Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez tényleg megalázó vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez tényleg megalázó vagy én csinálok ügyet belőle?

Figyelt kérdés

Már régóta együtt vagyunk (lassan 4 éve) a kapcsolatunk elejétől fogva téma a közös jövő, ez mindig is evidens volt köztünk az (régóta ismerjük egymást).

Ahogy telt az idő és egyre több ismerősömet eljegyezték, sajnos irigy voltam.

Mivel mindent megbeszélünk, ezt is elmondtam a páromnak, úgyse tudtam volna magamba tartani...

Sajnos valamelyest tényleg sokat lovagoltam a témán, de sose mondta, hogy ez zavarná, gondoltam úgyis mindneről beszélhetünk, na meg sajnos tényleg bántott a dolog.

(korombelieket fele annyi idő után kéregették sorra)

Minden beszélgetésünk előtt/után nyomatékosítottam, hogy ezeket nem azért mondom, hogy megkérjen, mert az utolsó dolog az amit szeretnék, hogy a barátomtól kierőszakoljam az eljegyzést, de egyszerűen ki mással beszélhetném ezt meg...

És most jön a lényeg,

a napokban olyat mondott amitől annyira undorodom, hogy elképesztő...

Viccelődtünk a múlton, amikor még nem ismertük egymást csak látásból amikor ilyet szólt: "gondoltad volna, hogy egy ilyen embernél fogod majd kikönyörögni az eljegyzést?"

Aznap abszolút szó se volt ilyenekről, nekem annyira rosszul esett, hogy mintha minden összeomlott volna bennem...

Mondtam neki, hogy nem az a bajom amit mondott, hanem, hogy ő ezt így gondolja...

Tényleg beszéltünk róla többször, illetve én, de én a legkevésbé sem akartam ezt elérni.

Szörnyen rosszul esett, már undorodom az egész témától, ezek után nem is tudnék örülni az egésznek.


Mi a véleményetek erről? Én fújtam fel?

(Megértem az ő oldalát is, de én azt hittem partner a jövőtervezgetésben....)

Ja ás fiatalok vagyunk! 22 évesek.


2013. aug. 4. 14:20
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim válasza:
35%
Micsoda probléma :| Az eljegyzés csak külsőség...
2013. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
És amiért főleg megalázónak tartom az az, hogy nem tartom magam egy olyan lánynak sem kívülről sem belülről akinek könyörögnie kellene egy eljegyzésért....
2013. aug. 4. 14:25
 3/56 anonim ***** válasza:
79%
Miért divat ez a kikönyörgés? Könyörgöm 22(!) évesek vagytok! Naná, hogy könyörgésnek veszi, ha állandóan felhozod neki! Manapság már minden tizenévest eljegyeznek 1 hónap után. Van értelme? Lesz belőle házasság? Csak kis százalékban! Most jobb lett volna ha megkér? Nem lett volna benned, hogy csak azért, mert rágod a fülét?
2013. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
79%

Megalázónak nyilván megalázó, de nem tőle, hanem magadtól: igaza van, erőszakolod, könyörgöd az eljegyzést, ami önmagad megalázása.


Hiába sorolod fel 100%, hogy nem azért nyavalyogsz, hogy eljegyezzen, ha egyszer mégis. Irigy vagy, hisztiztél, és utána azzal nyugtattad, hogy csak beszélni akarsz erről. Holott ugyanúgy beszélhetnél erről bármelyik barátnőddel, akár testvéreddel ha van, édesanyáddal. De nem, te igenis a párod tudtára akartad hozni, hogy a barátnőid nyomába akarsz érni.


Neked egy "érdem" az eljegyzés. Megértem a barátodat, hogy így nem akar eljegyezni, hiszen valójában nem őt akarod, hanem csak azt, hogy végre te is olyan "fontos" legyél mint mások, legyen mit mutogatni.


22 évesen, 4 év kapcsolat után most lehet, hogy megkérne, ha békén hagytad volna - de az sem a világ vége, ha nem - most viszont reménykedhetsz, hogy egyáltalán valaha megkérjen ennyi hiszti után nyilván elment tőle a kedve. Tinikapcsolat a tiétek, ezek ritkán fordulnak ám komolyra. 22 évesen meg még felesleges is az esküvőn gondolkozni, hacsak nem dolgoztok mindketten és éltek együtt. De ilyenkor manapság még tanulnak a fiatalok, fogalmuk sincs a való életről. 2 naiv félfelnőttnek nem kell még eljegyzés, nyugi :)

2013. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
68%

te sértődsz meg ezen azok után h bevallottan ÉVEK ÓTA FOLYAMATOSAN ezzel vegzálod?

javaslom nézz kicsit magadba, mert nem járja h neked mindent lehet, ő meg egyszer lereagálja már undorodsz?amúgy is érdekes kapcsolatotok lehet ha az ettől undorba fordult...

2013. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
87%
Ezek szerint számára egy kicsit erőszakosra és gyakorira sikeredett az eljegyzés-téma megbeszélése. Szerintem hanyagold most az eljegyzést, évezzétek a közös pillanatokat, fiatalok vagytok, majd eldől minden. Legyetek boldogok!
2013. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem csak formaság, tartozik hozzá egy érzés is, ami ez esetben rossz érzés.

Próbálj rájönni az okára, miért nem akarja az eljegyzést, ne az ok következményén rágódj...

2013. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen lányoktól mentsen meg a jó isten...
2013. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
82%
Még mindig jobb, mintha az esküvő után vágná a fejedhez, hogy kierőszakoltad... Saját tapasztalat :(
2013. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, én azt gondolom, hogy a közös jövő nem mindenkinek jelent egyet az eljegyzéssel és a házasságkötéssel. Vannak emberek, akiknek ez nem számít. Felesleges cécó és ők eljegyzés és házasságkötés nélkül is közös jövőt gondolnak vagy terveznek a másikkal. És lehet, hogy a párod is ilyen. De az is lehet, hogy majd egyszer csak megkérné a kezed. De ez, hogy folyton csak ezen lovagoltál vagy lovagolsz, ez már tényleg túlzás. És én ezt nőként mondom.:) Hidd el, ha valaki valakivel együtt akar lenni, akkor az nem az eljegyzésen vagy a házasságkötésen múlik.:) Mert lehet úgy boldognak lenni, hogy az ember nem házas és lehet úgy is boldogtalannak lenni, hogy az ember házas. Én magam házasságpárti vagyok, házas is vagyok, de ugyanakkor soha nem lovagoltam ezen a témán, amikor megkaptam a kérdést, igent mondtam és ennyi. De ugyanakkor azt is megértem, aki nem akar házasként élni, de szeretné a jövőjét a párjával papír nélkül is leélni.
2013. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!