Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy tudnám ezt megbeszélni a párommal?
Próbálom csak a lényeget leírni, nemrég született babánk, én most GYEDen vagyok itthon a gyerekkel, ő úgyanúgy dolgozik. Régen mindig különkasszán voltunk, és ez tökéletesen működött is, mióta gyerekünk van egy kicsit ez így kivitelezhetetlen, és nem tudom meddig bírom ezt így.
Az én gyedem kb 60%a az ő keresetének. Régen úgy csináltuk, hogy ő befizette a számlákat, én bevásároltam mindig, ez úgy nagyjából fedte is egymást. A gond, hogy ez a szolás megmaradt, de én még mindent megveszek a gyerekünknek is (pelenka, stb) plusz ugye hármunkra a kaja. Hónap közepén marad pár ezer forintom, és vagyok csak mint egy darab sz. Nem tudok a gyerekkel együtt annyit találkozni a családommal, mint szeretnék, mert nincs pénzem tankolni. Nem tudok egy kávét meginni a barátnőimmel..nagyon zavar, kicsit úgy érzem, hogy ő élvezi is ezt a helyzetet, hogy be vagyok zárva, de ezt lehet már csak dühömben magyarázom be magamnak.
Szerintetek hogy üljek le vele ezt megbeszélni? Szégyen érzetem van, mintha azt kérném “pénzeljen már”. Soha nem szorultam másra, ezért ilyen kényes téma ez most nekem.
Nem tudom, miért lett lepontozva a 23-as, mert rengeteg igazság van abban, amit mond. A legtöbb házasságban közös kassza van tradícionális módon és mégis gyakran megy a veszekedés a pénzen. Elszámoltatás, ki mire, mikor költ, hol eszik, mennyit eszik, ki kit támogat, valaki bőkezűbb, valaki spórolósabb stb. Vagy hogyan vesznek ajádnékot egymásnak ezek az emberek, hisz bármit veszek, ott van szinte azonnal a nyoma, ha készpénzt veszek fel, annak is ott a nyoma az összeggel, hogy lepitek így meg a másikat?
23 jól írja, a közös kiadások legyenek közösek, de ha mindenkinek megvan a saját pénze, akkor mindenkinek marad egy kis privát szféra. 10 éve vagyunk együtt, van gyerek is, mégis külön kasszán vagyunk. Nőként mondom, nekem az emberi méltóságom része, hogy van saját pénzem, amivel én gazdálkodom, amiről nem kell senkinek elszámolnom. Ha venni akarok magamnak egy huszadik táskát, akkor fogom és megveszem, és senkivel nem kell megbeszélnem. És mint írtam, ez nem megy a közös dolgok rovására, mert a saját részemből megy. Vagy pl. férjem vett magának egy motort két éve, saját pénzből. Nem kellett megbeszélnie, ő gyűjtött rá.
Én vállalkozást szeretnék indítani, ami lehet bedől, de legalább nem a közös pénzt tettem bele.
Szerintem ez így korrekt és intelligens emberek között nagyon is műküdik.
Az a gáz, hogy ott egy nagy közös kiadás, nevezetten a baba, akinek a költségei a kérdezőt terhelik pluszban, miközben a bevétele erősen lecsökkent. Pont azért, mert egyedül ő van itthon a babával, megint csak őt terhelik a plusz terhek.
Kérdező, én azt tenném, hogy megmondom a kedves apukának, hogy erősen megnőttek a rád eső anyagi terhek, 10 ezer egy csomag pelenka, csak a mihez tartás végett. Plusz bevétel kell a részedről. Szóval januártól mész vissza dolgozni, és most kedves párod marad a gyerekkel, ugyanannyi ideig. Ugye, nem gond?
Ugyanis azt apukák két mellvergetés közt kurvára el tudják felejteni, hogy ő _csak azért_ tud ugyanúgy dolgozni, mint eddig, mert _egyedül te_ vagy a gyerekkel. Felezzétek meg a terheket is, ne csak a kiadásokat!
Egyébként abban igazad van, hogy elköltöznél, jobban jönnél ki anyagilag. A te terheid dinamikusan fognak nőni, köszönő viszonyban sem lesz a rezsiköltséggel. Külön élve a pasid kénytelen lenne gyerektartást fizetni, tehát beszáll a saját gyerekének az eltartásába. Nem úgy, mint most.
36, én egyetértek veled, viszont én nem kívánom megbeszélni a férjemmel, hogy táskát akarok venni. Oké, másoknál ez a standard, hogy bármit venni akarsz, előbb megbeszéled a másikkal, mi fogjuk és megvesszük magunknak.
A kérdező esetén sem a külön kassza a probléma, hanem hogy egy bunkóval van együtt, és a jellemén a közös kassza sem fog változtatni.
#39:
Éreztesd vele, hagy tapasztalja a saját bőrén.
Már hó elején is csak rizs és tészta legyen, rántott leves pirított kenyérrel, krumpli főzelék, és hasonló nagyon spórolós menza kaják, és kis mennyiségben. Két napot nem adok, és elkezd a pasid hisztizni. Na akkor kell higgadtan, hűvösen elmagyarázni, hogy te most a közös gyerekkel vagy otthon, kevesebb pénzed van, több kiadásod. A babának mégse mondhatod, hogy kakiljon kevesebbet, vagy nőjön lassabban. Így most erre a kajára telik neked. Ha nem tetszik, tálaljátok ki, mi a megoldás. Mondjuk ő marad otthon, mert a rezsire a gyed-e bőven elég, és ő mást nem fizet. Te pedig tudsz pénzt keresni, hogy a megnövekedett rád eső részt kifizesd.
Biztos nem fog mosolyogni a végére, de ideje elkezdenie gondolkodni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!