Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy tudnám ezt megbeszélni a párommal?
Próbálom csak a lényeget leírni, nemrég született babánk, én most GYEDen vagyok itthon a gyerekkel, ő úgyanúgy dolgozik. Régen mindig különkasszán voltunk, és ez tökéletesen működött is, mióta gyerekünk van egy kicsit ez így kivitelezhetetlen, és nem tudom meddig bírom ezt így.
Az én gyedem kb 60%a az ő keresetének. Régen úgy csináltuk, hogy ő befizette a számlákat, én bevásároltam mindig, ez úgy nagyjából fedte is egymást. A gond, hogy ez a szolás megmaradt, de én még mindent megveszek a gyerekünknek is (pelenka, stb) plusz ugye hármunkra a kaja. Hónap közepén marad pár ezer forintom, és vagyok csak mint egy darab sz. Nem tudok a gyerekkel együtt annyit találkozni a családommal, mint szeretnék, mert nincs pénzem tankolni. Nem tudok egy kávét meginni a barátnőimmel..nagyon zavar, kicsit úgy érzem, hogy ő élvezi is ezt a helyzetet, hogy be vagyok zárva, de ezt lehet már csak dühömben magyarázom be magamnak.
Szerintetek hogy üljek le vele ezt megbeszélni? Szégyen érzetem van, mintha azt kérném “pénzeljen már”. Soha nem szorultam másra, ezért ilyen kényes téma ez most nekem.
"Annál ridegebb dolog viszont kevés van, amikor dugiszamlakon tartogatják a felek a pénzüket, meg minden pluszpénzt, amit kapnak, nem osztják meg a családdal."
- ezt nem úgy kell elképzelni, hogy dugipénzünk van dugiszámlán, amit a család elől rejtegetünk. :D OMG!
Mindketten jól keresünk, minden közös dolgot együtt fizetünk: gyerek, rezsi, élelmiszer, szórakozás, közös megtakarítás. A maradék a sajátunk. Nincs dugiszámla, mindenkinek saját bankszámlája van, nagyjából tudom, mennyi pénze van a férjemnek, ő is, hogy nekem mennyi. 20000-ig nem kérsz engedélyt, egy cipőt nem veszek annyiból, ne viccelj, vagy elhívom a barátnőimet étterembe és ott is vagyunk.
Senki nem szenved hiányt semmiben, ha valamelyikünk munkanélküli lenne, meg nem is volna kérdés, hogy a másik maximálisan támogatná, ahogyan támogatott akkor is, amikor a gyerekkel otthon voltam, és nem volt bónusz, meg teljes fizetés. Így is működik. Nektem meg közösen, ok. Attól még nem ördögtől való a külön kassza, sőt, a mai világban szerintem igenis okos döntés.
Nem is értem ezt a külön kasszázást... Ez a forintoskodást. Ha szeretem a másikat, az én pénzem az övé is és fordítva. Közös.
Pláne ha gyerek van. Mi az hogy külön kassza?? Én ezen ki vagyok akadva mindig.
Mondjad neki, hogy most már közöset szeretnél mert állítólag egy család vagytok.
Most nem azért, de hogy lehet bármiben haladni így? Házat hogy vesztek közösen? Enyém 70% tiéd 30% a tulajdonrész mert csak annyit tettél bele? Vagy a bútor nagyobbik fele az enyém mert te nem adtál bele annyit? Hogy néz ez ki a gyakorlatban? Nem tudom elképzelni.
Én nem érzem azt, hogy férjem pénzelne. Vagy akkor fizethetne nekem azért hogy kitakarítom a lakást meg főzök stb. Mert ha fele fele akkor a házimunka is ennyire legyen felezve! Vagy az már derogál neki?
41: köszönjük, hogy megosztottad velünk, hogy neked derogál az olcsó cipő :D nem megyek bele a fszméricskélésbe, de mindenkinek más a prioritása a pénzköltések terén, ez a beböfögésed így teljesen irreleváns volt és még be is mutatkoztál. Öngól:D
Ettől függetlenül mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, van ahol működik a külön kassza, van ahol nem, ugyanúgy fordítva. Én a saját tapasztalatomat osztottam meg, körülöttem ahol külön kasszáznak, ott vagy a férfi vagy a nő, még ha csak egy lábujjal is, de kifelé áll a kapcsolatból. Alap esetben az ember olyan párt választ maga mellé, akivel egyeznek a pénzügyi elvek, a valóságban meg ilyen extremitások vannak, mint a kérdező példája...
#41: Nálunk is hasonlóan működik, csak mi közös kasszának hívjuk. Ennyi.
A ti esetetek más, mint a kérdezőé. Pont azért, mert felezitek a kiadást, és támogatjátok egymást.
Itt most az a gebasz, hogy a rezsi egy kis panelban (gondolom) kevesebb, mint a kaja és minden más három főre. Úgy, hogy a baba miatt a rezsi alig nő, viszont az egyéb kiadások duplázódnak.
Off: sokszor látom, hogy ez a külön kassza, fele-fele fizetés egyáltalán nem igazságos, és a pasi jár jól vele. Főleg, ha gyerek is lesz. A házimunkát és a gyermeknevelést eszébe sincs felezni, azt 100% csinálja nyugodtan a nő. De a költségekbe adja a felét. Közben sokszor veszi a nő egyedül a mosóport, a tisztítószert, wc-papírt, miegymást, az az "ő kiadása", holott ezt is közösen élvezik, ha tiszta a lakás.
Azt pedig egyáltalán nem veszi figyelembe a pasi, hogy az ő válláról vész le terhet a nő, hisz a gyerek közös, a házimunka közös, a főtt étel közös. De ezekhez nem rendel értéket, mert nem jár érte fizetés.
Ilyenkor nagy pofon tud lenni, ha a nő közli, hogy akkor jön egy au pair, a havi költsége x forint/hó, amit felesben fizetnek, hogy a nő is ugyanúgy szabadon mehessen dolgozni, mint a férfi. Egyből számszerűsítve lesz a női otthonlét értéke. Vagy nem kell au pair, de adja oda annak a munkának az értéket, amit szemrebbenés nélkül áttol a nőre, neki pedig nem kell elvégezni.
"köszönjük, hogy megosztottad velünk, hogy neked derogál az olcsó cipő :D nem megyek bele a fszméricskélésbe"
- nekem egy 30-40 ezer forintos cipő, amit hosszú évekig hordok, nem számít drágának. Én őszintén sajnálom, hogy ha valaki olyan helyzetben van, hogy ha valaki 20 ezernél drágábban vesz cipőt, akkor máris fszméricskélésnek gondolja.
Külön kasszával is lehet haladni, valaki nem érti, hogy lehet. Hát, úgy, hogy van közös megtakarításunk is a közös célokért, de ezt írtam. Minden közös ügyet, közös terhet együtt viselünk. GYED alatt maximálisan támogatott, a férjem szerint sincs női-férfi munka, így közösen csinálunk mindent, minden második héten pedig takarító jön hozzánk. Abban igaza van az utolsónak, hogy sok nő belekerül egy ingyen csicska szerepbe, de ez közös kassza esetén is így történik sajnos.
Mint írtam, csak intelligencia kérdése, nem közös vagy külön kasszáé.
42:"Nem is értem ezt a külön kasszázást... Ez a forintoskodást" - szerintem meg pont az a forintoskodás, amikor mindenért beszélni kell a másikkal, hogy akkor én most ezt venném meg ennyiért, jó? Ott vagy az üzletben, meglátsz valamit, de fel kell hívni a másikat, mert közös a kassza és illik megbeszélni. Mennyi a kereted, nehogy túl sokat költs a másikhoz képest, vajon a másik mit fog szólni stb.
Akkor már sokkal tisztább, ha a közös dolgokat közösen fizetitek, a maradék meg a sajátod, na, ez pont, hogy nem forintoskodás. Nem kell az anyagiakból érzelmi kérdést csinálni.
45, ügyes vagy, simizd meg a buksidat.
De a kérdező esetében nem erről van szó, szóval baromira nem releváns a válaszod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!