Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a szerető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet a szerető szemszögéből is megérteni a történteket?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár.A férjet elszereti egy nő,akihez jobban illik.Feleségül veszi,boldogok.

A nőt elítélik.Úgy tesznek,mintha direkt azért szerezte volna meg a férfit,hogy annak a régi családja szenvedjen.Mintha direkt az lett volna a célja,hogy másoknak fájdalmat okozzon.A nő rengeteget szenvedett addigi életében és úgy érezte,hogy megérdemli a boldogságot.Persze ritka esetben van,aki inkább önfeláldozó lenne,de ő nem úgy döntött.A kérdés az,hogy jogosan mondják-e rá,hogy gonosz?


2014. márc. 19. 12:34
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
17%

#7: Ne strapáld magad! Itt csupa idealista nő ül, akik csak fekete-fehéren tudnak gondolkozni és közhelyekben, na meg persze a zsenge tinikről se feledkezzünk meg.



Nem vagy gonosz. Miért lennél az? Gondolom falun, vagy kisvárosban élsz. Ne foglalkozz a többiekkel. Mi az, hogy "elszeretted"? A pasi egy akarat nélküli valami talán?


Itt mindenki ítélkezik, anélkül, hogy tudná, mi is volt a helyzet az adott szituációban.

2014. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
55%

Ha azt a házasságot meg lehetett volna menteni, akkor igen, JOGOSAN. Persze a férj az, aki nem tartotta be az esküjét, és elárulta azt, akinek örök hűséget fogadott (amit ugyebár nem kötelező megtenni, vagyis ha megtette, "illene" komolyan venni), de ettől még én mondjuk a szerető helyében nem tudnék többé tükörbe nézni.

Az meg senkit nem érdekel, hogy mennyit szenvedett azelőtt, nem tartozik ide (ugyanígy a felség is szenvedhetett stb.).

2014. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

"Nem lehet tanult sem"-Nem fogod elhinni,hogy szakorvos.Nem azért írom,hogy na most beszólok valamit,hanem ez az igazság és nem kefélgettünk.Én is elváltam miatta.Még csak annyit akartam,hogy létezik szerelem egy-két találkozás után és nem lehet eldönteni,hogy kibe szeretünk bele.

Első szerelmemet egy barátnőm nyúlta le,a férjem exfelesége nem szenvedett annyit emiatt,mint én annak idején,amikor elhagyott az akkori fiúm,ráadásul árva is vagyok,teljesen egyedül voltam.Nem panaszképp,de tudom milyen érzés a másik oldal is.

2014. márc. 19. 13:50
 24/57 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező: ezen az oldalon nagyon magas az erkölcsi mérce, az élettapasztalat meg a müszaki zérushoz közelít és az veszélyes elegy, mint a durranógáz. Jó fórum arra, hogy mindenki kikiabálja magából a félelmét attól, hogy valamikor majd megcsalják v. elhagyják. A 7. válaszoló leírta nagyjából azt amit én is gondolok a kérdésről.
2014. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
45%

Nincs kifogas ha tanlt vagy meg sulyosabb a bunod.

hazassagot tortel es o is. Ez kemeny dolog ezzel majd egyszer el kell szamolnotok de nem itt a gyikon.

Aki foglalt nos pasival novel kezd es eselyt ad a szerelemre az bunt kovet el es hibas

az elet es a fold kerek egyszer minden visszajon es visszajar

2014. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

Hát tudod kedves kérdező eddig teljesen más színben láttalak. Azonban ezzel az infóval lenyűgöztél.


Teljesen egyedül voltál, árva voltál, de az állami gondozásból orvossá képezted magad. Pénz nélkül. Hát az iróniát vedd bele, mert elég hihetetlennek tűnik.


Nem értem azokat a kommenteket, amiben félelmet sejtenek a válaszolók a másik válasza mögött. Hogy itt sok az erkölcsös ember? Ez talán attól van, hogy minket felháborít ez, mert más értékrend szerint élünk. Ez nem jelenti azt, hogy minket megcsaltak már, azt se hogy félünk attól hogy megfognak, ez pusztán annyit jelent, hogy van tartásunk, és előbb lezárunk valamit, mielőtt újat kezdenénk.

Nem vagyunk társfüggők, akik azért nem mernek lépni, mert jaj jaj mi lesz ha egyedül kell élnem átmenetileg.


Nem vagyunk magatehetetlen, életképtelen társfüggők, akik csak valaki más által érzik magukat értékesnek.

2014. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Köszi a megértő válaszokat.

Utolsó,valóban vallásilag bűn,csak annyira nem igazságos,hogy ugyanaz az emberi érzés sokaknak szabad,mig aki foglalt embert szeret,annak el kellene folytani.Ez a nem igazság ebben.

2014. márc. 19. 14:02
 28/57 anonim ***** válasza:
90%

"Nem lehet tanult sem"


Na persze, mert csak a szakmunkások válnak, ugye?

Te sem vagy egy észlény, az tuti.

2014. márc. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok szakorvos,hanem a férjem.Nem voltam állami gondozott sem.Volt gyámom.Nem írtam,hogy elhagytak a szüleim,betegek voltak.
2014. márc. 19. 14:11
 30/57 A kérdező kommentje:

Ja,azt hittem azt a férjemre írtad.Tulajdonképpen mi bajod,amikor mindketten tisztességesen elváltunk?

Olyan értelemben nem voltam szerető,de valahogy fel kellett tenni a kérdést,mert azokra is értettem,hogy miért nem lehet megérteni,ha szerelmes.

2014. márc. 19. 14:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!