Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem akar eljegyezni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar eljegyezni? Nagyon bánt. (többi lent)

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve együtt vagyunk, már babánk is született. Mindíg azt vártam egész terhesség alatt, hogy mikor jegyez el, és végre nem azt mondja a haverjainak/ismerősöknek hogy ő a barátnőm, hanem a menyasszonyom.... Az előző barátnőjét eljegyezte, 1(!!) év után, radásul azt mondja őt nem is szerette úgy. Engem nagyon bánt, anyukám is kérdezte már, hogy mikor lesz már az eljegyzés? Meg hogy nem akar eljegyezni??? Nem is tudja mennyire rossz ez nekem, úgy érzem nem akarja hogy több legyek számára. Persze tudom egy gyűrű meg egy szó nem jelent semmit, de nekem jól esne. És ezt ő is tudja de mégsem lép...



Örülök h legalább kiirhattam magamból... senki másnak nem mondtam eddig.


2012. júl. 23. 11:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%
én is ilyen helyzetben vagyok kérdező, csak én már nem gyötörtem magam tovább és megkérdeztem, hogy miért nem akar elvenni. Hát a témát gyorsan terelte nem adott normális választ, szóval én már letudtam magamba, hogy ő bizony soha nem fog feleségül venni
2012. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha közös gyereket vállal egy pár- és itt nem arra gondolok, hogy felelőtlenül vannak együtt és megtörténik- akkor nyilván komoly tervek is vannak mindkét fél részéről.. Szerintem mindkét félnek jobb, ha a kapcsolat már a gyermek előtt rendeződik, akár egy 2 tanús esküvővel (vagy szűk családdal) hiszen az csak jobb, mint egy apai elismerő nyilatkozat.. (ez persze Nálatok már a múlt, de aki még babát váró hozzászóló volt, annak még beleférhet időben)

Másrészt ijesztő ez a kommunikációs szakadék a felek között.. egy pár vagytok nem?? Kivel beszélnéd meg a gondolataid, érzéseid, ha nem Vele? Szerintem nem ciki megkérdezni, megbeszélni, hogy Te hogy szeretnéd és Ő is elmondja a terveit.. én pl. mondtam, hogy mielőtt albérletből a közös otthonunkba költözünk szeretném ha eljegyezne (ez már korábban is szóba került közöttünk) de azért legyen meglepetés.. Nekem is jobb volt, mert nem csalódtam (nem várhatom el, hogy gondolatolvasó legyen, bármennyire is egy hullámhosszon vagyunk) és Neki is, mert úgymond "tiszta vizet öntöttem a pohárba".

Beszéld meg Vele, hogy Te úgy érzed, hogy a következő szintre léphetne a kapcsolatotok, amikor már nemcsak érzések terén, hanem hivatalosan is család lehetnétek, mert Neked- és remélhetőleg Neki is- ez fontos.

2012. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
85%
Ülj le a pároddal és konkrétan mondd meg neki, hogy házas szeretnél lenni és beszéljetek meg egy időpontot. A szertartás összege jelképes vagy ingyenes, ha van már gyerek akkor lagzi sem szokás.
2012. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akarsz ESKÜVŐT még, akkor MI A TÚRÓNAK KELL ELJEGYZÉS? Az eljegyzést esküvő szokta követni! Nem értem az embereket! Kell az eljegyzés, hogy elhidd neki hogy komolyan gondolja, de azért esküvőt mégse... hogy is van ez? Most vagy eljegyez és hozzámész belátható időn belül, vagy felejtsd el a színjátékot és éljetek boldogan! Bár nem tudom hogy fogtok, ha egy ilyen fontos témát nem tudsz vele megbeszélni. Az emberek manapság nem beszélnek meg semmit, csak találgatnak meg trükköznek, ez mire jó? Az én férjemmel az elejétől úgy volt, hogy egy idő után magunktól úgy beszéltünk a jövőről ha szóba került, hogy "majd ha a feleségem leszel" meg ilyenek... aztán egyszer csak megkérte a kezem, utána amint lett pénzünk házasodtunk is.
2012. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Megértem a lelki állapotodat, nem vagy vele egyedül én annó azért nem hoztam fel komolyan a témát, mert nem akartam kényszeríteni, persze feszültség volt bennem, és egyszer csak kitört belőlem, hogy úgy érzem nem fejlődik a kapcsolatunk, egy helyben állunk (nem vagyok rá büszke de tényleg kemény hisztit vágtam le neki, mert már nagyon felgyülemlett bennem) valami csoda folytán vette az adást és megkért :)

A miértet érdemes lenne megkérdezni tőle, lehet maga sem tudja megfogalmazni. Szerintem finoman kérdezgesd, tereld rá a beszélgetést, hátha kiderül.

2012. júl. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
53%

Én nem igazán értem a problémádat. Te -feltételezem- olyan nő vagy,akinek kell a szintlépés: járás,együttélés,eljegyzés,házasság,gyerek. Ti már a legfelső szinten álltok. Akkor mégis,mi a bajod? Nem gondolja komolyan?? Van egy közös gyermeketek,akit együtt neveltek,ha nem akarna sem téged,sem a gyereket, elmenne. Komolyan gondolja,csak már túllendültetek az egészen és ugyan hivatalosan nem is,de házas és szülőtársakként nevelitek a picit.

Már bocs,de én úgy látom,te csak azért akarod az eljegyzést,hogy a környezetednek bizonyítsd,hogy nem szarral gurigáztok-ami persze azért érthetetlen mert már van gyerek..

20N

2012. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Végül mi történt? :)
2017. febr. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!