Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem akar eljegyezni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar eljegyezni? Nagyon bánt. (többi lent)

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve együtt vagyunk, már babánk is született. Mindíg azt vártam egész terhesség alatt, hogy mikor jegyez el, és végre nem azt mondja a haverjainak/ismerősöknek hogy ő a barátnőm, hanem a menyasszonyom.... Az előző barátnőjét eljegyezte, 1(!!) év után, radásul azt mondja őt nem is szerette úgy. Engem nagyon bánt, anyukám is kérdezte már, hogy mikor lesz már az eljegyzés? Meg hogy nem akar eljegyezni??? Nem is tudja mennyire rossz ez nekem, úgy érzem nem akarja hogy több legyek számára. Persze tudom egy gyűrű meg egy szó nem jelent semmit, de nekem jól esne. És ezt ő is tudja de mégsem lép...



Örülök h legalább kiirhattam magamból... senki másnak nem mondtam eddig.


2012. júl. 23. 11:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Beszéltetek egyáltalán a házasságról? Mert ha ő teljesen feleslegesnek tartja, akkor persze, hogy nem fog eljegyezni.

Igazság szerint nem másnak kell beszélni erről, hanem neki. Ő a párod, nem? Vele kell az ilyen dolgokat megbeszélned.

2012. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%

Beszéld meg vele a dolgot. Lehet h pont azért vár mert az előző barátnőjét hamar eljegyezte és rosszul sült el a dolog. Most várni akar h biztos legyen a dolgában. Persze ezt csak ő tudhatja. Én csak tippelni tudok.

"végre nem azt mondja a haverjainak/ismerősöknek hogy ő a barátnőm, hanem a menyasszonyom"

Fél éve jegyben járunk és mégis mindíg azt mondja h a barátnője vagyok. Meg én is a barátomnak mondom. Nagyon ritka h vőlegénynek és menyasszonynak mondjuk egymást. Valahogy nem az jön a szánkra

2012. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%
A gyereke anyja vagy, szerintem már kinőttetek a barátnőm-menyasszonyom bemutatkozósdiból. Nem azt mondom, hogy ezekután nem nagy kunszt megházasodni, de lényegében már azok vagytok mindenféle papír nélkül is. Valószínűleg ő is így látja, de nem véletlen írom, hogy a ti kettőtök dolgát nektek kell megbeszélni. Nekem nagyon úgy jön le, hogy régóta emészted magad, de a szádat ki nem nyitnád. Egy kapcsolatban nem lehet mindig azt várni, hogy a párom kitalálja és teljesíti a vágyaimat. Kissé gyermekded dolog.
2012. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
45%

Mi már az h illene. Had én tudjam már h kinek kötöm az orrára h én menyasszony vagyok. Aki ismer és jóban van velünk az úgy is tudja. Ennyi. Nem fogom fűnek fának azt mondogatni h jaj én menyasszony vagyok jaj de jó nekem. A másik meg h álltalában páromnak mondom meg ő is engem v kedvesemnek.

Bár rohadtúl semmi közöd ehez neked sem meg az illemnek sem mert úgy hívom a kedvesem ahogy akarom. Nem vagyok az a menyasszony aki mindenkinek ezzel dicsekszik

2012. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%
Tipikus ostoba női felfogás. Először a gyerek, utána a házasság. Hát, ugye, aki biztosra akar menni, az így jár, mert a házasság nem ez a műfaj. Te kis butus, azt histted, hogy elvesz, ha szülsz neki? Soha nem fog elvenni.
2012. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
46%

Könnyű azt írni,hogy beszélje meg a párjával és nyissa ki a száját végre.

De szerintem ez bonyolultabb ettől.Én egy 4 éves kapcsolatban vagyok,szeretném ha eljegyezne és sokszor gondolok rá hogy megbeszélem vele és végre ki nyitom a számat.

Aztán átgondolom és úgy döntök hogy mégsem nyitom ki a szám,mert nem akarom hogy ezt a témát én hozzam fel nő létemre,nem akarom hogy azt higgye türelmetlen vagyok és ami a legfontosabb,hogy nem akarom hogy azt higgye hogy rá akarom erőltetni.

Persze persze lehet ezt úgy is előadni hogy ne azt higgye hogy rá akarod erőltetni,de mindenki tudja már akkor hogy az már nem az igazi,ha erre fel kell hogy hívd a figyelmét rá hogy szeretnéd ha eljegyezne.

Szerintem kényes téma ez,és nem csak attól függ hogy mi mindent mersz vagy nem mersz megbeszélni a pároddal.

2012. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%

Én maximálisan megértelek! Hasonló a helyzet nálunk is, októberre várjuk a babát, 2 éve együtt vagyunk, és csak halogatja a dolgot... Évfordulón/szülinapkor vártam (3 hét van a kettő közt), azt mondta, nem akarja ilyen jellegű ünnepen. Jó. Azt mondta a nyáron elvesz, hát abból se lesz semmi, tekintve hogy még el se jegyzett, és egy kisebb esküvőt sem 2 perc megszervezni. Aztán azt, hogy amíg a baba megszületik... Nagyon rosszul esik, sokat is sírok emiatt. Amikor kérdezik, olyan, mintha mindig belém rúgnának... Valahogy mintha nem értené meg, hogy nekem ez fontos, és nem a gyűrű a lényeg, hanem maga a tény, hogy megkérjen, és nem is a nagy esküvő, hanem az, hogy hozzá tartozzam már így is... Most ott tartunk hogy nem esik róla szó már kettőnk közt, de kb. havonta 1 alkalommal rámjön a sírás, és akkor 1 álló napig képtelen vagyok mást csinálni, csak sírok és sírok... (Jó, ez nyilván betudható a hormonoknak, de akkor is...)

Én sem mondtam még másnak, mert amúgy tökéletes a kapcsolatunk, de tényleg, csak ez az egy bánt...

2012. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem azért szültem a gyereket mert ezzel akarnám magamhoz láncolni, vagy azt elérni hogy vegyen el.


sokszor beszélgettük már a párommal erről hogy esküvő, stb... Eljegyzést is emlegette sokszor, nem én hoztam fel, de mégsem lép. Nem siettetem a dolgot, nem azt akarom hogy vegyen el egyből, és siessük el, de egy gyűrűnek nagyon örülnék, többet érne a gesztus mint amit "jelent". Nem divatból, sem dicskevés miatt szeretném ezt, engem nem érdekel másnak a véleménye mit szólna hozzá vagy mit nem. Édesanyám is azt mondta, nem kell egyből esküvő, de egy eljegyzés "illik" ha már valakitől gyereked van.



Ettől függetlenül imádjuk egymást, és így is jól megvagyunk szóval nem azért szeretném hogy eljegyezzem hogy ettől majd komolyabb lesz a kapcsolatunk mert ez így is komoly. Csupán nagyon jól esne, ha megtenné ezt a lépést, lelkileg és nem külsőségek miatt.

2012. júl. 23. 13:07
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Hogy lehet olyan embernek szülni,akivel egy ennyire fontos kérdésben nem tudtok megegyezni.Nem kell,hogy ti kérjétek meg a kezét,de azt lehet tisztázni,hogy ki házasságpárti és ki nem.Ha valaki gerinces és egyenes az a kapcsolat elején elmondja,hogy ő nem hisz a házasságban,nem érdekli,csak egy papír.Ezt el lehet fogadni vagy el lehet utasítani,de legalább kiáll az álláspontja mellett és aszerint lehet tervezni a jövőt.Az ilyen éticsigák pedig csak ámítanak,hogy majd,meg ekkor meg akkor,ti pedig bevállaljátok a babát,annak reményében,hogy ez meggyorsítja a dolgokat.Pedig nem.Ha valaki nem gerinces az gyerekkel sem lesz az.Lehet várni,bízni a csodában,de nincs értelme.Aki nősülni akar az megteszi,aki nem, az kifogásokat keres.
2012. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%
11. Te nagyon szegény érzelmi világgal rendelkezhetsz. Képzeld én tisztában vagyok azzal h házasan meg gyerekkel is otthagyhat ha kell. Nem is ezért szerettem volna az eljegyzést hanem mert az egy szép gesztus és örömmel töltött el.
2012. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!