3 tábla csokit és könyörgök, hogy hadd aludjak mamánál, mert ők tovább maradtak a lagziban és én is játszani akartam még :D A terítőkkel. Az ilyen kicsi gyerekek rengeteget sírnak, nameg ez a gyerekszám tényleg nagyon sok, de szerintem nem kell aggódnod, nem hinném, hogy ilyen kisgyerekeket elvisznek.
2011. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ennyien válaszolnak. Szerintem is valami gyerekmegőrző-féle lesz.


"aki meg nem az nem fog a te kedvedért sem tovább maradni"

Én eddig úgy tudtam, hogy az emberek a pár kedvéért mennek el az esküvőre.

2011. ápr. 5. 22:07
 30/60 anonim ***** válasza:
46%

Csúnya dolog lenne ilyet kérni. A gyerek a család része, nem egy tárgy. Ez nem olyan lenne, mintha azt kérnéd a vendégektől, hogy hagyják otthon a kocsijukat, hogy tovább tudjatok és felszabadultabban szórakozni. ( tudom abszurd példa:) ). Ez olyan lenne, mintha pl. tudnád egy barátnőd férjéről, hogy nem bulizós, korán hazamegy a lagzikból is, és megkérnéd ezért a barátnődet, hogy egydül jöjjön, hogy tovább maradjon.

Egyébként amelyik szülőnek fontos, hogy végre ki tudjon kapcsolódni, és bulizhasson egy nagyot, az úgyis megoldja a kicsi elhelyezését, és nem viszi magával, aki viszont ne tud ellazulni mert minden gondolata a gyerkőc körül forog, az pedig ha ott van a kicsi akkor azért megy haza korán, ha nincs ott, akkor pedig azért.

2011. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!