Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lányok/Nők! Csak én nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/Nők! Csak én nem akarok esküvőt?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok,van egy kisfiúnk az élettársammal.

Olvasom itt a sok esküvővel kapcsolatos kérdést és nem hiszem el hogy valakinek ennyire fontos lenne a habos-babos ruha vagy a több100 ember előtt kimondott Igen!

Ha csak rá gondolok hogy így kellene férjhez mennem rosszul leszek.

Más is van így ezzel??


2011. jan. 25. 18:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:

18:25

Ezért írtam, hogy bocs, nem olvastam a kommentet!

A kérdésedben szereplő "nem akarok esküvőt" megfogalmazás miatt értettem félre.


Az meg ízlés kérdése, hogy ki milyen esküvőt szeretne, sokan nem csapnak nagy bulit.

2011. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

nekem ha lenne 100 barátom akiket szívesen látnék az esküvőmön és csapnék nagy lagzit

de a családon kívül van 2 igaz barátom és ennyi


én ezért nem szeretnék hát nagy csillogást, dorbézolást csupán

2011. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
első sorban "és" helyett: én
2011. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
58%

Furcsa kérdés.....hiszen manapság egyre több fiatal utálja az esküvőt, utálja a Karácsonyt, utálja a Valentin napot, magyarán minden olyat ami kicsit kizökkent a hétköznapok monotonitásából. Még cikket is olvastam erről nemrégiben hogy a mai 20-as korosztály valahogy csakazértis ignorálja a szép ünnepeket, vagy ha nem is csakazértis okán, akkor egyszerűen azért mert nem tartja fontosnak azokat a dolgokat amik a szépről, az ünnepről, a pusztán örömből tartott eseményekről szólnak.


Ez nem feltétlen rossz, de nem tudom miért gondolod hogy ez egyedi nálad.....kolléganőim között (én 26 vagyok) egymásra megy a licitálás hogy ki utálja jobban a az esküvőket vagy a szép ruhákat, illetve decemberben meg arra licitálnak hogy ki mellőzi jobban a Karácsonyt.

2011. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
32%

semmiképp sem szeretnék esküvőt.

ha nagyon muszáj lenne, mondjuk ha már leéltük egymás mellett az életünket, és mondjuk az öröklés miatt, akkor talán azt mondom, hogy oké, írjuk alá.


de előre mit ígérgessek? nagyon visszásnak tartom, hogy arról írok alá egy papírt, amire semmi garancia nincsen. persze, ilyenkor jöhetnek a nagy romantikus idealisták a szokásos monológjukkal, hogy de ha tényleg akarod és komolyan gondolod, akkor együtt fogtok maradni!

és mi van, ha nem? mi van, ha valami annyira megváltozik, ha valamelyikünk meghülyül 40 évesen és azt mondja, h viszlát?


rengeteg lányon látom a környezetemben, hogy ők nem is házasságot akarnak, hanem egy bazi nagy esküvőt, templomot, giccses ruhákat, magamutogatást, hogy ezek után már csak ezért sem (meg sok minden másért sem) állok be a sorba.

szeretném megmutatni, hogy házasság nélkül is lehet normálisan élni, gyereket nevelni, szeretni egymást.

nekem pont elég lenne, ha a párom venne valami kis egyszerű ezüstgyűrűt, felhúzná az ujjamra, tán még én is egyet az övére, és ezzel a gesztussal ígérnénk meg egymásnak, hogy ameddig csak lehet, kitartunk egymás mellett szeretetben.


gyerünk esküvő-mániások, pontozzatok le! :P

2011. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
75%

Mindenki másmilyen. Nekem fontos, hogy megházasodjak mielőtt gyereket vállalok, mert ez szimbolikus értékű is, hogy a párommal nem félünk elköteleződni, és komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat. Az élettársi kapcsolatból nekem valami hiányzik, de nem vagyunk egyformák :) Ha pedig összekötjük az életünket, akkor az ünnepeljük meg úgy, ahogy nekünk jól esik. Én nem szeretném sok ember előtt kimondani az igent (nem szeretnék ismeretlenekkel jó pofizni a saját esküvőmön), viszont szép helyen szeretném megtenni (mondjuk egy kert), és szép ruhában. Valaki értelmetlennek tartja pl. az esküvői ruhát stb.-t, de nekem ez tetszik, ilyen vagyok, kész. Valakinek a házasság csak egy papír, valakinek (pl. nekem) pedig egy olyan gesztus, amit szeretnék megélni.

20/L

2011. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
33%

ha "csak egy papír"

ugyan miért is ne lehetne "csak úgy" aláírni?

2011. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
35%
Még annyi jutott eszembe hogy vannak ismerőseim aki azt mondták hogy maga az esküvő nekik csak egy papír, ezért bementek az önkormányzathoz és két tanúval puff, meglett a szerződés. Monoton volt és gépies, amolyan bürokráciai formula. Hát az akaratuk meglett, nem volt semmi csillogás, semmi extra :) Csak azt az egyet nem értettem, hogy ha a papírt nem tartották fontosnak, a csillogást és ünneplést nem tartották fontosnak, akkor minek kellett ez a hivatali epizód? Szerintem másnapra mindketten elfelejtették az előző napi 10 percet a hivatalban. Ezért nem értem miért kellett megkötni ezt a szerződést, mert ez nem esküvő, ez szerződés, szárazon. Bár ők azért akarták így mert azt mondták meghittebb, hát nem tudom de ez a szertartás kb. annyira volt meghitt mint egy személyi-igazolvány igénylés, és kb. annyi ideig is tartott. De ez egyéni, ha nekik így volt jó hát így volt jó :)
2011. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%
Én a magam részéről szintén hányingert kapok a több száz fős habos-babos esküvőtől de nekem fontos volt, hogy papíron is összetartozzunk. Mi tartottunk egy polgári esküvőt amikor úgy éreztük, hogy biztosak vagyunk abban, hogy együtt akarjuk leélni az életünket. Azóta már nekünk is van egy fiunk.
2011. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
63%
Nem előírás, hogy esküvőt nagy ruhában, és 100 ember előtt kell tartani. És nem is ez a lényege, aki szerint ez, az el van tévedve. Az igazi lényeg az, hogy jogilag is rendezzük a kapcsolatunkat, a romantikus verzió szerint pedig az a lényeg, hogy kinyilvánítsuk tényleg összetartozunk és egymással képzeljük el az egész életünket. Én ebből a szempontból "konzervatív" vagyok: az élettársi kapcsolat kimondva-kimondatlanul de elsősorban a melegeknek lett "kitalálva", mert ők nem házasodhatnak, és persze jogosan felmerül a kérdés ha már élettársak vagyunk, miért nem törvényesítjük a kapcsolatunk... A másik meg én nem leszek 30-40-50 stb évesen, egy vagy ki tudja hány gyerekkel továbbra is valakinek a barátnője-szeretője-élettársa, hanem a felesége, és ne úgy mutasson be, hogy ő a "párom" meg a "kedvesem" és hasonló maszlagok. Bizonytalanba gyereket sem szülök, akinek én kellek és családot akar, az tiszteljen meg azzal, hogy elvesz feleségül is.
2011. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!