Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez tényleg megalázó vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez tényleg megalázó vagy én csinálok ügyet belőle?

Figyelt kérdés

Már régóta együtt vagyunk (lassan 4 éve) a kapcsolatunk elejétől fogva téma a közös jövő, ez mindig is evidens volt köztünk az (régóta ismerjük egymást).

Ahogy telt az idő és egyre több ismerősömet eljegyezték, sajnos irigy voltam.

Mivel mindent megbeszélünk, ezt is elmondtam a páromnak, úgyse tudtam volna magamba tartani...

Sajnos valamelyest tényleg sokat lovagoltam a témán, de sose mondta, hogy ez zavarná, gondoltam úgyis mindneről beszélhetünk, na meg sajnos tényleg bántott a dolog.

(korombelieket fele annyi idő után kéregették sorra)

Minden beszélgetésünk előtt/után nyomatékosítottam, hogy ezeket nem azért mondom, hogy megkérjen, mert az utolsó dolog az amit szeretnék, hogy a barátomtól kierőszakoljam az eljegyzést, de egyszerűen ki mással beszélhetném ezt meg...

És most jön a lényeg,

a napokban olyat mondott amitől annyira undorodom, hogy elképesztő...

Viccelődtünk a múlton, amikor még nem ismertük egymást csak látásból amikor ilyet szólt: "gondoltad volna, hogy egy ilyen embernél fogod majd kikönyörögni az eljegyzést?"

Aznap abszolút szó se volt ilyenekről, nekem annyira rosszul esett, hogy mintha minden összeomlott volna bennem...

Mondtam neki, hogy nem az a bajom amit mondott, hanem, hogy ő ezt így gondolja...

Tényleg beszéltünk róla többször, illetve én, de én a legkevésbé sem akartam ezt elérni.

Szörnyen rosszul esett, már undorodom az egész témától, ezek után nem is tudnék örülni az egésznek.


Mi a véleményetek erről? Én fújtam fel?

(Megértem az ő oldalát is, de én azt hittem partner a jövőtervezgetésben....)

Ja ás fiatalok vagyunk! 22 évesek.


2013. aug. 4. 14:20
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
93%

szerintem is ez csak egy vicces megjegyzés volt, és arra vonatkozott, hogy oda leszel egy "ilyen" emberért, vagyis magát alacsonyítja le. A mondatot nem ártana értelmezni, mielőtt nekiesel a pasinak. És nem tehet arról, hogy ki vagy hegyezve erre a témára és akárki akármit mond te ugrasz rá.


35/N

2013. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
88%
gondolom a lepontozás a kérdező részéről szintén ugyanaz mint az eljegyzés, ha nem azt hallja amit szeretne - (szegény ember 4 évig hallgatta h de mennyire rosszul csinál mindent , egyszer mert reagálni , akkor összetörte érzékeny asszonykája lelkét és szidni kéne itt mindenkinek az embert mert annyira megbántotta szegény kérdezőt , akinek amúgy is annyi baj van a kapcsolatában hogy már kreálni problémákat is ráér :) ) - de akkor nagy a baj rögtön :)
2013. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
74%

Ugye egy szép gyűrű azért meggyógyítaná a megbántott szíved?

:D Na arra várhatsz :D

2013. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvastam el hogy ki mit válaszolt, csak a főkérdésedet.

Én nem tudom hogy te miért vagy kiakadva vagy miért sokkolt amit a párod mondott. Végül is nem tagadtad hogy állandóan téma volt nálad, és valljuk be, az ember ha nem akar valamit arról nem beszél állandóan..

Persze hogy mindig a végére mondtad, hogy "nem azért beszélek mások eljegyzéséról mert én is szeretnék....ÁÁÁÁÁÁÁÁ nem! Hanem azért mert téged érdekel.." Ez így hazugság, csak úgye véletlenül sem vallanád be, hogy a lelked mélyén te is már rég vágysz egy eljegyzésre.. Remélve ha sokszor dumálsz erről "észbe kap" és rájön mi a vágyad..

Hidd el egy idő után fárasztó mindig ugyanazt hallgatni...

Így nem adok igazat neked hogy még te vagy megsértődve vagy neked eset rosszul...

Attól hogy együtt akartok élni, nem állandóan felhívni a figyelmet olyan dolgokra ami másokkal történik..

2013. aug. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
92%

Én elhiszem, hogy nem ezt akartad belőle kihozni és nem is kierőszakolás, de kicsit tényleg kikönyörgés feelingje van. Ha folyamatosan szóba hozod az eljegyzés témát, az úgy hangzik, hogy "mikor jegyzel már el?"

De azért nekem is rosszulesett volna maga a stílus. Ha nem akar eljegyzést és úgy látja, te meg erőszakolod, akkor tisztázza: ő még az elkövetkezendő pár évben nem szeretne eljegyezni és hogy hanyagoljátok a témát, ilyen téren nem akar egyelőre tervezgetni.


Fiatalok vagytok még, talán jobb lenne, ha előbb dolgoznátok, el tudnátok magatokat tartani, együtt élnétek egy darabig, meg hasonló hasznos dolgok. Mert az eljegyzés nem egy cuki dolog, amivel lehet dicsekedni a barinők előtt, hanem egy komoly döntés, a házasság előszele, konkrétan a házasság szándékából születik. Nem azt kell alapul venni, hogy mások milyen hamar tartottak eljegyzést, hanem hogy ti már kész vagytok-e rá?

2013. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
84%
Elmondod neki, hogy bánt hogy mást ennyi idő után megkért a párja, hát mi a kikönyörgés ha nem ez?
2013. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 MRC31 ***** válasza:
95%

Ha nő lennék és hasonló életfelfogású akkor nekem is rosszul esett volna egy ilyen mondat. De nézzük meg a dolgot közelebbről! Ahogy én látom számodra nagyon fontos a biztonság érzelmi téren is, határozottnak tűnsz és olyannak aki előrerohan. Közel 4 év kapcsolat után érthető az eljegyzés gondolata-megvalósulása, viszont még nagyon fiatalok vagytok. Rengeteg változás áll még előttetek az énképben is, még akkor is ha most ezt elképzelhetetlennek tartod. A félelemből fakadó biztonság keresés, támaszkodás jele az általad említett irigység, hogy egyedül maradsz, lemaradsz. De a párkapcsolat nem verseny, olyan mint egy gyümölcs, be kell érnie. Tisztán látszik, hogy a srác nyaggatásnak veszi ezt a témát és nem azért nem mond semmit mert nem zavarná, hanem mert nem tud mit kezdeni vele! Viszont minél többször rágod a fülét annál jobban elodázza, tehát a sürgetéssel pont az ellenkezőjét váltod ki. Az, hogy minden beszélgetés előtt/után nyomatékosítod, hogy áá, nem azért mondtad, hogy kierőszakold - ezzel bizony tükröt tartasz felé. Tisztában vagy azzal tudat alatt, hogy ez erőszak és azért tagadod le. Mert kínos, hogy megbántod ezzel. Bizonyára megfojtanál egy kanál vízben, hogy ilyet írok, de nem az a lényeg, hogy mit látsz belőle, hanem az, ha tényleg szereted a srácot akkor abba gondolj bele, hogy Ő mit érez. Bizonyításként ott az a mondata - ami szíven ütött - ami egy régóta halmozódó tüske. Önkéntelenül visszatükrözte a nyaggatást mint egy védekezés ha érted.


Ha tényleg szereted a srácot akkor feladatod bevárni Őt, neki meg utolérnie téged. A sürgetés és egyben a halogatás IS az éretlenség jele, még akkor is ha azért is meg akarnál fojtani.

2013. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
53%

Ja ha már beszélünk valamiről az kierőszakolás? Ha én megkérdezem a páromtól, egy beszélgetés szintjén, hogy és te hány gyereket szeretnél majdan, fiút vagy lányt, az azt jelenti, hogy már másnap teherbe akarok esni? Ha meg nem beszélnek ilyenekről, csak élnek egymás mellett, és 10 év múlva derül ki, hogy a fiú házasságfóbiás, és esze ágában sincs házasodni, akkor meg a lány hibája, mert hogy az ilyesmit meg kell beszélni előre! Hát ő beszélt róla, és most mégis ő a hül.ye pic.sa, hogy egyáltalán szóba hozta.

Igen is bunkóság volt a fiú részéről. Ha őt zavarja hogy ez a téma "folyton", akkor mondja meg, gondolom nem néma. De nem kell bunkóskodni, mert aztán megnézheti, hogy ki fog könyörögni miért!

2013. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
80%
A beszélgetés és a kérdező szavaival sokat lovagolok a témán azért van különbség.
2013. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
57%
És még hány ilyen hülye liba van, belegondolni is rossz.
2013. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!