Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Történt már veled megmagyarázh...

Történt már veled megmagyarázhatatlan dolog?

Figyelt kérdés

arra gondoltam, itt beszélhetnénk vmi olyasmiről, ami esetleg veletek történt, ijesztő, vagy csak elgondolkoztató, és nemtudod megmagyarázni.


velem nemrég történt egy ilyen dolog.


szóval a barátommal néztünk egy filmet.Igazából szeretem a horror filmeket, ezen nőttem,fel, de ez egyáltalán nem hatott meg, többször el is aludtam rajta.


aztán 2 nap múlva estefelé ágyaztam meg magamnak ahogy azt szokás, ésnem vettem elő a vastagabb takarót az ágyneműtartóból csak a vékonyat, mert még meleg volt, és még gondolkoztam is rajta h majd hajnalba megfázni fogok:D


aztán éjjel felébredtem,kimentem wcre, és inni.visszafeküdtem, megfordultam az ágyamon, és ott volt a vastag takaró, szépen összehajtva! alig kaptam levegőt, mert biztos voltam (vagyok) benne hogy nem vettem elő. és éjjel se, álmomba esetleg, mert akkor tuti nem hajtottam volna ilyen szépen össze.és azért se tudtam volna elővenni álmomba, mert az ágyam mellett ott volt egy szék, amit tuti fellöktem volna. senki nem tudta elővenni mert egy az h egyedül aludtam, a másik h ha valaki a családból esetleg átjött a szobámba, és látta h fázok... szóval ő se, mert az ágyon feküdtem, és ugye a takaró az ágynemű tartóba volt.persze aggasztott ez a dolog, de nagyon fáradt voltam, és elaludtam kb 15 perc múlva.

egyszer csak valami egész fura érzésre keltem.

azt éreztem h valami nyom lefelé, az ágyba.hogy nemt udok mozogni.éreztem h valaki/valami áll az ágyam mellett, és tőle jön ez az erő, de nemtudtam ránézni, b(ez fura lesz) belűl mozogtam, de a testem nem moccant. teljesen leizzadtam, mert meg akatam fordulni, odanézni, h ki az, de nemtudtam és fájt is ahogy nyomott lefelé. aztán ez egy fél perc alatt eltünt. villanyt kapcsoltam, és körbenéztem, persze sehol semmi.

akkor éjjel,ugyanez történt velem még 3x kb. egyszer annyira erőlködtem h végül kicsit odatudtam fordítani a fejem, és egy nagy fekete alakot láttam, aki a kezét felém tartja.


utána nem igazán mertem már visszaaludni.

meséltem szüleimnek, nem hiszik el, vagyis szerintük beképzeltem az egészet.

én pedig nem tudom mit gondoljak, álmodtam már rosszat, de sose éreztem még ilyet.


aztán napokig úgy éreztem néz valaki. persze ezt lehet már csak bebeszéltem magamnak.

mit gondoltok erről? mi lehetett ez? valaki ár találkozott hasonlóval?

oylan válaszokat várok, amik normálisak:)


(ha ezzel a történettel kapcsolatba esetleg eszembe jut még vmi, azt megírom.)


2010. szept. 28. 23:22
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
39%
Ugye ti csak szívatni akarjátok az embereket?
2010. szept. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim válasza:
93%

Ez nem megmagyarázhatatlan és nem is egyszeri eset.

Az általad leírt helyzetet _alvásparalízisnek_ hívják.


[link]


Röviden:

Az agyad félálomban van, nem teljesen éber. Még nem adta ki a parancsot a testednek, hogy mozoghat. (Éjjel ugyanis béna vagy, hogy az álombeli mozgások ellenére se menj a falnak.) Ekkor olyan tudatossági állapotba kerülsz, amiben nem ritka a hallucináció, elvégre álmodsz éppen.


Nem kell félni, van akinek gyakori, van aki sohasem tapasztalja. Nagyon ijesztő, valóban, de valós veszélyt nem jelent.

2010. szept. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
66%

Hm. Nekem olyan szokott lenni, hogy néha megérzem mi történik a következőekben. A legtávolabbi jövő, amit tudtam az 15 perc volt. Ilyen apró dolgok, hogy belépek a postára, tépek sorszámot, és a 26 ablakból tudom, hogy hova fognak hívni. Meg a multkor tudtam, hogy egy pultos a sör árából 500-as helyett 2000-est fog visszaadni. Úgyhogy lassan kezdek gyúrni a lottó ötösre. :)

Meg néha ha hív valami ismerős és néma meg nem is rezgő a telefonom, de valahogy tudom, hogy hívnak. Fura.


Van így más is ezzel? Lehet ezt fejleszteni?

2010. szept. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
73%

Igen, velem is vannak ilyesmik. (pl. mindig megérzem, hogy kedves anyósom mikor fog telefonálni, de már olyan is volt, hogy tudtam más mit gondol...)

Ez az intuicíó. Sok technika van a fejlesztésére.


1 Példa:

kis karton kártyákat vágjál és rajzolj mindegyikre külön-külön ábrákat. (négyzet, kör, háromszög, csillag, félhold, ötszög...stb)

fordíts le őket, keverd meg...húzzál ki egyet és mielőtt megnézed érezz rá melyik az.

Vagy fordítva döntsd el melyiket akarod kihúzni és próbáld meg.

Párban is lehet. xember nézi az egyiket és Te leveszed róla az infót mit néz? Valakinek így könnyebb.


2. Pohárban 2 dobókockát lecsapsz az asztalra és megpróbálsz ráérezni hányasok vannak felül, majd megnézed...ha írod is mikor találod el követni tudod a fejlődésed.


Még jópár van, de ezek adják meg a legjobb alapokat a képesség fejlesztéséhez.

2010. szept. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
88%

[link]


amit többen leírtatok, az a shadow people "jelenség", vagy nem is tudom micsoda. Máshol lehet találtok róluk többet is.

2010. szept. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
66%

Velem is történtek már furcsa dolgok.

1. eset:A temető szélén van nálunk egy pad és sűrűn sétáltunk az akkori párommal arra és egyszer megálltunk a pad mellett egymással szemben, beszélgettünk mindennapi dolgokról és egyszer csak a szemem sarkában megláttam egy idő bácsit aki hosszú barna kabátban volt szürke kalappal a fején, az arcát nem lehetett látni. De ahogy odanéztem nem láttam semmit, mint utóbb kiderül nem csak én láttam ugyanezt és egyikünk sem ijedt meg mert nem árasztott magából félelmet keltő érzéseket.

2. eset: Mikor dédipapám meghalt, akit nagyon szerettem, ő volt a családomból a kedvencem, nagyon sírtam több napon keresztül miatta. És pár hónapra rá éjjel felébredtem, amúgy nem szoktam és láttam hogy az ágy szélén áll és visszaaludtam mert megnyugodtam, hogy mégsem hallt meg. Állítólag, visszajött elköszönni tőlem.

2010. szept. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
68%
Velem olyan volt még pár éve, hogy anyám kivasalta a pulcsimat, átvittem magamhoz, aztán kimentem a szobából. Amikor visszamentem, nem volt sehol, felforgattam utána a szobát, és valahogy visszakerült anyuhoz összehajtva. A kanalaink folyamatosan eltűnnek. És régebben volt sokszor olyan, hogy arra keltem fel, hogy valaki megpuszilja a homlokomat, de amikor kinyitottam a szemem és szétnéztem, nem volt ott senki.. :)
2010. szept. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!Ez alvásparalízis volt.Amit közben látsz,az nem feltétlenül hallucináció.Láthatsz ilyenkor szellemlényeket vagy más dimenziós lényeket,ha így jobban tetszik,,egy másfajta valóságot.Aztán ebből az alvásparalizisből lehet majd testen kívüli élmény is..


Egyébként vannak szellemlények ,akik képesek az ember tudatát befolyásolni,valamennyire.Tehát valószínű,hogy sok esetben ők váltják ki az embernél az alvás paralizist.


Kissé meglepődtem,mikor írtad,hogy a látogatód magas volt,vállig érő síma hajjal.Én is láttam egyszer egy ehhez hasonló alakot,megjelent éjjel a szobámban.Rajta nem volt kapucni vagy fekete öltözék.De magas volt,sima,fekete,vállig érő hajjal.Kék szemű,nagyon szép fiatal férfi volt.

Nem emlékszel kicsit részletesebben arra,akit láttál?Nem ugyanazt az "egyént" láttuk-e esetleg? :)


Egyébként igen,történtek velem megmagyarázhatatlan dolgok,nem is egyszer.

Csak egy a sok közül,most épp ez jutott eszembe:Álmodtam egy nagyon valóságosnak tűnő álmot.Hogy a sötét szobámban fekszem és úgy érzem,van valami láthatatlan gonosz dolog a szobában és nagyon féltem,egy fiú (álombeli párom)feküdt mellettem ,fogta a kezem én meg szorongattam a kezét,mert fel akartam ébreszteni,és azt suttogtam neki,hogy van itt valami,félek.Ő azt mondta ,ne féljek.És ekkor az ijesztő álomból egy még ijesztőbb csörömpölés riasztott fel.Tudtam,.hogy a zajt nem álmodtam.Pánikba esve ugrottam a villanykapcsolóhoz körülnéztem és azt láttam,hogy a tv felett lévő falikép esett le,az okozta a zajt.De nem akárhogy esett le!Ha csak símán leesett volna,akkor a tv szekrény mögé kellett volna esnie,de ez kb 1 méterrel arrébb repült és a tv tetején kötött ki ,máig nem értem,hogyan!

Végül is fogtam a képet és letettem a földre úgy,hogy nekitámasztottam a szekrénynek.És visszafeküdtem aludni.Kb 10 perc múlva újabb puffanás!Megint felborult ugyan az a kép!Pedig direkt úgy támasztottam oda,hogy ne legyen gond vele.Végül lefektettem a szőnyegre,ezután végre nem borult fel többet.De ez egy elég fura éjszaka volt!

2010. szept. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

igen, velem is történtek már furcsa dolgok,. amit leírtál az elvileg alvásparalízis...hát nem tudom így legyen, velem volt már nagyon hasonló ahhoz, amit leírtál. velem úgy volt, hogy egy éjszaka arra ébredtem fel, hogy nem tudok megmozdulni, a fal felé voltam fordulva, és úgy éreztem, hogy valami/valaki a hátam mögött, és nagyon féltem tőle. valami nagyon rosszat éreztem a hátam mögött, amitől igen csak emgijedtem, persze ez nem épp az a hétköznapi enyhe félelem volt, inkább halálfélelem...akkor egyértelmű volt, hogy van valaki mögöttem, ma már persze ki tudja, hogy tényleg így volt-e, vagy alvásparalís, mindenesetre, teljesesen le voltam bénulva, csak a falat tudtam bámulni, miközben azt éreztem, hogy a hátam mögött történnek a dolgok...:D

a másik, ill. ilyen többször is volt egy nagyjából egy időben, ez mindig elalvás elött volt közvetlenül, ill. amikor félálomban kezdtem lenni....először azt éreztem, hogy elkezdek szédülni elég erősen, és ahogy te is írtad, nem mozdultam, mert nem tudtam ekkor se, de "belülről" mozogtam, olyan volt, mintha a fájdalom körbe-körve cikázna a testemben, miközben én magam is vele együtt mozgok valahogy...ez a fájdalom néha kegyetlenül erős volt, de ebben az állapotban érdekes módon ki lehetett bírni...szóval ez ment egy darabig, erre persze felébred az ember félálomból, úgyhogy eléjesen tudatomnál voltam, csak megmozdulni nem tudtam. ijesztő, de 5-6-szopr minimum előfordult, a vége felé már nem is féltem, a rutin...:)) egyszer pedig ebből az állapotban, amikor úgyanígy "belülről" mozogtam én is, vagyis inká

bb forogtam, én így éreztem, nyitva volt a szemem, és láttam a szobám olyan pontjait, amit nem láthattam volna abból a helyzetből, pl az ágytámlámat, miközben feküdtem az ágyon...és pörgött a kép tényleg, mintha én forognék, láttam a az ágytámlámat meg a falat mögöttem, aztán a másik falat....ez kb fél mp volt, aztán felébredtem. igazából rengeteg fura dolog történt már velem plusz a családdal is, időm se lenne leirni most,m de érdekes téma ez, az biztos...

2010. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
az alakról sajnos nemtudok mást leírni. az arcát nem láttam, az egész egy fekete alak volt, ezért nem is tudom pontosan h kalap vagy csukja volt rajta, mert az alak körvonalát láttam csak
2010. szept. 29. 09:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!