Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a szerető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet a szerető szemszögéből is megérteni a történteket?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár.A férjet elszereti egy nő,akihez jobban illik.Feleségül veszi,boldogok.

A nőt elítélik.Úgy tesznek,mintha direkt azért szerezte volna meg a férfit,hogy annak a régi családja szenvedjen.Mintha direkt az lett volna a célja,hogy másoknak fájdalmat okozzon.A nő rengeteget szenvedett addigi életében és úgy érezte,hogy megérdemli a boldogságot.Persze ritka esetben van,aki inkább önfeláldozó lenne,de ő nem úgy döntött.A kérdés az,hogy jogosan mondják-e rá,hogy gonosz?


2014. márc. 19. 12:34
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező ne haragudj, de ha én szeretnék olyanba bele, akiről aztán később kiderül, hogy "foglalt", akkor hiába szeretem, otthagynám. Miért? Mert szimplán EMBERIEN viselkedek, és nem akarom, hogy miattam szenvedjen valaki más. Neked milyen érzés lenne, ha szeretsz valakit nagyon, és egyszer csak arra eszmélsz, hogy valaki "elszerette" mellöled és nincs már neked többé?

Hát EZÉRT nem lehet (és nem is akarja senki) a szerető szemszögéből megérteni a történteket, mert a szerető meg nem akarja a feleség/férj szemszögéből megérteni a történteket.

Mindenkinek kijár a boldogság, de NEM MÁS KÁRÁRA.

2014. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
14%

Jaj, mennyi álszent és mennyi rettegő feleség. Persze a ti hibátok nem lehet, hogy apuci máshol keresi a boldogságot, igaz? Persze apuci hibája nem lehet, hogy félrelép, csak is a "szemé.t r.ibancé". Hát persze! :)

Emberségről beszélgetünk,szép dolog,szükséges is, de ahogy a szív közbeszól, senki nem tud neki parancsolni. El kell fogadni, hogy az a "r.ibanc" kell most a férjünknek és mutogathatunk ujjal, önmagunkat alázzuk tovább.


Én sosem voltam még szerető, sőt mi több, a másik oldalon álltam, ugyan fiatal voltam és nem a férjem volt, de éreztem az érzést,ami hasonlóan fájhatott. Emelt fővel, mutogatás és szidkozódás nélkül léptem tovább, nem alázva magam, hiszem ő így döntött, a nő meg miért ne sz@rta volna le, hogy velem mi van? Hisz azt se tudta szőke vagy barna vagyok-e?!

2014. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
36%
31: Ha a férjem csak azért nem maradna velem, mert te visszalépsz, akkor az egy fél fokkal sem jobb, mint ha menne. Sőt! AZt lehet vinni, aki hagyja.
2014. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
Sok feleség,férj a szeretőt támadja nem a férjét, feleségét. Amúgy nem gondoltál bele, hogy ez a pasi pár év múlva lehet, hogy téged is átvág mint az első feleségét?
2014. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet, hogy átvágja, de az is lehet,hogy szimplán csak nem volt most boldog és rátalált. Bármi lehet, ezért nem szabad ítélkezni.
2014. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
43%

Te nem gonosz vagy, hanem eléggé együgyű, már bocs.

Vannak sejtéseim, hogy hogyan tudtad megfogni a pasast....


Na de a kérdésre:

Igen, jogosan mondják rá, hogy gonosz!

Ha van egy kis gerince a nőnek, és tényleg szereti a pasast, megvárja, míg elválnak, aztán azt csinál a férfival, amit akar...más esetben ha a férfi egy riherongy miatt átverte/elhagyta a családját, akkor mi a garancia arra, hogy majd a nő mellett megváltozik, és eztán annyira szerelmes lesz, hogy soha többet rá se néz a többi nőre, összeházasodnak, és örökké szerelemben fognak élni?


Az a baj, hogy az ilyen együgyű nők tényleg hisznek a mesékben. Ami nekem nem fáj, csak nem értem őket.

Lett volna rá lehetőségem, de nekem nős pasi sosem kéne.

És a gyengébbek kedvéért, még egyszer mondom, nem arról beszélek, mikor a pasi elválik, és úgy jön össze a nővel.

Az megint más,ez esetben a "szerető" szerintem nem vett el senkitől senkit

2014. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
Egyébként olyankor az már minket se nem érint, se közünk nincs hozzá, hogy az új nővel a férfi együtt marad-e?! Esetleg megcsalja-e? Kit érdekel? Ez már az ő gondjuk, nem értem ezt miért írkálja mindenki!
2014. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
57%
Az elet ilyen. Nem mindig tunder mese. A szereto most a feleseg. Aztan kitudja lehet hogy hamarosan jon megint egy no es fordul a kocka.
2014. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
Miért kell így bántani? Kérdező, miért kell másokkal foglalkozni mit gondolnak ezzel kapcsolatban? Miért érdekel ennyire? Változtat ez valamin? Megtörtént, már nem lehet mit tenni, a lelkiismeret furdalással nem tudsz mit csinálni.
2014. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
34%

Sokan félreértitek a szavainkat. A kérdés a szeretőre vonatkozik, nem a férjre. Attól még, hogy nem hangsúlyozzuk, hogy ilyen esetben mit gondolunk a férjről, nem azt jelenti, hogy őt szentté avatjuk, vagy akár magunkat szentté avatnánk, ha esetleg ilyesmi történne velünk. Attól még, aki belenyúl két másik ember kapcsolatába, emberileg 0. Legyen nő vagy férfi, egy kutya.


Azonban azt se felejtsétek el, hogy egy életre szóló, legalábbis annak induló kapcsolatba nem happy mindig minden. Vannak hullámvölgyek, amikor a házaspár sokkal sebezhetőbb, érzelmeiben sokkal inkább kihasználható mint valaki, akinek éppen jól mennek a dolgai.


Az ilyen helyzetekben dől el, hogy ki milyen ember. Mert nehézségek mindig lesznek. A szerető, aki ezt a státuszt felvállalja mindenhogyan értéktelen 0. Az meg, hogy a pár kitart-e a nehézségek ellenére a társa mellett akit egy életre választott is itt dől el.

Az ilyen helyzetet én mindig próbatételnek érzem.


Ami undorítóvá teszi a szeretői mivoltot az az, hogy kihasználják a párkapcsolatában átmenetileg elbizonytalanodott fél érzéseit. Ilyenkor sebezhető az ember, ehhez nem kell nagy ész. Más kárára villognak a szeretők, és tetszelegnek egy olyan hamis fényben, hogy ők jobbak mint a feleség.


Elárulom minden szeretőnek. Egy fikarsznyit se jobbak, egy picit se érnek többet.

Amit nyújtanak, és amiért a pasi vagy a nő azt hiszi hogy ez kell neki, az a gondtalanság, a szabadság, és a szabadon választott időtöltés.

És hogy miért fog ez a pasi vagy nő a szeretője mellől is lepattanni, ha esetleg otthagyja asszonykát? Mert összeköltöznek, és jönnek a gondok épp azok, amiket most nem megold, hanem amiből kimenekül.


Tehát mindenki tisztán látja. Az is sz.r ember aki csal, az is akivel csal. Az akit, nyilván nem hibátlan, de talán ő a legkevésbé felelős. Mert ha pl. keveset ad otthon, akkor a házastársa szólhatna neki, hogy hé figyelj ez így nem lesz jó, ezen meg ezen változtatni kellene, mert egyre kevésbé érzem jól magam így ebben a házasságban.


Talán ennyi lenne a titok.

2014. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!