Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem akar eljegyezni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar eljegyezni? Nagyon bánt. (többi lent)

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve együtt vagyunk, már babánk is született. Mindíg azt vártam egész terhesség alatt, hogy mikor jegyez el, és végre nem azt mondja a haverjainak/ismerősöknek hogy ő a barátnőm, hanem a menyasszonyom.... Az előző barátnőjét eljegyezte, 1(!!) év után, radásul azt mondja őt nem is szerette úgy. Engem nagyon bánt, anyukám is kérdezte már, hogy mikor lesz már az eljegyzés? Meg hogy nem akar eljegyezni??? Nem is tudja mennyire rossz ez nekem, úgy érzem nem akarja hogy több legyek számára. Persze tudom egy gyűrű meg egy szó nem jelent semmit, de nekem jól esne. És ezt ő is tudja de mégsem lép...



Örülök h legalább kiirhattam magamból... senki másnak nem mondtam eddig.


2012. júl. 23. 11:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Komolyan nem értem, hogy ha ennyire fontos az esküvő akkor miért szültél ELŐTTE?

Azt sem, hogy egy komoly párkapcsolatban miért nem lehet leülni és megbeszélni a problémákat?

2012. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
9/11-es nek : Tudom, hogy ő is akar esküvőt, mert amikor szóba jött mondta. Csak ez nem kis pénzel jár, nem lehet a semmiből házasodni! Ezzel énis és ő is tisztába van. És mivel ő rendes templomi szertartatrásost szeretne mert azt mondta ezt érdemlem és nem azt hogy összecsapjuk egy papír aláírással.... De itt nem is az esküvő a lényeg, mert én esküvőt még eggyáltalán nem szeretnék.
2012. júl. 23. 13:31
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

6.

4 év alatt a házasság említés szintjén sem került szóba? Nem hiszem. Nem arról van szó, hogy le kell ültetni szegény embert a konyhaasztalhoz, hogy "Drágám, most beszélni akarok veled a házasságról", hanem hogy ez egy olyan téma, ami amúgy is feljön. Ilyenkor figyelheted a reakcióit, elmondhatod, hogy te mit gondolsz róla, kérdezheted, hogy neki milyen véleménye van erről és az eljegyzésről. Ebben nincs semmi követelőzés, te is hozzáteheted, hogy ezzel nem célozgatni akartál, csupán érdeklődsz. És bumm, máris kicsit megismered a párod szándékait, érveit, terveit.


Persze, így már nem az a romantikus, csillámpónis álomeljegyzés lesz, amiről minden nő álmodik, node kérem... a házasság maga romantikus, csillámpónis? hát nem az. Komoly dolog, amiről igenis KELL beszélni, még mielőtt létrejön/még mielőtt vesztegelsz egy férfi mellett x évet, miközben te házas akarsz lenni, ő meg nem.


Ez a beszélgetés a fontos, nem az, amikor már baj/sérelem van és le kell ültetni a másikat. Persze ez utóbbi is fontos, hisz enélkül nem működhet a kapcsolat, de általánosságban is kell beszélgetni, hogy egyáltalán ismerd a párod nézeteit, mert egy-egy reakcióból/mozdulatból/arckifejezésből még nagyon sok téves következtetést lehet levonni.


(Nálam a helyzet: 1 éves kapcsolat, az első hónapokban szóbakerült a házasság, tudom, mik a tervei, tudom, mit gondol az életről, gyakran beszélgetünk arról, hogy miért rosszak/jók a párkapcsolatok, egyszóval kiszámítható, megbízható közös életünk van, ami mentes az elfojtott sérelmektől. Elnézést, hogy személyeskedek, de gondoltam leírom a tapasztalataimat.)

2012. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
11:12-esnek : Nem is az esküvő a lényeg! olvasd végig... Azért mert eljegyez az nem kapcsolódik össze egyből a házasággal. Vagy csak akkor jegyezhet el, ha rá 1-2 hónapra el is vesz feleségül??
2012. júl. 23. 13:33
 15/27 A kérdező kommentje:
elirtam szóval 11/14 -es nek ment a komment
2012. júl. 23. 13:34
 16/27 anonim ***** válasza:
96%
Akkor csúnya leszek, de: mi értelme van? Nem kell 1-2 hónapon belül összeházasodni. De az (nekem) nem tűnik valami komolynak, hogy eljegyez és majd valamikor, 5-10 év múlva lesz esküvő.
2012. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
A házasság sem kerül sokba,még a templomi sem.A lakodalom az,amire költeni kell igénytől függően.Gondolom,ha bevállaltad a babát,akkor neked a rózsaszín lányregények nem fontosak.Nem fontos a sorrend,a szűzies megjelenés.A polgári költsége városonként változó,de ha hétköznap tartod,akkor maga az igen és az aláírás ingyenes.Ha akarsz verset,zenét és pezsgőt,azért fizetni kell,de ez sem horribilis összes.A templomi szertartás 20.000 ft,annyi vendéggel,amennyit csak akartok.Ruhát millió helyen lehet kapni,aukciós oldalakon már 20.000 ft-tól lehet klasszikus menyasszonyit.A kosztüm és egyéb megoldás még kevesebből kijöhetnek.Öltönye csak van.Durván 50.000 ft-ból kijön a templomi,polgári szertartás,ha csak ez a gond.Ez nem ok arra,hogy valaki ne jegyezzen el és ne akarjon nősülni.Minden egyéb okot a párodban keress,ne a pénztárcátokban.
2012. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
59%

... adott egy jó kapcsolat, és mi nők ugye szeretünk szenvedni (ha bevalljuk, ha nem) ezért elkezdünk kattogni valamin, ami a boldog családhoz képest egy formális, jelentéktelen dolog, ezzel indokolva azt, hogy durcázunk, sírunk, a párunk érzéketlen, a pénz kevés, a kormány a saját zsebét tömi, nincs a rákra ellenszer, ésatöbbi. Ahol nincs hiba, oda kreálni kell egyet gyorsan. Ha a kérdező párja azt mondta, hogy esküvőt akar, és normális esküvőt akar (ami nem két fillér - azaz várni kell rá), akkor mi a baj? Nem igazán értem. Nyilván a kérdező párja úgy gondolja, hogy míg kilátásban sincs az esküvő, addig felesleges az eljegyzés. Ha ezzel a kérdező nem ért egyet, akkor

a) mondja a párjának, hogy márpedig kell az eljegyzés. Ezesetben ugrott a romantika és a meglepetés

b) hallgat mélyen róla, és telisírja éjszakánként a párnáját.


Ne haragudj, kérdező, tőlem le is pontozhatsz, de szerintem ez egy felesleges hiszti, hogy legyen miért sajnálnod magad.


u.i.: imádom, mikor a kérdezők a 23. kommentben osztják meg a leglényegesebb infókat a kérdéssel kapcsolatban(lsd: "tudom, hogy ő is akar esküvőt, mert mikor szóba jött mondta")

2012. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy gonosznak tűnik a kérdésem, de nem szánom annak!!! A párod akarta, hogy megszüld a közös babátokat? Akart gyereket?
2012. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
26%

Nyilván nyitott kérdés, hogy a gyerek tervezett-e, vagy sem, csak úgy jött, és nem vetették el.


De ha terveztétek a babát, akkor bizony ezt az egészet előre kellett volna megbeszélni. Hogy a te értékrendedben a gyerekvállalást meg kell előznie az elköteleződésnek, akár csak eljegyzés, akár már házasság formájában.


A magánvéleményem meg az, hogy rengeteg boldog időt tolsz el azzal, hogy ezen keseregsz. Repülnöd kéne a boldogságban, hogy van egy párod, akivel kölcsönös szerelem, tisztelet, szeretet fűz össze, és van egy közös babátok is. Tudod, hány nő van, akinek ez így együtt SOHA nem adatik meg? Vedd már észre a csodát magad körül!


Ha meg ez mind ennyire nem tud boldoggá tenni, akkor vagy veled, vagy a kapcsolattal valami alapvető baj van.

2012. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!