Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi lehet ez? Mit tudnék tenni?

Mi lehet ez? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem felnőtt racionálisan gondolkodó ember vagyok. Nem hiszek a vámpírokban stb. Soha nem voltak kényszerképzeteim vagy bármiféle mentális gondjaim.

Van egy 2 éves lányom álmában folyamatosan sikoltozik, kiabál (csak éjszaka, a délutáni alvásnál nem). Először rossz álomnak tituláltuk a dolgot, de a gyerekem elkezdett egy "bácsitól" rettegni. Fényes nappal nem mert pl. bilizni, mondván, hogy a bácsi nézi őt. A szobában is meg tudja mutatni, hogy ha ott van akkor éppen hol tartózkodik. Észrevettem, hogy néhány napja este lefekvés után furcsa zörejeket hallok, mintha valaki megmozdítana valamit. Nagyon idegesít ez a dolog főleg, hogy nemsokára ismét gyermekünk lesz.


2011. okt. 25. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:

igyekszem, látom hogy a többiek csak unatkoznak:D

neki az is elég, ha elkap belőle egy pár másodpercet, amíg valami másra figyeltek és észre sem veszitek hogy ő látja

2011. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 x) ***** válasza:
55%

A gyerekek ilyen korban rengeteg dolgot eltúloznak. Valamint nem mindig lehet tudni hogy mire gondol, hiszen fejletlen a szókincse, így nem tudja kifejezni magát csak az általa ismert szavakkal. Az a bácsi nem biztos hogy bácsi.

A másik dolog: a gyerekek hatalmas fantáziájuk miatt sok mindent kitalálnak. Bármennyire is nem emlékszünk rájuk, mi is találtunk ki magunknak képzeletbeli barátokat páréves korunkban. Néha pedig gonosz lényeknek képzeltünk dolgokat amiktől féltünk.

A harmadik dolog: még a felnőttek is találnak ki néha olyan dolgokat amelyekkel csak az a céljuk hogy leplezzenek egy problémát, vagy egyszerűen felhívják magukra a figyelmet. A kisgyerekek is ilyenek. Elképzelhető hogy van valami más gondja ami miatt nem akar napközben bilizni, és ezt a "bácsival" próbálja fedezni. Emlékszem régen mániám volt hogy eldugdostam dolgokat drága szüleim elől, aztán mikor megtalálták, másik emberekre hivatkoztam. A kedvencem talán a Lili név volt. Pedig nem is ismertem senkit akit így hívtak...

Negyedik: az hogy kinek mi a trauma, nézőpont kérdése. Lehet hogy te észre sem vetted, viszont a kislányodnak ez sokkoló lehetett. Akár csak annyi hogy látott egy ijesztő bácsit az utcán, aki furcsán nézett rá. Neki még másmilyen a gondolkodása, a lelke. Bármennyire is ódzkodsz tőle, de vidd el egy pszichológushoz. Ezt mint "szakértő" mondom, nemrég kezdtem el komolyabb tanulmányokat folytatni a pszichológia terén.

Ha nem sikerül még kiskorában elfojtani benne a kifogáskeresést, túlzást és kitalációkat akkor komolyabb gondja is lehet belőle később. Az iskolában is hivatkozhat majd képzeletbeli barátokra, kitalált indokokkal lóghat majd.

A pszichológus alapvetően nem "agyturkász" aki csak elemezgetni akar és visszafordíthatatlan kárt okoz az agyadban. Olyan mint bármelyik másik orvos. Sokkal jobban tudja mire gondol a gyereked mint te magad, bármennyire fáj is ez. Azt hiszem jobb ha most viszed el 1-2 alkalommal minthogy egész életében pszichiáterhez kelljen vele rohangálni.

2011. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Az én 3 éves nagylányom is látott egy kalapos fekete bácsit akitől félt. Többször is! Nos én nem vagyok túlságosan racionálisan gondolkodó ember, így én rögtön arra gondoltam, hogy szellem.

Megkértem szépen a fekete kalapos bácsit menjen el nyugodjon békében mert nem szeretnénk hogy itt legyen. Azóta nem látta a bácsit!

Én úgy hiszem nem csak az van amit látunk! A gyermekek állítólag 5 éves korukig látnak szellemeket, azután azért nem mert mi kineveljük belőlük. " á szellemek nem léteznek"....stb!

2011. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Magam is tanulok pszichológiát. Bilizni imád 2 alkalommal nem mert ráülni, mert azt mondta, hogy nézia a bácsi. Beraktam a fürdőbe a bilit és elvégezte a dolgát. Soha nem keresett kifogásokat, még a szobájában is összepakol legfeljebb néha kéri, hogy segítsünk. Nagyon jó időszakát éli várja a tesóját, sok kis barátja van akikkel szeret játszani. Egyedül is elvan szeret a foglalkoztató füzeteivel tanulni szereti a mesekönyveit. Még nem olvasunk neki negatív szereplőkről pl. boszorkányról, sárkányról pontnsan a képlékeny realitásérzéke miatt. Gyönyörűen beszél, egyre kevesebb a számunkra érthetetken szó! Látom a félelmet az arcán olyankor.
2011. okt. 25. 16:32
 25/83 A kérdező kommentje:

Kedves 16:18-as válaszoló!


Köszönöm az értelmes választ. Gondolkodtam ezen az egészen és biztos, hogy nálunk is valami szellemről lehet szó. A barátnőm is egy középkorú kalapos férfit említett.

Reálisan gondolkodom ez azt jelenti, hogy abban hiszek amit látok. Istenben nem mert nem láttam, de egyéb dolgokat már tapasztaltam, láttam. Megpróbáljuk majd mi is az elküldést ha a kis lányom újra megemlítené. A te picikéd nem aludt nyugtalanul?

2011. okt. 25. 17:04
 26/83 anonim ***** válasza:
27%

"Először is leszögezem felnőtt racionálisan gondolkodó ember vagyok. Nem hiszek a vámpírokban stb...

Tegnap volt itt a barátnőm akinek vannak képességei. Átnézte az egész házat és azt mondta, hogy bár jelen pillanatban nincs itt érzi, hogy itt járt...

Gondolkodtam ezen az egészen és biztos, hogy nálunk is valami szellemről lehet szó."


Csak nekem tűnt fel ez az apró ellentmondás?

2011. okt. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 A kérdező kommentje:
A barátnőm kérdés nélkül ezt elmondta. Mivel hozzá tartozik az igazsághoz le kellett írnom. Amúgy egy várandós anyukával nem beszélünk így! Nem volt gyerekszobád?
2011. okt. 25. 17:23
 28/83 A kérdező kommentje:
Racionálisan gondolkodó vagyok = azt hiszem el amit látok és tapasztaltam. Nem hiszek istenbe tehát nem létezik. Hiszek a barátnőmnek mert tapasztaltam az amúgy tanulható képességeit. Hiszek az UFO-kban mert már láttam. Szövegértés 0 utolsó!
2011. okt. 25. 17:30
 29/83 anonim ***** válasza:
9%

"Racionálisan gondolkodó vagyok = azt hiszem el amit látok és tapasztaltam"


Te kevered a racionalizmust az empirizmussal.

A racionalizmus szerint az emberi megismerés forrása az ész, és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek.


Ez a hogy beszélsz egy várandós anyukával szöveg, meg nem illik ide, elég nevetségesen hangzik. Ez egy fórum, az alapvető tegeződés is megmutatja, hogy nincs tiszteleti, vagy udvariassági viszony, ezt el kell fogadni.

2011. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 A kérdező kommentje:
Én racionalitásnak hívom. Legyen udvariasság mert ez a baj a mai társadalommal, hogy képtelenek tisztelni a másikat. Akár itt akár kint az utcán. Sajnálom, hogy kevés intelligens embert kivéve képtelenek vagytok a kérdésre koncentrálni.
2011. okt. 25. 17:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!