Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Együttélés nélkül ti házasodná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélés nélkül ti házasodnátok, illetve vennétek házat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Barátnőmmel a 30-as éveink elején járunk. Picivel több, mint 1,5 éve vagyunk együtt. Ez a kicsit több, mint 1,5 év együttlét egyben azt is jelenti, hogy ennyi ideje ismerjük egymást. Gyakorlatilag az első randinkon összejöttünk (előtte nem is tudtuk a másikról, hogy létezik).


Már 1 év után elkezdett nyaggatni az esküvővel meg a közös házvásárlással (amibe jobbára csak az én pénzem lenne benne, mert nekem van megtakarításom). Ebből sok vitánk is volt. Én szeretnék esküvőt, meg úgy érzem tényleg komolyan gondolom vele, viszont sosem éltünk még együtt. 2 hét volt a legtöbb amit egyhuzamban együtt töltöttünk. Konkrétan azt mondta, hogy ő gyereket csak úgy akar, ha már házunk van, összeköltözni meg csak úgy, ha már elvettem feleségül. Szeretem őt, de nekem akkor is az a véleményem, hogy előtte kellene együtt élni egy kis időt, mert úgy ismeri meg az ember a másikat igazán. De erre ő azt mondta ő már megállapodni akar, nem "próbálgatni", hogy meglássuk működne-e (pedig van egy örökölt lakásom ami felújítást igényel ugyan, de ideiglenesen kipróbálhatnánk itt az együttélést, aztán venni egy normálisat, de ezt ő nem akarja).


2021. szept. 30. 14:13
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

20-as!


"Amikor meg már az együttélés is rendben volt, össze is házasodtunk."


Ő előbb akar esküvőt, utána házat venni. Szóval, ha mégis kiderül az együttélés során, hogy nem egymást keressük életünk végéig, akkor lett véve egy ház (hitellel) + a válás is egy procedúra. Én szeretném, hogy minden jó legyen, de mégis van bennem egy kis para ez miatt.

2021. szept. 30. 23:27
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 3 hónap albit nyögjetek ki
2021. okt. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt.
2021. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent nem tudok hozzátenni az eddigi valaszolókhoz, de leírom én is: kizárt hogy így házasodnék, gyereket vállalnék vagy házat vennék. Mi 5 évig éltünk együtt házasság előtt. Szerintem 1-2 év együttélés MINIMUM kell, hogy megismerje az ember a másikat, minden helyzetben, minden szituációban. Randikon bárki mutathat bármit.

A házvásárlás meg szintén vicces, ő nem szül amíg nincs, de pénzed meg csak neked van. Ha vannak is ilyen terveid, én a helyedben egyedül venném házasság előtt. Aztán ha jól alakul az életetek, akkor ennek nem lesz jelentősége, hogy papíron kié. Ha meg rosszul, akkor nem tud kitúrni a saját ingatlanodból, mivel a házasság előtt szerzett vagyon külön vagyon is marad. Ha összeházasodtok, és utána veszel házat, akkor onnantól tarthatja a markát a feléért, mert hiába a te pénzéből van, házasság alatt szerzett vagyon osztódik válásnál. Szóval ne hagyd magad belerangatni semmi elhamarkodott egyoldalú felelősségvállalásba.

2021. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó mondja. Lakást ha veszel, akkor házasság előtt, mert az akkor külön vagyon marad, minden féle papír nélkül, de ha házasság alatt veszed, akkor hiába a Te pénzed van benne, viszi a felét. Együttélés nélkül a mai világban ne házasodj.
2021. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd ki akar használni anyagilag, erőszakos és még buta is. Olyan élethelyzetek, mint az összeköltözés első időszaka, a babavárás, gyereknevelés egy erős kapcsolatot is próbára tesznek, de ha még az se derült ki, hogy bírnátok-e együtt lakni huzamosabb ideig, hát... Nőként mondom, marha vagy, ha engedsz a zsarolásnak. Költözzetek a lakásodba és ha jól alakul, akkor lépjetek tovább. Ha ez nem kell neki, akkor egyértelműen a pénzed kell neki, amit válással tud megszerezni.

Az én példám talán segít. Mi ismeretlenül randiztunk először, de megbeszéltük, hogy legalább 1 évig szóba sem kerül az esküvő téma. Hamar össze is költöztünk és voltak nézeteltérések, össze kellett csiszolódni. Aztán eltelt az az év is, és akkor beszéltünk a jövőről. Addigra láttuk a vidám, nyűgös, izgalmas és unalmas napjainkat is, és tudtunk egyensúlyt találni, a te meg én helyett "mi" lettünk, onnantól közös tervekkel, vágyakkal, amibe egyenlő forrást dobtunk bele. A barátnőd ezt akarja kihagyni úgy, hogy te áldozz be mindent, amid van. Beszélj vele, és ha tiltakozik, akkor komoly baj van vele.

2021. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ő a lakást, meg a pénzed akarja.
2021. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Van valami elviselhetetlen hibája, amit az alatt a 2 hét alatt sikeresen eltitkolt, de nagyon komoly oka van annak, hogy még pár hónap együttélést sem akar. Én a helyedben erre így rákérdeznék. Ha szeret, akkor milyen akadálya is van ennek?

Az, hogy neki nincs pénze, de már úgy dirigál, hogy hogyan költsd el a pénzed, mintha a feleséged lenne, és mintha a pénz az övé lenne, szóval ez a tény engem nagyon elbizonytalanítana, és felvetné azt a kérdést, hogy mi lenne, ha nem lenne pénzem.

Adj neki ultimátumot, vagy együttélés és majd esküvő, vagy semmi!

2021. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szeretne együtt élni? Talán konzervatív? Vagy esetleg van az a baromság, amivel nők etetik egymást, hogy ha együtt élsz egy férfival, akkor nem fog soha elvenni, mert elköteleződés nélkül is megkapja a feleség szerepét. Nem lehet hogy esetleg ettől fél, vagy volt korábban hosszú kapcsolata ahol nem vették el, csak elment az ideje? Mert akkor én őt is megértem, azért 30-on túl már nincs erre ideje az embernek. De téged is megértelek, hogy nem akarsz így belemenni. Mielőtt elhordjuk a nőt mindenféle hárpiának meg aranyásónak, azért szerintem meg lehetne vizsgálni az ő nézőpontját is, de ezt neked kell tudnod, kérdező.

Mindenesetre a helyedben megmondanák neki, hogy te magad is házasságot akarsz, ha minden rendben van, de legalább kicsit éljetek együtt, nézzétek meg, milyen.

2021. nov. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!